چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

یوسفی: علی پروین با مدیریتش پرسپولیس را قهرمان می‌کرد

یحیی ماندنی شد دیگر نباید شلوغ‌بازی کند

یحیی ماندنی شد دیگر نباید شلوغ‌بازی کند
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ اتفاقاتی که در این فصل برای پرسپولیس رخ داد باعث شد صدای اعتراض هواداران به آسمان بلند شود. البته پیشکسوتان این باشگاه هم ساکت نماندند. رحیم یوسفی هافبک پیشین سرخپوشان یکی از آن پیشکسوتان معترض است:
 
چه اتفاقاتی افتاد که پرسپولیس مثل سال‌های قبل نتیجه نگرفت؟
  فکر می‌کنم یحیی مربی خوبی است اما نباید سر هر مسأله کوچکی به شدیدترین وضع ممکن اعتراض می‌کرد. این اتفاقات باعث شد بازتاب درگیری‌ها، یقه بازیکنان را بگیرد و تمام تنش‌ها به تیم منتقل شود. بازیکنان تمرکز نداشتند. البته ما باید مشکل را در مسائل فنی هم جست‌وجو کنیم. ارنج‌های اشتباه و تعویض‌های بد یا استفاده از بازیکنان بی‌کیفیت مانند تمیروف، موجب شد تا پرسپولیس در بعضی از بازی‌ها ده نفره شود. ما بازیکنان خوبی هم داشتیم که می‌توانستند در تیم بیشتر کار کنند اما سرمربی پرسپولیس با غرض‌ورزی، از دیگر بازیکنان استفاده کرد تا تیم لطمه بخورد.  در یک کلام، انگیزه را مربی باید به تیم تزریق کند. اگر بازیکنی در زمین راه می‌رود نباید از او استفاده شود. این هنر مربی است که بازیکنش را احیا کند.
بعضی‌ها می‌گویند باید به جای یحیی، مربی دیگری جایگزین شود. نظر شما چیست؟
من کسی را پیشنهاد نمی‌دهم اما معتقدم اگر قرار است یحیی بماند باید همه چیز عوض شود. او با سال‌های قبل خودش متفاوت بود و اگر آرامش خودش را حفظ می‌کرد، قطعاً بهترین نتایج را می‌گرفت.
اما یحیی معتقد است که اشتباهات داوری به تیمش لطمه زده.
بله اشتباه بوده اما این اشتباهات نباید با شلوغ بازی و اعتراض شدید به داور حل و فصل شود. سر مربی پرسپولیس در این فصل بارها به داوران اعتراض کرد که این مسأله هم به خودش لطمه زد هم به پرسپولیس.
یحیی چند بار هم استعفا داد!
این هم از زرنگی سرمربی پرسپولیس است که در وسط فصل استعفا می‌دهد. او قصد بازارگرمی داشت وگرنه خوب می‌داند هیچ مدیری در آن مقطع، مربی‌ تیمش را تغییر نمی‌دهد چون ریسکی بزرگ محسوب می‌شود. یحیی بازیکنان بی‌کیفیتی هم جذب کرد که هیچ کاری برای پرسپولیس انجام ندادند.
یحیی گفته به‌دلیل مشکلات بودجه مجبور بوده که اولویت‌های دوم یا سوم خود را جذب کند!
من اصلاً این صحبت را قبول ندارم. یحیی شخصاً خواهان جذب رضا اسدی شد و اتفاقاً این بازیکن پول زیادی دریافت کرد تا قرارداد ببندد. باشگاه در جذب بازیکنان کم نگذاشت. یحیی بازیکنان بدی جذب کرد که بود و نبودشان، فرقی برای پرسپولیس نداشت. اصلاً مگر برانکو با 12، 13 بازیکن، پرسپولیس را قهرمان نکرد؟ همه این مشکلات زمان برانکو هم بود. یحیی نباید به خودش اجازه شلوغ‌بازی بدهد. زمان ما علی پروین با مدیریتش کلی قهرمانی کسب کرد. بازیکن جرأت کار اضافه نداشت و کسی از حد و حدود خودش خارج نمی‌شد. همه در خدمت سرمربی بودند و تیم همیشه آرامش داشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.