دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

هواداران استقلال فقط قهرمانی می‌خواستند

دین‌محمدی: تیمی که گل نخورد، حتماً قهرمان می‌شود

دین‌محمدی: تیمی که گل نخورد، حتماً قهرمان می‌شود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ سیروس دین‌محمدی یکی از آن چهره‌های فوتبالی است که هرگز نمی‌توان خاطراتش را از یاد برد. به بهانه قهرمانی آبی‌پوشان  قبل از پایان فصل، به سراغ آقاسیروس رفتیم. هافبک چپ پایی که سال‌ها برای استقلال بازی کرد، لژیونر شد و  بارها با پیراهن تیم ملی به میدان رفت.

در ابتدای فصل خیلی از استقلال انتقاد شد اما این تیم چطور قهرمانی را  برای هوادارانش به ارمغان آورد؟
در ابتدای فصل شرایط چندان مساعد نبود چون در همان مقطع، استقلال پنج تساوی پشت سر هم کسب کرد. خیلی‌ها از جمله خود من هم به شکل منطقی از استقلال انتقاد داشتم اما بعد از آن افت مقطعی، شرایط برگشت و اوضاع تغییر کرد.
فکر می‌کنید چه عاملی ورق را به سود استقلال برگرداند؟
استقلال در فاز دفاعی، تیم فوق‌العاده‌ای بود، به شکلی که گل نمی‌خورد و به گل می‌رسید. همین ایده استقلال را به موفقیت رساند. ایده‌ای که تفکر اصلی تیم‌های قهرمان است؛ یعنی گل نخورید و  بازی را با اختلاف اندک ببرید.   در واقع وقتی تیمی از تک فرصت‌هایش به نحو احسن استفاده کند، حتماً برنده خواهد بود. تمامی این موارد خاصیت یک تیم قهرمان است. وقتی تیمی گل نخورد، حتماً می‌تواند موفق عمل کند و قهرمانی را برای هوادارانش به ارمغان بیاورد. خوشحالم که استقلال بعد از چند سال قهرمان نشدن، این بار استقلال قهرمانی را کسب کرد و دل آنها را که عاشقان واقعی  این تیم هستند، شاد کرد. برای استقلالی‌ها و هواداران این تیم هم فرقی نمی‌کرد چه کسی مربی تیم‌شان باشد؛ چون آنها از تیم و مربی‌شان قهرمانی می‌خواستند که فرهاد مجیدی با یکسری بازیکنان جوان آنها را به خواسته اصلی‌شان رساند. قهرمانی استقلال جدا از خوشحالی هواداران مایه خوشحالی و مباهات پیشکسوتان هم شده است. به همین دلیل در کوچه و خیابان که راه می‌رویم، سرمان را بالا می‌گیریم و با مردم و هواداران‌مان صحبت می‌کنیم.
به نظر شما، این تیم که قهرمان شده قادر است در فصل آینده هم به قهرمانی برسد؟
این استقلال برای قهرمانی مجدد باید تقویت شود. زمانی که تیمی هماهنگ باشد، چند سالی می‌تواند در مسیر قهرمانی گام بردارد اما استقلال برای قهرمانی مجدد حتماً باید تقویت شود و چند بازیکن جدید را به خدمت بگیرد. استقلال در خط حمله نیاز به مهاجمی زهردار دارد. جدا از مهاجم استقلال در خط میانی نیاز به جذب یک پلی‌میکر و بازیساز نیز دارد. از طرفی اگر سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند به استقلال برگردند، در خط دفاع نیاز به جذب بازیکن نخواهد داشت اما اگر این اتفاق نیفتد، در خط دفاع و به شکل کلی،  نیاز به جذب چند بازیکن طراز اول دارد.
به عقیده شما، اتخاذ چه استراتژی موجب موفقیت فرهاد مجیدی شد؟
سرمربی استقلال یک دستیار خوب آورد که خیلی به او کمک کرد. من کار مربی ایتالیایی را از نزدیک ندیدم اما سازماندهی قوی نشان می‌دهد که گابریل پین خیلی خوب با تیم کار کرده است. برانکو هم در پرسپولیس 13،12 بازیکن بیشتر نداشت اما همان موقع با کار بدنی خوب و فوق‌العاده‌ای که مارکو مربی وقت پرسپولیس با بازیکنان انجام می‌داد، بازیکنان پرسپولیس همیشه در بهترین شرایط بودند. استقلال این فصل هم با مربیگری بدنساز خودش دکتر نوشادی به شکل عالی آماده شد تا بازیکنان به بهترین شکل آماده شوند و در بازی‌ها بهترین شرایط را داشته باشند.
استقلال در آسیا هم می‌تواند موفق شود؟
شرایط یک تیم در آسیا کاملاً نسبت به مسابقات داخلی متفاوت است. چه بسا که سطح بازی‌ها واقعاً متفاوت است. از همین رو می‌طلبد که تیم استقلال نسبت به لیگ برتر برای آسیا واقعاً قوی‌تر بسته شود. جدا از تقویت استقلال باید بازی‌های تدارکاتی قوی و اردوی خوبی برگزار تا این تیم بتواند در آسیا موفق شود. هر چند که برای حضور تیم‌های ایرانی در سال آینده اما و اگرهایی وجود دارد.
 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.