چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

ژولیو سزار: برزیل شانس خوبی برای قهرمانی در جام جهانی دارد؛ سایر تیم های ملی چندان قوی تر از برزیل نیستند

ژولیو سزار: برزیل شانس خوبی برای قهرمانی در جام جهانی دارد؛ سایر تیم های ملی چندان قوی تر از برزیل نیستند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، در سال های اخیر آلیسون بکر و ادرسون مورائس، دو دروازه بان تیم ملی برزیل توانسته اند خود را به عنوان یکی از بهترین های پست خود در فوتبال اروپا و انگلیس به اثبات برسانند و در حالی که هر دو دروازه بان اصلی باشگاه خود هستند، در تیم ملی رقابت تنگاتنگی برای حضور درون دروازه سله سائو در جام جهانی پیش رو دارند. حال ژولیو سزار، دروازه بان سابق تیم ملی برزیل که یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ فوتبال برزیل محسوب می شود، در مورد این دو دروازه بان صحبت کرده است. سزار در مورد این که کدام دروازه بان بهتر است، گفت:

سوال خوبی است اما من ساکت می مانم! در سال های اخیر، بعد از دیدا و من، افراد حاضر در فوتبال اروپا شروع به جستجو در برزیل در میان بازیکنان هم پست من کردند و آن را پستی مهم به حساب آوردند. وقتی به ایتالیا آمدم، صحبت هایی از والدیر پرز بود که در جام جهانی اشتباهات بدی کرده بود. گفتند من مثالی هستم از این که دروازه بان های برزیلی در حال بهتر شدن هستند. من می گفتم نه برزیل همیشه دروازه بان های بزرگی داشته است اما شما تازه شروع به احترام گذاشتن به پست ما کرده اید.
او در ادامه گفت:

حالا اگر بخواهیم در مورد بهترین دروازه بان جهان صحبت کنیم، می توانیم در مورد ادرسون یا آلیسون حرف بزنیم. فقط این دو نیستند بلکه افرادی بیشتری در اروپا هستند. حال افراد بیشتری به دروازه بان های برزیلی در فوتبال احترام می گذارند. می شد در فینال لیگ قهرمانان ادرسون و آلیسون مقابل هم بازی کنند اما این اتفاق به خاطر آن دو گل دیرهنگام در نیمه نهایی نیافتاد. وقتی صحبت از دروازه بان برای جام جهانی است، تیته نیازی ندارد نگران هیچ یک از این دو باشد.

دروازه بان سابق تیم ملی برزیل در مورد قهرمانی تیم ملی کشورش در جام جهانی پیش رو نیز افزود:

نمی دانم آیا این آخرین شانس نیمار است. خیلی ها می گویند چون نیمار 30 ساله است و هنوز یکی از بهترین های دنیا محسوب می شود، این آخرین شانس او است. از نظر من برزیل شانس خوبی دارد. سایر تیم های ملی چندان قوی تر از برزیل نیستند. فرانسه و آلمان نیز هستند اما برزیل مواد لازم برای تبدیل شدن به قهرمان جهان را دارد. مهم تر از همه فدراسیون فوتبل تیته را نگه داشت و فکر می کنم او عنصری کلیدی در این پروژه است. اهمیت زیادی دارد که در تیم های  ملی ثبات وجود داشته باشد. مثل آلمان که در آفریقای جنوبی جام جهانی بدی داشت اما مربی را نگه داشت و سپس در برزیل با همان مربی قهرمان شد. آنها بازیکنانشان را نیز زیاد تغییر ندادند. به نظرم این به برزیل کمک می کند تا قهرمان جام جهانی شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.