دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

من بودم بازیکن 21 ساله تاجیک جذب نمی‌کردم

حلالی: برای بیرانوند، کنعانی و شجاع دوم شدن کابوس بود

حلالی: برای بیرانوند، کنعانی و شجاع دوم شدن کابوس بود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ اسماعیل حلالی بازیکن سابق پرسپولیس از دلایل قهرمان نشدن پرسپولیس برای ششمین بار متوالی حرف می‌زند و بروز بعضی از اشتباهات و مشکلات تأثیر‌گذار در ابعاد مختلف را مانع تکرار قهرمانی سرخپوشان می‌داند.
 
برای خیلی از هواداران فوتبال خصوصاً علاقه‌مندان پرسپولیس خیلی عجیب بود که چرا هیچ بازیکنی از پرسپولیس بعد از باخت مقابل سپاهان و محرز شدن از دست رفتن قهرمانی ابراز تأسف نکرد و حتی روی زمین هم ننشست؟!
شاید این مسائل به لحاظ عاطفی مهم باشد اما من به این مسأله خیلی توجه نکردم. از سوی دیگر باید فکر کنیم چه اتفاقاتی افتاد که ما به اینجا رسیدیم؛ از یارگیری اول فصل بگیرید و بازیکنانی که جذب کردیم که البته نسبت به بازیکنان جدا شده پایین‌تر بودند به همین دلیل تغییرات ارنجی زیادی داشتیم که موجب می‌شد تا ثبات لازم را نداشته باشیم خصوصاً دروازه‌بان‌ها و مدافعان میانی که از بابت تغییرات خیلی در این پست‌ها ضرر کردیم.
اما تغییرات تیم‌های رقیب شاید خیلی بهتر از پرسپولیس بود؟
من کاری به رقیبان ندارم و حتی قهرمانی تیم استقلال را هم تبریک می‌گویم اما در خصوص تیم خودم پرسپولیس باید بگویم تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید بهتر تدارک می‌دید. استقلال قهرمان شد چون تیم ما بالا و پایین زیادی داشت در حالی که رقیب سنتی با اقتصادی نتیجه گرفتن به هدف خودش رسید. در طرف مقابل بعضی از بازی‌ها مانند دربی برگشت می‌توانست نقطه عطفی برای بازگشتن ما باشد که متأسفانه نتوانستیم برتری‌مان را نگه داریم و در ادامه هم شکل و فرم خوبی نداشتیم تا قهرمانی را از دست بدهیم.
این یکی از مهم‌ترین بحث‌های روز است که یحیی باید بماند یا برود؟
من نمی‌توانم به‌عنوان یک همکار در این خصوص نظر بدهم اما پیشنهاد و نظرم این است که ما باید کمیته فنی داشته باشیم. کمیته‌ای متشکل از پنج شش شخص فوتبالی که بهترین تصمیمات را به لحاظ فنی بگیرند تا همه مسائل را خوب بررسی کرده و ببینند چقدر مربی به باشگاه کمک کرده و چقدر باشگاه به مربی کمک کرده است. در این بین اگر میزان ورودی ما بالاتر از مربی بوده ما باید در این رابطه حرف بزنم وگرنه در غیر این صورت نباید به چند صفحه هواداری و بقیه مسائل خیلی اهمیت بدهیم.
در بحث بازیکن گرفتن شما بازیکنان خارجی این فصل پرسپولیس را پسندیدید؟
من مربی هیچ وقت بدنبال جذب بازیکن 21 ساله تاجیکستانی نمی‌رفتم و به جای دلاری که می‌خواستم به این بازیکنان بدهم به بازیکن امید و جوان باشگاه خودم اهمیت می‌دادم. مثلاً خودم به‌عنوان مربی تیم امید در طول شش ماه فعالیتم در تیم امید بازیکنان خوبی را ساختم و شش بازیکن در پست‌های دفاع، هافبک و فوروارد در روز چهارم فروردین در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار دادم اما سه روز بعد این بازیکنان برگشتند چون کادر فنی پرسپولیس به من گفتند به این موضوع در تیم نمی‌رسیم که بازیکنان امید را بررسی کرده و در خصوص استفاده از آنها تصمیم بگیریم.
گویا شما خیلی از بی‌توجهی‌ها ناراحتید؟
ده سال است که داد می‌زنم می‌توانم برای باشگاه بازیکن بسازم اما هیچ توجهی به حرف‌های من نمی‌شود و مثلاً مهدی عبدی را به تیم می‌دهم اما او به تیم بادران داده می‌شود. باور کنید من هزار تومان هم از باشگاه نگرفتم و پول قراردادم را هم نگرفته‌ام اما ما را هم خراب می‌کنند. چندین بار گفتم با رادو سن بالا قرارداد طولانی نبندید و از امیدها دروازه‌بان ببرید اما باز هم توجهی به ما نشد در حالی که شرایط خوبی در تیم‌های پایه پرسپولیس وجود دارد.
شرایط طوری شده که حتی کسب عنوان دومی پرسپولیس هم به خطر افتاده؟
اتفاقات ابتدای فصل، جذب غلط بازیکنان جدید و بعضی از مشکلات دیگر که به تیم ضربه زد و ما باید برای فصل آینده تمامی این مشکلات را برطرف کنیم. آدم‌های شایسته در پرسپولیس زیاد داریم اما باید چشم‌هایمان را باز کنیم و آنها را ببینیم.
بازگشتن جدا شده‌هایی مانند بیرانوند و شجاع و کنعانی زادگان و نوراللهی می‌تواند شرایط قهرمانی را برای پرسپولیس فراهم سازد؟
دومی برای این بازیکنانی که شما از آنها نام بردید کابوس بود. به همین دلیل حتماً بازگشت این بازیکنان می‌تواند وجهه لازم را به تیم باز گرداند بازیکنانی که جدایی‌شان از پرسپولیس اشتباه بزرگی بود. ما از این فصل تجربه‌های زیادی گرفتیم به همین دلیل باید از مسائلی که گذشت درس بگیریم و برنامه‌ریزی خوبی انجام دهیم و در این بین البته امسال از داخل هم لطمه خوردیم چون در بین سکوها هم دوگانگی وجود داشت و اتحاد لازم وجود نداشت در حالی که در زمان برانکو در سکوها دودستگی نبود و اتحاد لازم در تیم و بین هواداران وجود داشت.

کپی
نظرات
نظرات | 1 نظر
سیروس حیدری
1401/2/29 - 17:07
اقای هلالی،تنها راه نجات اورژانسی پرسپولیس، اخراج گل محمدی،مطهری و فنایی و جلوگیری از رخنه و نفوذ دوباره دلال و پورسانت بگیر.و در نهایت جذب و اعتماد به بازیکنان جوان و آینده دار.
rateup 0
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.