شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

اخراج یحیی بدترین اقدام ممکن است

بگوویچ: برانکو با عمان تمدید کرده، پس هزار درصد به پرسپولیس نمی‌آید

بگوویچ: برانکو با عمان تمدید کرده، پس هزار درصد به پرسپولیس نمی‌آید
امیرمحمد قراگزلو
امیرمحمد قراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ وینکو بگوویچ مربی سابق پرسپولیس و چند تیم باشگاهی دیگر ایران که سابقه 17 سال مربیگری در فوتبال ایران را دارد با وجود از دست دادن قهرمانی پرسپولیس و انتقاداتی که از یحیی انجام می‌شود بشدت از شاگرد سابقش دفاع می‌کند.
  
پرسپولیس قهرمانی را با باخت مقابل سپاهان از دست داد، به همین دلیل صحبت از اخراج یحیی مطرح است؟
بعد از پنج قهرمانی متوالی بالاخره برای هر تیم و بازیکنانش ممکن است مشکلاتی نظیر کمتر شدن انگیزه بازیکنان یا مشکلات و مسائل پشت پرده دیگر پیش بیاید که مانع قهرمانی یک تیم شود اما با وجود این من واقعاً تعجب می‌کنم در خصوص یحیی گل‌محمدی که دو بار متوالی پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر ایران ساخته و حتی به فینال آسیا رسانده این‌طور حرف زده می‌شود. اصلاً مگر در فوتبال ایران بهتر از یحیی گل‌محمدی مربی داریم که این همه حرف از کنار گذاشتن او مطرح می‌شود. از همین رو باید به یحیی فرصت داد و او را برای به دست آوردن موفقیت‌های دیگر در پرسپولیس حمایت کرد.
اما حرف از برانکو و مربیگری‌اش در پرسپولیس برای فصل جدید مطرح می‌شود؟
برانکو مربی خیلی خوب و باتجربه‌ای است اما برانکو قراردادش را با عمان تمدید کرده و به همین دلیل هزار درصد به تیم دیگری حتی پرسپولیس برنمی‌گردد، به همین دلیل معتقدم باید یحیی را حفظ کرد و برای این تیم مدیر فنی منصوب کرد.
در فوتبال ایران فکر می‌کنید مربی خوب دیگری جز یحیی وجود ندارد؟
من به همه مربیان ایرانی احترام می‌گذارم چون می‌دانم آنها برای تیم‌های‌شان و موفقیت‌شان خیلی زحمت می‌کشند اما با وجود این یحیی گل‌محمدی و امیر قلعه‌نویی را بهترین مربیان ایران می‌دانم.
حرف از مدیر فنی زدید اما یکی از مربیان ایرانی مدیر فنی را در فوتبال ایران کشک دانسته بود؟!
  این حرف برای صد سال پیش است که مدیر فنی را کشک دانسته بودند. اصلاً شما بروید تمام تیم‌های بزرگ دنیا مانند رئال مادرید، بارسا، منچسترسیتی و بایرن مونیخ و بقیه تیم‌های بزرگ دیگر را ببینید که همه برنامه‌های باشگاه و مربی با هماهنگی و مشورت مدیرفنی تیم مشخص می‌شود. این مسأله هم در دنیای روز فوتبال امری طبیعی است که سرمربی یک تیم با هماهنگی مدیر‌فنی بازیکن می‌گیرد یا برنامه‌های فنی تیمش را اجرا می‌کند.
خودت با یحیی صحبت نکردی؟
یحیی شاگردم بوده، به همین دلیل واقعاً او را دوست دارم و هر کمکی که از دستم برآید حاضرم برای او انجام دهم. صحبت‌هایی هم جسته و گریخته شنیده شد اما کسی از باشگاه پرسپولیس با من برای کمک به این تیم حرفی نزد. با وجود این معتقدم پرسپولیس با حفظ یحیی و برنامه‌ریزی بموقع و استخدام مدیر فنی حتماً می‌تواند دوباره در فوتبال ایران آقایی کند.شش

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.