شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

استفانو پیولی: باثبات تر از اینتر بودیم؛ ذهنیت بازیکنان میلان فوق العاده است

استفانو پیولی: باثبات تر از اینتر بودیم؛ ذهنیت بازیکنان میلان فوق العاده است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ میلان برای اولین بار طی 11 سال اخیر و برای نوزدهمین بار در تاریخ خود توانست قهرمان اسکودتو شود. استفانو پیولی، سرمربی میلان پس از پیروزی 3-0 تیمش مقابل ساسولو در هفته پایانی رقابت‌های فصل 22-2021 سری آ در مصاحبه با DAZN گفت:

برای بازیکنانم، برای خودم، برای کادرفنی‌ام، برای اعضای باشگاه، برای مدیران و برای تمام هواداران فوق‌العاده‌ی میلان خوش‌حالم. آیا ما شایستگی بیش‌تری نسبت به اینتر داشتیم؟ ما باثبات‌تر بودیم. اگر تا هفته پایانی در کورس قهرمانی باشید، یعنی ثبات داشته‌اید. دوست نداشتم این را بگویم اما ما اصلا نباید به اسپتزیا می‌باختیم. ذهنیت و شخصیت این بازیکنان فوق‌العاده است. آن‌ها هرگز پا پس نکشیدند و همیشه عالی ظاهر شدند. هیچ یک از بازیکنان، حتی آن‌هایی که خیلی بازی نکردند از ریتم یا شدت بازی‌شان کاسته نشد.
پیولی ادامه داد:

  من و کادرفنی‌ام از کار کردن با این بازیکنان لذت می‌بریم. ما برای تک‌تک بازی‌ها آماده شدیم و سعی کردیم راه‌حل‌های مناسبی بیابیم. همه ما از کاری که انجام دادیم، لذت می‌بریم و این مهم‌ترین چیز است. ما همیشه ایده‌هایی روشن و هدفی دقیق داشتیم. باید بهتر از فصل قبل عمل می‌کردیم.
سرمربی میلان به تمجید از مدیران این باشگاه هم پرداخت:

مدیران باشگاه ترکیبی از بازیکنان جوانِ برنده با باتجربه‌هایی که دارای ذهنیت برنده بودند، تشکیل دادند. ما شجاع بودیم و به‌خصوص در کارهای دفاعی عالی ظاهر شدیم چرا که مزدمان را با کم گل خوردن گرفتیم. وقتی حریف صاحب توپ می‌شد، مثل یک هیولای سرسخت دفاع می‌کردیم. ایده‌ی من کمک کردن به پیشرفت بازیکن است اما بدون استعداد، این کار خیلی سخت است. توانایی باشگاه در جذب بازیکنان بااستعداد باعث رقم خوردن موفقیت شد و به همه تبریک می‌گویم. بدون مدیران و بازیکنان میلان، این قهرمانی ممکن نمی‌شد.
پیولی در پایان با چشمانی اشک‌بار این اسکودتو را به پدرش تقدیم کرد:

  او هر کجا که هست، بابت کاری که من انجام دادم به من افتخار می‌کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.