دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

فرهاد مزد زحماتش را با قهرمانی در لیگ گرفت

علی علیزاده: با آمدن سردار آجورلو استقلال به ثبات رسید

علی علیزاده: با آمدن سردار آجورلو استقلال به ثبات رسید
ایمان گودرزی
ایمان گودرزی

به گزارش ایران ورزشی؛ علی علیزاده بازیکن سابق استقلال ثبات و همدلی را عامل اصلی موفقیت این فصل آبی‌ها می‌داند و معتقد است که با حمایت پیشکسوتان و تقویت تیم شاگردان فرهاد می‌توانند این قهرمانی را تکرار کنند.

نظرتان در مورد عملکرد این فصل آبی‌پوشان چیست؟
با آمدن سردار آجورلو و از زمانی که مدیریت استقلال تغییر کرد تیم شکل یکنواخت و با ثباتی به خود گرفت. این فصل شاهد این بودیم که رفاقت و همدلی بسیار زیادی بین کادر فنی و مدیریت شکل گرفت و همین اتفاق دلیل اصلی قهرمانی تیم بسیار خوب استقلال شد که من هم این قهرمانی را به تیم استقلال، کادر فنی و هواداران این تیم تبریک می‌گویم.
علت اصلی ثبات این فصل استقلال را چه می‌دانید؟
‌ قطعاً تعامل بسیار خوب بین مدیریت و کادر فنی دلیل این ثبات است. در بعضی از تیم‌ها می‌بینیم که مدیریت قوی دارند اما از نظر فنی حرفی برای گفتن ندارند و برعکس. با آمدن سردار آجورلو مدیریت قوی در کنار کادر فنی قوی تشکیل شد و همین اتحاد علت اصلی موفقیت تیم بود و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد.
بازی استقلال – فولاد که قهرمانی استقلال در آن قطعی شد را چطور ارزیابی کردید؟
هایلایت‌های بازی را تماشا کردم و استقلالی‌ها خیلی خوب و همدل در آن بازی ظاهر شدند. این را باید در نظر داشت که همدلی از کیفیت فنی تیم نقش مهم‌تری دارد. قطعاً خیلی از تیم‌ها در بعضی پست‌ها بازیکنان با کیفیت‌تری نسبت به استقلال دارند اما همین همدل بودن و رفاقت عمیق بین بازیکنان استقلال دلیل اصلی قهرمانی تیم در لیگ است. به فرهاد و سردار آجورلو برای دور هم جمع کردن این تیم یکدست تبریک ویژه می‌گویم و امیدوارم که استقلالی‌ها بتوانند در حضور هواداران جام را بالای سر ببرند.
مجیدی این فصل رکوردهای زیادی را شکسته است. تا پایان فصل می‌توانند رکورد نباختن‌ها را حفظ کنند؟
در فوتبال همیشه رکوردها برای این به وجود می‌آیند که روزی شکسته شوند. هر رکوردی که قبلاً ثبت شده است بالاخره روزی شکسته خواهد شد. این فصل مجیدی رکورد سرمربی‌های زیادی را شکست. فرهاد دوست بسیار خوب من است و قبلاً در اردوی تیم استقلال هم اتاقی بودیم. او پسر بسیار خوش قلب و با خدایی است و این فصل مزد زحماتش را با قهرمانی در استقلال گرفت.
استقلالی‌ها می‌توانند قهرمانی‌های خود را در فصل‌های بعد تکرار کنند؟
شک نکنید، در سال‌های اخیر پرسپولیس به دلیل ثباتی که داشت موفق شد چندین عنوان قهرمانی بیاورد. حالا استقلال می‌تواند با حفظ پایه‌های اصلی تیم و مهره‌گیری مناسب قهرمانی را تکرار کند. پیشکسوتان باشگاه باید در کنار باشگاه و فرهاد مجیدی باشند و به تیم روحیه مثبت بدهند تا روند خوب آبی‌پوشان به همین شکل ادامه داشته باشد.
چه توصیه‌ای برای استقلال فصل بعد دارید؟
برای فصل بعد باید 5-4 مهره به تیم اضافه کنند. پس از قهرمانی این فصل هواداران در فصول‌ بعد به رتبه‌های دوم و سوم راضی نیستند و از تیم باز هم قهرمانی می‌خواهند. با نهایت احترام به تیم فعلی ولی استقلال باید هم از نظر بازیکن و هم از نظر کادر فنی تقویت شود تا بتواند در فصول‌ بعد قهرمانی‌های خود را تکرار کند.
تقابل با استقلال در هفته ما قبل پایانی؟
بازی بسیار خوبی خواهد شد. تیم ما از زمانی که به لیگ برتر آمده هر فصل نسبت به فصل قبل بهتر شده و جایگاهش را بهبود بخشیده است. مطمئن باشید مس رفسنجان تیم آینده‌داری است و در آینده چیزهای بیشتری از این تیم خواهید شنید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.