شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

مکتب استقلال به رحمتی یاد داده شرافت را نبازد

عمران‌زاده: بچه‌ها با ثبت رکورد پایان قشنگی می‌سازند

عمران‌زاده: بچه‌ها با ثبت رکورد پایان قشنگی می‌سازند
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی

به گزارش ایران ورزشی؛ قهرمانی استقلال سه هفته مانده به پایان مسابقات لیگ برتر مسجل شد و بعد از بازی استقلال و فولاد؛ هواداران آبی جشن قهرمانی گرفتند اما از آنجایی که استقلال بیست و هفت هفته نباخته و اگر سه بازی آخر خود را نیز نبازد رکورد جدیدی برای این تیم ثبت می‌شود؛ فرهاد اجازه نمی‌دهد شاگردانش با سهل‌انگاری و دست‌کم گرفتن تیم‌ها مانع ثبت رکورد شوند. حالا اما استقلال سه بازی در پیش دارد که پنجشنبه همین هفته باید به مصاف تیم آلومینیوم برود؛ تیمی که سرمربی آن مهدی رحمتی است و از گذشته با فرهاد کری‌هایی داشته که قطعاً همین مسأله باعث می‌شود رحمتی در این بازی کوتاه نیاید. با اینکه قهرمانی برای استقلال مسجل شده اما سه هفته پایانی به دلایلی که ذکر شد برای استقلال مهم است و به نظر می‌رسد با این ذهنیت تب و تاب لیگ همچنان باقی بماند تا روزی که استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان به میدان رفته و روی  سکوی قهرمانی بایستد. با حنیف عمران‌زاده مدافع سابق استقلال در خصوص مسائلی که مطرح شد همکلام شدیم؛ حنیف مثل همیشه حرف‌های جالبی برای گفتن داشت.

سه هفته به پایان لیگ باقی مانده اما قهرمانی استقلال در بازی با فولاد مسجل شد.
بعد از مدت‌ها یک اتفاق خوب افتاد و با قهرمانی استقلال هواداران این تیم خوشحال شدند. فکر می‌کنم همدلی و صبر باعث شد تا این مهم محقق شود و به همه استقلالی‌ها و هواداران خوب و فهیم استقلال این قهرمانی را تبریک می‌گویم و امیدوارم تدوام داشته باشد چون با این فشار اقتصادی که روی دوش مردم است فقط این اتفاقات می‌تواند دل مردم عزیز ما را شاد کند.
بعد از گذشت 10 سال استقلال توانست به قهرمانی برسد، فکر می‌کنید چه عاملی در فصل جاری باعث شد تا استقلال بتواند به سکوی قهرمانی برسد؟
مهم‌ترین عاملی که باعث رسیدن به قهرمانی شد، ثبات مجموعه استقلال بود؛ از مدیریت این باشگاه گرفته تا کادرفنی و همدلی بازیکنان. در فصل جاری اصلاً شاهد اعتراض نبودیم و مهم‌تر از این عوامل پشت پرده‌ای نبود که استقلال را از رسیدن به قهرمانی باز دارد.
منظورتان کمک‌هایی است که در فصول گذشته گفته می‌شد به تیم پرسپولیس می‌شود؟
این فقط حرف استقلالی‌ها نبود و تیم‌های دیگر نیز اعتراض داشتند. مگر مصاحبه احسان حاج صفی یادتان نیست که گفت جام را به یک تیم خاص بدهید و برای بقیه تیم‌ها یک لیگ دیگر برگزار کنید. چطور می‌شد که وام 10 میلیاردی را فقط به یک تیم خاص می‌دادند. رنگی بودن آقایان کاملاً مشخص بود. مرحوم جعفر کاشانی روزی که فوت کرد فردای آن نفر جدید هیأت مدیره مشخص شد اما در استقلال زمان آقای ماجدی هیأت مدیره با سه نفر اداره می‌شد. از آن طرف مدیرعامل تیم خاص برکنار می‌شد مدیر کاربلد برای آنها می‌آمد اما در تیم استقلال کاملاً اتفاقات دیگری می‌افتاد. همین چیزهای کوچک که خطی هم بود باعث می‌شد یک تیم قهرمان شود. یادتان می‌آید استقلال به العین باخت پسر آقایان فیلم گرفت و با خنده شکست استقلال را مسخره کرد. چنین رفتار‌هایی چه معنایی دارد؟ در آن زمان اعتراض می‌کردیم می‌گفتند وزیر که به جای پرسپولیس گل نمی‌زند؟ حالا ما می‌گوییم مگر 27 هفته نباختن می‌تواند کار کسی باشد؟ استقلال یک رکورد بسیار خوب دارد و خوشبختانه آقای سجادی هم ورزشی است و اصلاً هم رنگی نیست.
قهرمانی استقلال مسجل شده اما هنوز سه هفته تا پایان لیگ برای ثبت رکورد باقی مانده است، اما این نگرانی وجود دارد که بازیکنان در سه هفته پایانی به دلیل مسجل شدن قهرمانی ثبت رکورد را از دست بدهند، نظر شما در این زمینه چیست؟
من اصلاً این‌طور فکر نمی‌کنم، سرمربی فرهاد مجیدی است و تفکرات او اجازه نمی‌دهد این اتفاق بیفتد. آنقدر هم ساختار دفاعی استقلال درست است که آنها به این خود باوری رسیده‌اند که دیگر نبازند. نباختن ملکه ذهن بازیکنان استقلال شده و هیچ‌کس نمی‌تواند این باور را از آنها بگیرد؛ استقلالی‌ها می‌خواهند پایان قشنگی داشته باشند و این رکورد جاودانه را برای خود ثبت کنند. بعید می‌دانم بعد از استقلال تیمی بتواند چنین رکوردی را ثبت کند.
استقلال در فصل جاری توانست به قهرمانی برسد چون فصل را با بازیکنان جوان و بی‌ادعا شروع کرد اما با این قهرمانی این دغدغه وجود دارد که همین بازیکنان جوان خواهان آپشن‌های خاص در قرارداد خود شوند!
بستگی دارد چه کسی روبه‌روی این بازیکنان باشد. سردار آجورلو را می‌شناسم، ایشان باج نمی‌دهد. ضمن اینکه بازیکنان استقلال باید افتخار کنند که در این تیم بازی می‌کنند. این بازیکن نیست که به تیم استقلال شخصیت می‌دهد، بلکه استقلال است که به بازیکن شخصیت می‌دهد برای همین هم بازیکنان استقلال باید بدانند که کجا بازی می‌کنند. مرحوم ناصر حجازی وقتی بازی می‌کردم یک حرف به من زد که همیشه آویزه گوشم شد. به من گفت: «این لوگوی تیم استقلال است که به تو شخصیت می‌دهد.» ایشان درست می‌گفت. می‌گویند حنیف عمران‌زاده بازیکن استقلال است. یعنی این استقلال است که به من شخصیت داده است.
استقلال در هفته جاری باید به مصاف تیم آلومینیوم برود؛ تیمی که سرمربی آن مهدی رحمتی است؛ با توجه به اختلافاتی که رحمتی و مجیدی در گذشته داشتند، این بازی دیدنی می‌شود.
رحمتی الان نماینده یک استان است که باید روبه‌روی فرهاد بازی کند. فرهاد را هم که کل ایران دوست دارند. رحمتی در مکتب استقلال بزرگ شده است و در این مکتب این‌طور نیست که رحمتی شرافت خود را ببازد. رحمتی به استقلال راحت نمی‌گیرد و من احساس می‌کنم در این بازی یقه استقلال را بگیرد.
از آقای رحمتی خیلی تعریف کردید اما پیش از این گفته می‌شد که شما با ایشان اختلاف دارید؟
نه، یک سوء‌تفاهم بود که برطرف شد. مهدی همیشه برای من مثل برادر بوده است و من او را خیلی دوست دارم، برای همین هم است که می‌گویم بازی استقلال و آلومینیوم با حضور فرهاد و مهدی جذاب می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.