دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

حرکت میرشاد روی پل شهاب

حرکت میرشاد روی پل شهاب
جواد حسینی
جواد حسینی

به گزارش ایران ورزشی, سرپرست تیم ملی فوتبال ایران در تازه‌ترین اظهارنظر خود در گفت و گو با یکی از رسانه‌های خبری از وقوع یک اتفاق کم نظیر در حوزه تیم ملی خبر داده و مدعی شده است بعد از 22 سال یک بازی دوستانه خارج از خانه درآمدزا شد!
وی بدون اینکه اشاره‌ای به میزان درآمدزایی فدراسیون فوتبال بابت برگزاری این دیدار تدارکاتی خارج از خانه داشته باشد، تلاش می‌کند نقش میرشاد ماجدی در جریان برگزاری این بازی را پررنگ کند تا به نوعی او را سوپرمن فوتبال ایران جلوه دهد تا شاید به این واسطه حجم انتقادهای وارده به سیستم مدیریت سرپرست فدراسیون فوتبال را کاهش دهد اما این پوشش رسانه‌ای نه تنها به کمک ماجدی نمی‌آید بلکه سناریو تبلیغاتی عوامل فدراسیون فوتبال در جهت سفید کردن میرشاد ماجدی را آشکار می‌کند.
تأثیرگذاری یک مدیر با پوشش رسانه‌ای رخ نمی‌دهد بلکه شفافیت، صداقت در گفتار و مشورت‌پذیری با خبرگان آن حوزه شکل می‌گیرد، شاید در ظاهر ماجدی به واسطه تلاش رسانه‌ای اطرافیانش مدیری مقبول به حساب آید اما وقتی نگاهی به اتفاقات هفته‌های اخیر می‌اندازیم درمی‌یابیم او نیز همانند عزیزی خادم قطار فوتبال را روی ریل سابق به حرکت درآورده و از هرگونه شفاف‌سازی گریزان است!
زمانی می‌توانیم درباره میرشاد ماجدی قضاوتی کامل داشته باشیم که او به شکل شفاف در خصوص موارد مبهم موجود در حوزه مدیریت فوتبال شفاف‌سازی کند؟ به عنوان مثال به افکار عمومی توضیح دهد چرا و به چه علت برخی اعضای هیأت رئیسه حاضر به شرکت در جلسه هیأت رئیسه نیستند؟
یا اینکه به شکل شفاف توضیح دهد ماجرای استعلام دبیرکل فدراسیون فوتبال از فیفا با ایمیل شخصی بابت جلسات هیأت رئیسه چه بود و چرا اعضای هیأت رئیسه در جریان این موضوع قرار نگرفتند؟ در کنار این مسائل پیرامون حواشی بازی ایران و لبنان نیز توضیح دهد بر اساس کدام مصوبه هیأت رئیسه این بازی در مشهد برگزار شد، در حالی متولیان ورزشی در مشهد در جریان این تصمیم نبودند؟
سؤال پر اهمیت دیگر اینکه میرشاد ماجدی با کدام مجوز و مصوبه هیأت رئیسه اقدام به انتخاب اعضای کمیته فنی گرفت و برای آنها حکم صادر کرد؟ در شرایطی که در جلسه هیأت رئیسه در مشهد نه تنها چنین تصمیمی اخذ نشد بلکه هیچ حرفی پیرامون تشکیل این کمیته در کار نبود ولی آقای سرپرست بدون پیش زمینه قبلی به صورت انفرادی در این باره تصمیم گرفت و آن را به اجرا درآورد!
اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال قرار بود با مردم صادق باشند تا اتفاقاتی که در دوره شهاب عزیزی خادم رخ داده بود دوباره تکرار نشود اما انگار با وجود عزل رئیس اتفاق خاصی رخ نداده و دوباره در بر همان پاشنه می‌چرخد، پس کاملاً طبیعی است که اعضای مجمع دست به کار شوند تا این بار نفرات بعدی را عزل کنند تا شاید فوتبال ایران بتواند با مدیریتی کارآمد دوباره نفس بکشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.