سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

پیروزی با تیمی مثل ایران خیلی دیده می شود

سرمربی هندبال ایران: از آسمان نیامده‌ام که همه چیز را تغییر بدهم

سرمربی هندبال ایران: از آسمان نیامده‌ام که همه چیز را تغییر بدهم

به گزارش ایران ورزشی؛ سرمربی تیم ملی هندبال در اولین رویارویی با خبرنگاران در قالب نشست خبری، نشان می‌دهد که تا چه حد حرفه‌ای است و تمایل به برقراری ارتباط خوب دارد. صادقانه پاسخ می‌دهد و تلاشی برای پنهان کردن علاقه‌اش برای ماندن با ایران تا المپیک ندارد. از رئیس فدراسیون و حمایت‌هایش می‌گوید و وقتی پاکدل برای نشست با صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک جلسه را ترک می‌کند، به شوخی می‌گوید: «خب دیگر راحت حرف بزنیم.» با همین یک جمله ارتباط صمیمانه‌ای برقرار می‌شود تا جایی که صحبت به غذای مورد علاقه می‌رسد و تعریف کردن خاطرات خانوادگی. وسلین وویوویچ، سرمربی مونته نگرویی تیم ملی هندبال که رزومه درخشانی دارد، این روزها در ایران است تا چالش جدیدی را تجربه کند.
***
حضور در ایران و انگیزه این سرمربی با رزومه قوی، سؤالی است که خبرنگار ایران ورزشی از وسلین وویوویچ می‌پرسد. وسلین ابتدا در واکنش به عذرخواهی بابت تأخیر می‌گوید: «عذرخواهی نکنید. با این ترافیک، من هم دیروز نیم ساعت دیر به تمرین تیم ملی رسیدم.» با این توضیح او به این سؤال پاسخ می‌دهد که وقتی پیشنهاد فدراسیون هندبال ایران را دریافت کرد، چه عاملی باعث شد تصمیم به برگشت بگیرد: «خیلی‌ها این سؤال را از من می‌پرسند. به من می‌گویند وقتی همه چیز را برده‌ای، چرا به ایران رفتی؟ پاسخ من هم این است که من تا حالا با ایران پیروزی کسب نکرده‌ام و این تنها انگیزه من است. همیشه بین انتخابم میان دو تیم که اولی افتخارات زیادی دارد و دومی ندارد، دومی را انتخاب می‌کنم. چون اگر در اولی افتخاری کسب نکنی یا در مسابقه‌ای شکست بخوری، فاجعه است اما اگر با تیم دوم افتخار کسب کنی، خیلی کارت دیده می‌شود.»

از دستیارانم یاد می‌گیرم
او با سؤالی درباره دستیارانش هم مواجه می‌شود و اینکه قرار است چه تغییراتی در تیم ملی ایران به لحاظ پشتوانه‌سازی بدهد: «من از آسمان نیامده‌ام که همه چیز را تغییر بدهم. من می‌توانم خیلی چیزها از دستیارانم یاد بگیرم، همان‌طور که در این مدت همکاری، آنها از من یاد می‌گیرند. کسی که بگوید دیگر نیازی به یادگیری ندارد، خیلی بی‌عقلی می‌کند. من به آنها و آنها به من می‌آموزند. زمانی که من به دستیارانم احترام بگذارم آنها هم به من احترام می‌گذارند. این رفتار متقابل است.»

رئیس باهوش هندبال من را انتخاب کرد
وویوویچ که از لغو بازی‌های آسیایی دلخور است، به این موضوع اشاره می‌کند: «متأسفانه بازی‌های آسیایی لغو شد و برای کشورهای اسلامی هم برنامه مشخصی نداریم. برنامه‌ام این بود که در بازی‌های آسیایی محک بخوریم، بنابراین تا به یک رویداد خوب نرویم، نمی‌توانم در مورد جایگاه هندبال ایران صحبت کنم. امیدوارم شرایط حضور ما در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی فراهم شود.»

رئیس فدراسیون باانگیزه است
او حرف‌هایش درباره وضعیت هندبال ایران را این‌طور ادامه می‌دهد: «نکته اول این است که زمان کمی در ایران بودم که بخواهم واقعیت هندبال ایران را بگویم. در اولین ورودم از اصفهان دیدن کردم، حالا هم امکانات تهران را دیدم. ایران امکانات خوبی دارد. یکی از بزرگترین مزایای هندبال ایران این است که رئیس فدراسیون با‌انگیزه است و به هندبال علاقه‌مند. با هوشی که داشته یک قدم فراتر برداشت و من را انتخاب کرده که مزیت
بزرگی است.

نمایش ما باید نشان دهد که پیشرفت کرده‌ایم
وسلین درباره توقع فدراسیون از او نیز حرف‌های جالبی برای گفتن دارد: «از من خواسته‌اند با تمام توان کار کنم. رزومه‌ام همه چیز را می‌گوید. من می‌توانم کار مثبتی را برای تیم‌ها انجام دهم. در بازی‌های هانگژو قرار بود برای بهترین شدن بجنگیم اما با شرایط فعلی تنها هدف ما حضور در قهرمانی جهان است. زمان زیادی تا آن مسابقات داریم و می‌خواهیم برنامه خوبی برای آن داشته باشیم تا بتوانیم در آن پیشرفت کنیم. نمایش ما در جهانی باید نشان دهد که پیشرفت کرده‌ایم.»

به رابطه بازیکنان و مربیان سابق کاری ندارم
سرمربی تیم ملی هندبال وقتی با سؤالی درباره اختلافات بین برخی بازیکنان و مربیان قبلی مواجه می‌شود، بسیار حرفه‌ای پاسخ می‌دهد: «من کاری به معیارهای سرمربیان قبلی ندارم. همه بازیکنان برای من یکسان هستند و تقسیم‌بندی بازیکن لژیونر و داخلی و یا جوان و باتجربه را قبول ندارم. معیار من فقط بازیکن خوب و بد است. اگر ارزیابی کنم و هر کسی جزو بازیکن خوب باشد، در تیم ملی جا دارد. من اطلاعی از موضوعات قبلی ندارم و توجهی هم به این موضوعات نمی کنم. اهمیتی ندارد که بین سرمربی دستیارانش و لژیونرها چه گذشته است. ما و تیم ملی همه خانواده هستیم در قالب یک تیم. من پدر این خانواده هستم و وظیفه دارم منصف باشم. اعضا هم باید بدانند حرف آخر را در خانواده پدر می‌زند‌.»

من به مشکلات اقتصادی آگاهم
سرمربی مونته نگرویی تیم ملی هندبال خواسته‌اش از فدراسیون را نیز در این چند جمله خلاصه می‌کند: «برای این موضوع کلیدی‌ترین موضوع، رابطه خوب و تنگاتنگ بین رئیس فدراسیون و سرمربی است که برقرار است. شرایط تمرینی که هست و همیشه می‌تواند بهتر شود. من به مشکلات اقتصادی آگاهم و می‌دانم که کمیته ملی المپیک باید به فدراسیون کمک کند. هیچ فدراسیونی به اندازه هندبال در آسیا آنقدر پیشرفت نکرده است و معتقدم که باید حمایت‌های بیشتری صورت گیرد.»

ایران جای ایده‌آلی است
او در انتهای این گفت‌و‌گو به سؤالی درباره غذاهای ایرانی هم پاسخ می‌دهد: «دیروز قیمه خوردم که این غذا را خیلی دوست داشتم. شیرینی و مرغ و میوه‌های ایران خیلی خوب است. اگر ترافیک نبود
ایران خیلی جای ایده‌آلی بود.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.