پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

بازی دوم هنوز قطعی نشده است

ایران - کانادا در هاله‌ای از ابهام؟

ایران - کانادا در هاله‌ای از ابهام؟

با اعلام فدراسیون فوتبال، تیم ملی روز 15 خرداد در ونکوور به مصاف تیم ملی کانادا می‌رود اما بازی دوم هنوز مشخص نیست. شاید اکوادور و شاید هم سنگال.

ایران ورزشی: با اعلام فدراسیون فوتبال، تیم ملی روز 15 خرداد در ونکوور به مصاف تیم ملی کانادا می‌رود اما بازی دوم هنوز مشخص نیست. شاید اکوادور و شاید هم سنگال.

ماجرا از این قرار است که اکوادور از ایران خواسته برای انجام این بازی به امریکا بیاید و ایران هم گفته گرفتن ویزا سخت و زمانبر است و بهتر است این بازی در کانادا برگزار شد و در نهایت این کش و قوس بر سر محل برگزاری بازی شاید به لغو آن بینجامد. در صورت لغو این دیدار که محتمل هم هست ایران (شاید) میزبان سنگال در استادیوم آزادی خواهد بود. این در حالی است که بازی سنگال هم هنوز قطعی نیست، ضمن اینکه بازگشت زودهنگام به ایران و برگزاری تنها یک بازی در کانادا برنامه آماده‌سازی تیم ملی را زیر سؤال خواهد برد.
طبق برنامه اولیه قرار است تیم ملی در سفر به کانادا دو بازی دوستانه انجام دهد و بحث بازگشت به دوحه یا تهران برای برگزاری بازی دوستانه دوم مطرح نیست. این برنامه می‌تواند خوب توصیف شود چرا که ملی‌پوشان بعد از سفر طولانی به کانادا می‌توانند برای انجام این دو بازی به خوبی ریکاوری کنند.
اما این صحبت‌ها زمانی مطرح می‌شود که حتی در برگزاری بازی اصلی (ایران – کانادا) هم تردیدهایی جدی وجود دارد و با وجود اینکه نزدیک به 50 هزار بلیت برای این بازی فروخته شده بسیاری در کانادا به برگزاری این بازی اعتراض و خواستار لغو آن شده‌اند.
فدراسیون فوتبال کانادا تأکید دارد که به مقامات سیاسی کانادایی که نسبت به برگزاری این بازی نظر منفی داشته‌اند گفته که این بازی فقط جنبه ورزشی دارد اما موضع جدی برخی از این مقامات، همچنان خطر لغو بازی را به طور جدی مطرح می‌کند. البته کانادا از نظر فنی، حریف بسیار خوبی برای ایران است اما نه با این میزان تنش که شاید آرامش را از تیم ملی بگیرد.
جالب اینجاست که فدراسیون فوتبال حتی برای برگزاری بازی دوستانه با روسیه هم برنامه‌هایی داشته است اما فیفا مانع برگزاری این بازی شد.
برخی تیم‌ها برگزاری 3 و حتی 4 بازی دوستانه را در خردادماه برنامه‌ریزی کرده‌اند اما تیم ملی فوتبال ایران تنها بازی با کانادا را نهایی کرده است؛ مسابقه‌ای که برای برگزاری‌اش باید هزاران کیلومتر به امریکای شمالی پرواز کنیم و امیدوار باشیم همه چیز خوب پیش برود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.