دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

حذف از لیگ قهرمانان ضربه بزرگی بود؛ تلاش می‌کنم تا نظر اسکوچیچ را دوباره جلب کنم

سلمانی: اهمیت بازی با فولاد کمتر از دربی نبود

سلمانی: اهمیت بازی با فولاد کمتر از دربی نبود
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایلنا، جعفر سلمانی، مدافع سابق تیم صنعت نفت آبادان که در لیگ پرتغال برای پورتیموننزه بازی می‌کرد یکی از خریدهای تابستانی فرهاد مجیدی در ابتدای فصل بود که به مهره ثابت ترکیب تبدیل شد و سه هفته مانده به پایان لیگ با برتر مقابل فولاد خوزستان قهرمانی را جشن گرفته است.

سلمانی در گفتگو با ایلنا از کمرنگ بودن در رسانه و فضای مجازی تا آرزوی بازگشت به تیم ملی صحبت کرد. مشروح این گفتگو را در ادامه می‌خوانید:

اول از همه اینکه چرا در رسانه و فضای مجازی کمرنگ هستی؟ دلیل خاصی دارد؟

من بیشتر سعی می کنم روی تمرینات و بازی ها تمرکز داشته باشم، برای همین سعی می کنم  از رسانه‌های تصویری و شنیداری و نوشتاری دور باشم. تمام سعی و تلاشم این است که ازحواشی زیادی که حول فوتبال ما می چرخد، دوری کنم و بیشتر توجه و انرژی من روی تمرینات و مسابقات است‌. من احترام خاصی برای اهالی رسانه قائل هستم. اهالی فوتبال در تمامی زمینه ها به هواداران و اهالی رسانه مدیون هستند، آن‌ها زحمتکشان فوتبال و ورزش هستنند اما بنده با احترام فراوانی که به این قشر زحمکتش دارم، بیشتر حواس و توجه و تمرکزم بر روی تمرینات و مسابقات است و یک خسته نباشید جانانه هم به اصحاب رسانه کشور می گویم که درسرما وگرما برای پوشش خبری بازی ها زحمت می کشند‌.

درباره بازی با فولاد صحبت کنید؛ از نظر حساسیت مثل یک بازی دربی برای شما اهمیت داشت؟

با سلام خدمت شما و هواداران عاشق استقلال، همیشه بازی با فولاد آن‌هم در اهواز سخت ودشوار است، زیرا تیم های آقای نکونام جان سخت و پرتلاشند، اما ما هم استقلال هستیم و می خواستیم با کسب سه امتیاز این بازی به یک قدمی عنوان قهرمانی برسیم. بنابراین به حساسیت و اهمیت این بازی کاملا واقف بودیم و می دانستیم از این بازی چه می خواهیم و به امید خدا و همت کادر فنی و بچه ها و دعای خیر هواداران با دست پر از زمین خارج شدیم. این بازی هم مثل چند بازی قبلی حکم یک فینال را برای ما داشت. بله اهمیت این بازی کمتر از دربی نبود، هرچند دربی اهمیت و حساسیت خودش را دارد، اما هیچ دیداری، دربی نمی‌شود.

قبل از این بازی به فکر قهرمانی بودید یا اینکه فقط روی نتیجه بازی با فولاد تمرکز داشتید؟

بله، همه ما هم قسم شده بودیم که بازی مقابل تیم باکیفیت فولاد را که درآسیا با شایستگی صعود کرده بود را ببریم تا بتوانیم مزد زحمات زیاد مدیریت، کادرفنی و بچه ها و هواداران را بگیریم، برای همین باتمام وجود و توان وارد بازی شدیم و فقط سه امتیاز بازی را می خواستیم و به امید خدا و‌تلاش تمام عوامل تیم به این مهم دست یافتیم تا توانستیم سه بازی مانده به پایان فصل، با قهرمانی دل هواداران خود را شاد و‌ مسرور کنیم.

اولین تجربه قهرمانی در لیگ برتر با استقلال چه احساسی دارد؟

من از اولین حضورم در باشگاه پر افتخار استقلال بوسیله هواداران و آقا فرهاد و آقای آجرلو و بازیکنان باتجربه تیم هر روز و هرلحظه به من و بقیه بازیکنان تلقین کردند که امسال باید قهرمان شویم و من خیلی از این بابت خوشحالم و  این احساس وصف ناپذیر است. واقعا قرار گرفتن درچنین شرایطی زیبا و ماندگار است و آرزوی هر بازیکنی است. هیچ چیزی دراین شرایط سخت نمی تواند این اندازه پیام آور شادی باشد، زیرا هواداران  ما به این قهرمانی بشدت نیاز داشتند و شادی ما فقط بخاطر شادکردن دل هوادارانی است که با شادی آنها ما هم انرژی مضاعفی می گیریم و خستگی یک فصل از تنمان می‌رود.

هواداران در فصول اخیر برای کسب عنوان قهرمانی انتظار زیادی کشیدند؛ چه صحبتی با آنها دارید؟

هواداران سرمایه اصلی باشگاه هستنتد و‌ ما همیشه مدیون و وامدار آنها هستیم. ما همیشه در بازی ها حضور آنها را درکنار خود احساس می کردیم و فقط به عشق آنها از سخت ترین شرایط را هم عبور می کردیم و همواره انرژی مثبت برای ادامه مسیر را از آنها می گرفتیم. هرچه داریم از آنها داریم و‌ امیدوارم آن‌ها را خوشحال کرده باشیم.

از عملکرد خودت در اولین فصل حضور در استقلال رضایت داری؟

شما بهتر می دانید بازی کردن در تیم های سرخابی برای بازیکنان تازه وارد، بویژه شهرستانی همیشه سخت و دشوار است و باید بتوانید بار و فشار سنگینی روانی را تحمل کنید تا خود را با شرایط بازی دراین تیم ها تطبیق دهید، زیرا همیشه رسانه ها و مردم شما را شدیدا زیرنظر دارند. به لطف خدا و‌ دعای خیر مردم و‌حمایت آقای مجیدی و همکارانشان و هواداران عزیز، فکر کنم توانسته باشم جواب محبت آنها جبران کرده باشم. به شخصه از برای سال اول از عملکردم  راضی هستم.

همکاری با فرهاد مجیدی و کادرفنی او چطور بود؟

همکاری با آقای مجیدی فوق العاده است. او همیشه با بچه‌ها رابطه برادرانه و دوستانه ای دارد و برای هر بازی برنامه خاصی دارد. او واقعا عاشق تیم و‌ بازیکنان و هواداران است و شبانه روز کار می کند و تلاش می کند تا دل میلیون ها هوادار را شاد کند چون هواداران به عشق این تیم زندگی می کنند. باعث افتخارم بود که زیر نظر ایشان کار کردم و چیزهای فراوانی نیز از ایشان یاد گرفتم.

در طول فصل حواشی زیادی پیرامون استقلال شکل می گرفت؛ به عنوان یک بازیکن سخت ترین لحظه ای که تجربه کردی برای کدام مقطع بود؟

طبیعی است که برای تیم های پرطرفداری چون استقلال درطول فصل گاها حواشی ناخواسته ای پیش بیاید اما با درایت مدیریت باشگاه و شخص سردار آجرلو و کادر فنی توانستیم بر آنها با تمرکز بالا غلبه کنیم و مسیر درست را طی کنیم. سخت ترین لحظات انتحاب برای تیم ملی بود که متاسفانه به علت مبتلا شدن به بیماری کرونا نتوانستم تیم ملی را همراهی کنم و جدا شدن یزدانی و مرادمند نیز شرایط سختی را برای ما رقم زد.

یکی از اتفاقات عجیب این فصل حذف استقلال از آسیا بود؛ به عنوان یک بازیکن این اتفاق را چطور ارزیابی می کنی؟

حذف شدن ازحضور در لیگ قهرمانان آسیا حقیقتا ضربه بزرگی برای همه ما بود، زیرا آرزوی هر بازیکنی است که درمعتبر ترین تورنمنت قاره آسیا بازی کند اما کم کاری و ندانم کاری مسئولان مربوطه باعث شد دو تیم سرخابی را ازحضور دراین رقابت ها حذف شوند تا زحمات یک سال آن‌ها از بین برود. امیدوارم مسولان از آن درس عبرتی گرفته باشند.

در سال منتهی به جام جهانی چقدر امیدوار هستی که در لیست دراگان اسکوچیچ برای سفر به قطر حضور داشته باشی؟

تمام تلاش و انرژی خود را  بکار می گیرم تا مجددا نظر اسکوچیچ را جلب کنم، زیرا من درتیم صنعت نفت آبادان زیر نظر او کار و رشد پیدا کردم. هم او از من شناخت خوبی دارد و هم من باتفکرات او آشنایی دارم. امیدوارم با تلاش بیشتر مجددا به تیم ملی برگردم تا برای فوتبال کشور افتخارآفرینی کنم. این آرزوی هر بازیکنی که درجام جهانی درپیراهن مقدس تیم ملی کشورش بازی کند.

به عنوان یک ملی پوش گروه ایران در مسابقات جام جهانی را چطور ارزیابی می کنی؟

درجام جهانی گروه آسانی وجود ندارد، زیرا تمامی تیم هایی که به این معتبرترین تورنمنت فوتبال جهان راه یافته اند، قدرتمند و قوی و باکیفیت هستند. بنابراین گروه آسانی اصلا وجود ندارد. گروه ما هم برخلاف تصور برخی ها آسان نیست و گروه سختی است اما تمام تلاش کادرفنی و بازیکنان این است که بتوانیم از حقانیت فوتبال ایران در جامی که تمامی مردم جهان چشم به آن دارند، دفاع کنیم و ما هم تمام سعی و تلاشمان برای صعود از مرحله گروهی به مرحله بعدی است تا تاریخ سازی کرده باشیم. اما نباید از حالا بار روانی مضاعفی برکادر فنی و بازیکنان وارد شود که باید از گروهمان صعود کنیم، زیرا توقعات و انتظارات را بالا می برد و اثرات مخربی بر روحیه تیم می گذارد اما ما ناامید نیستیم.

برای فصل آینده چه برنامه ای داری؟ امکان دارد در صورت دریافت پیشنهاد خارجی استقلال را ترک کنی؟

فعلا با باشگاه استقلال قرارداد دارم و تمام فکر و ذکرم سپری کردن سه بازی اخیر است و لذت بردن از عنوان قهرمانی و دیدن خوشخالی هواداران آبی دل در سراسر کشور و‌ جهان است و این بسیار دلچسب و لذتبخش است. هر چه خدا بخواهد همان میشود و امیدوارم هرچه اتفاق خوب باشد، همان رقم بخورد، توکل برخدا.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.