پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

واعظ آشتیانی: اقدام کمیته اخلاق در محرومیت عزیزی خادم طبق اساسنامه بود

واعظ آشتیانی: اقدام کمیته اخلاق در محرومیت عزیزی خادم طبق اساسنامه بود
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شرایطی که در فدراسیون فوتبال رخ داده و محرومیت رئیس معزول از سوی کمیته اخلاق اظهار داشت: کمیته اخلاق می‌تواند براساس اساسنامه در مورد هر فرد و شخصی که چنین شرایطی را برای فوتبال ما رقم زده است تصمیم‌گیری کند و حکم خاص خود را در این خصوص صادر کند. اما من معتقدم مسببان وضع موجود فوتبال کشور بخشی از اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال هستند که به لحاظ آرا تأثیرگذار بودند. گروهی که باندباز و سیاسی‌باز و قبیله‌گرا هستند. این افراد بودند که چنین تیمی را در فدراسیون فوتبال مستقر کردند.

وی افزود: باور داشتیم که در فدراسیون فوتبال در زمان ریاست مهدی تاج اتفاقات عجیب و غریب رقم خورده به همین دلیل از اعضای مجمع عمومی فدراسیون انتظار داشتیم. فردی مدیر، مدبر، امانتدار و با عملکردی شفاف را انتخاب کند اما متأسفانه چنین نشد و مجمع فردی و تیمی را انتخاب کرد که اکنون وضع موجود فوتبال را می‌بینید و فوتبال ما باید تاوان این انتخاب را بدهد. بنابراین بهترین تصمیم این است که جبران مافات شود و اعضای مجمع به دور از هیجان‌زدگی و احساسات رأی بدهند.

مدیرعامل اسبق استقلال تأکید کرد: بهتر است فردی که برای مدیریت به فدراسیون فوتبال می‌آید چه از خارج از فوتبال باشد چه از داخل آن کسی باشد که عوام‌فریب و شهرت‌ طلب نباشد و برای منافع فوتبال گام بردارد. بنابراین برای شرایطی که فدراسیون فوتبال ما با آن مواجه است باید همه فریادها را بر سر اعضای مجمع عمومی آن کشید.

واعظ آشتیانی در مورد اینکه با توجه به شرایط پیش آمده به نظر شما چه اتفاقی در مجمع عمومی 10 خرداد رخ خواهد داد اظهار داشت: باید در این جلسه براساس اساسنامه فدراسیون فوتبال عمل کرد و شرایط را به طور دقیق و منطقی ارزیابی کرد. به نظر من تنها مرجعی که می‌تواند به درستی اعضای مجمع را راهنمایی کند همان اساسنامه فدراسیون فوتبال است و پس از آن فیفا که مرجعی بالاتر است. ما می‌توانیم از فیفا مشورت بگیریم همیشه از فیفاهراسی در فوتبال‌مان یاد کرده‌ایم اما بهتر است برای یک بار هم که شده از فیفا راهنمایی بخواهیم.

وی افزود: فیفا می‌تواند فدراسیون فوتبال را برای عبور از این شرایط به خوبی راهنمایی کند تا فوتبال ما آسیبی نبیند. البته که نباید به فیفا اجازه دخالت بدهیم و فقط از آنها راهنمایی بگیریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.