شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

زوج خط دفاع تیم ملی، دوباره در یک تیم

پرسپولیس نــــه

پرسپولیس نــــه
امیر اسدی
امیر اسدی

به گزارش ایران ورزشی؛ بهترین حالت برای یک تیم، جذب بازیکنانی است که با یکدیگر هماهنگ هستند و سابقه بازی کنار هم را در کارنامه دارند. این ماجرا وقتی شکل بهتری به خود می‌گیرد که آن بازیکنان، مثلاً دفاع وسط باشند با سابقه ساختن زوجی موفق و کم‌ اشتباه. باشگاه الاهلی قطر که محمدحسین کنعانی‌زادگان را در اختیار دارد، برای تشکیل خط دفاعی قدرتمند دست روی شجاع خلیل‌زاده گذاشته و قصد دارد این مدافع باتجربه را شکار کند.
خلیل‌زاده که فصل قبل در ترکیب الریان حضور داشت و یکی از بازیکنان مهم خط دفاع این تیم بود، گویا مذاکره با الاهلی را آغاز کرده و به توافق‌هایی با این باشگاه دست یافته. نکته ویژه این است که خلیل‌زاده با حضور در الاهلی می‌تواند همراه با کنعانی‌زادگان، قلب خط دفاع این تیم را بیمه و به سدی مستحکم تبدیل کند.
شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 زوج مرکز خط دفاع تیم ملی را تشکیل دادند که نتیجه‌اش صعود ایران به معتبرترین تورنمنت ملی در سطح جهان و همچنین تعداد اندک گل‌های خورده بود به طوری که رسیدن به دروازه ایرانی، برای رقبا به کاری سخت و مشکل تبدیل شده بود.
این دو بازیکن از وقتی اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شد، در ترکیب اصلی قرار گرفتند و تا روز بازی آخر مقابل کره‌جنوبی که شجاع به دفاع راست رفت، تقریباً در تمام دیدارها زوج یکدیگر بودند. آنها سابقه دو سال بازی در خط دفاع پرسپولیس را نیز در کارنامه دارند و همین مسأله می‌تواند به الاهلی برای رسیدن به اهدافش کمک کند.
پیش از این صحبت‌هایی مبنی بر بازگشت شجاع خلیل‌زاده و حسین کنعانی‌زادگان به پرسپولیس مطرح شده بود اما این دو احتمالاً دوباره کنار هم بازی خواهند کرد، البته نه در پرسپولیس بلکه در ترکیب الاهلی و برای فتح لیگ ستارگان. بخصوص که الاهلی بعد از مدت‌ها می‌خواهد سری بین سرها پیدا کند و عنوانی مهم به دست بیاورد. بنابراین با جذب بازیکنانی نظیر شجاع خلیل‌زاده می‌تواند به هدفی که دارد، دست پیدا کند.
شجاع که چند روز قبل تولد 33 سالگی خود را جشن گرفت، یک فصل دیگر در لیگ قطر می‌ماند و شاید پس از آن چمدان خود را برای بازگشت به ایران ببندد و دوباره پیراهن پرسپولیس را بپوشد. شاید اگر هر بازیکن دیگری هم جای او بود، به پیشنهاد ادامه بازی در لیگ قطر جواب مثبت می‌داد و همچنان فوتبال خود را خارج از ایران دنبال می‌کرد.
خلیل‌زاده در قطر بازار خوبی دارد و به همین دلیل فعلاً تصمیم به ادامه حضور در لیگ ستارگان قطر گرفته است. ضمن اینکه حضور همزمان خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان در یک باشگاه می‌تواند به تیم ملی ایران هم در جام جهانی 2022 کمک کند. این دو هر چه هماهنگ‌تر شوند، خیال دراگان اسکوچیچ هم در قطر آسوده‌ خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.