جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

او توقع داشت در روز نیمکت نشینی بشار بازی کند

احتمال جدایی عالیشاه از پرسپولیس در نیم فصل

احتمال جدایی عالیشاه از پرسپولیس در نیم فصل

به گزارش ایران ورزشی آنلاین ساعاتی بعد از انتشار خبر کنار گذاشته شدن امید عالیشاه از لیست پرسپولیس برای بازی با صنعت‌نفت که علت آن جر و بحث این بازیکن با مربیانش به‌خاطر نیمکت‌نشینی‌های متوالی عنوان شده بود، باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: «ضمن رد برخی اخبار مربوط به درگیری لفظی بین امید عالیشاه و مربی تیم، اعلام می‌دارد این بازیکن به‌دلیل برخی رفتارهای غیرحرفه‌ای در محل تمرین باید در باشگاه پاسخگوی رفتار خود باشد. این بازیکن به همین علت از لیست دیدار مقابل صنعت‌نفت آبادان در چارچوب هفته دوم لیگ برتر دوره بیستم خارج شده است.»

ما که نفهمیدیم منظور از این بیانیه چه بوده و شاید باشگاه تنها خواسته موضوع جر و بحث با مربیان را تکذیب کند، اما «برخی رفتارهای غیرحرفه‌ای در تمرین» می‌تواند شامل بسیاری از موارد بشود و ذهن را گمراه می‌کند. در واقع داستان همان اعتراض به نیمکت‌نشینی است. به نظر می‌رسد عالیشاه وقتی دید بشار دیر آمد و کمی مصدوم است اما باز هم قرار نیست در ترکیب اصلی باشد دیگر طاقت نیاورد و به سیم آخر زد. حالا اینکه در تمرین پنجشنبه هم مثل تمرین جمعه نبوده دقیقاً مشخص نیست، اما هیچ عکسی از او در تمرینات این دو روز دیده نمی‌شود.

برخی سایت‌ها نوشته‌اند وقتی او دیده در تمرین چهارشنبه در تیم ذخیره‌هاست اعتراض کرده و یحیی هم او را کنار گذاشته تا عالیشاه در تمرین پنجشنبه و جمعه غایب باشد. واقعیت این است که کادر فنی پرسپولیس اعتقاد چندانی به امید عالیشاه ندارند و معتقدند او به اندازه‌ای که یک هافبک کناری در سیستم 2-4-4 باید به مدافع پشت سرش کمک کند، کمک نمی‌کند و در تمام این یک سال هم که مربیان جدید آمده‌اند نتوانسته خودش را با این خواسته‌ها تطبیق دهد.

عالیشاه پیش از این در زمان کالدرون و برانکو هم بازیکن اصلی نبود و حتی در مقطعی با برانکو به مشکل خورد، اما ماند و با نیمکت‌نشینی‌ها کنار آمد هرچند در مقاطع متعددی مثل همین فصل پست‌هایی منتشر می‌کرد که مشخص بود از وضعیت موجود گلایه دارد. در دوران سرمربیگری یحیی هم او در تمام مسابقات مهم و غیرمهم بازیکن اصلی نبود و با اینکه حالا کاپیتان دوم به حساب می‌آید خیلی کم و تنها به‌عنوان آلترناتیو به کار گرفته می‌شود که ظاهراً بعد از ماه‌ها نیمکت‌نشینی، در روزی که فکر می‌کرده بشار شرایط بازی را ندارد و گزینه اول کادر فنی برای هافبک راست باشد تصمیم مربیانش را تاب نیاورده و اعتراضش را علنی کرده است.

حالا عالیشاه از سوی کادر فنی در اختیار کمیته انضباطی این باشگاه قرار گرفته و مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار او است. البته کاپیتان دوم سرخ‌پوشان پایتخت در حالی در اختیار باشگاه قرار گرفته که هنوز خبری از انتخاب اعضای کمیته انضباطی توسط جعفر سمیعی، مدیرعامل جدید باشگاه نیست. پیش از این مهدی رسول‌پناه کمیته‌ای سه‌نفره برای رسیدگی به تخلفات اعضای تیم در نظر گرفته بود که با رفتن او، جدایی مهرداد هاشمی و استعفای علی رغبتی نیاز به تعیین افراد جدید از سوی مدیرعامل جدید سرخ‌هاست هرچند رغبتی همچنان در هیأت‌مدیره حضور دارد.

بعید نیست بار دیگر با میانجیگری مدیریت باشگاه و اعمال تنبیهاتی مثل توبیخ در پرونده یا اگر شدیدتر باشد کسر درصدی از قرارداد، عالیشاه به تمرین بازگردد، اما با این شرایط بعید است ارتباط او با کادر فنی به این زودی‌ها به حالت طبیعی برگردد و شاید در نهایت شماره 2 سرخ‌ها در زمستان پیش رو بعد از حدود 5/7 سال از این تیم جدا شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.