دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

کمیته انضباطی فوتبال ایتالیا در حال بررسی شعارهای میلانی ها علیه اینتر

کمیته انضباطی فوتبال ایتالیا در حال بررسی شعارهای میلانی ها علیه اینتر
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ میلان نوزدهمین اسکودتوی خود را در کنار هوادارانش جشن گرفت اما این جشن بسیار جنجالی و ضداینتر بود.

از همان ابتدایی که اتوبوس میلان در بین تعداد پرشمار هوادارانش از کاسا میلان به سوی پیاتزا دومو حرکت کرد، بازیکنان روسونری یک بنر بسیار توهین آمیز در مورد قهرمانی اینتر در کوپا ایتالیا نوشته بودند و با خود به همراه داشتند. حتی قبل از آنکه رژه میلانی ها به میدان شهر، پیاتزا دومو برسد، کمیته انضباطی فوتبال ایتالیا تحقیق و بررسی خود را آغاز کرده بود زیرا معتقد بود میلانی ها بند 4 قانون انضباطی یعنی اصول فرپلی را نقض کرده اند.

این بنر جنجالی که در دست بازیکنان میلان بود، به بنر میلانی ها در سال 2007 برمی گشت که در آن زمان ماسیمو آمبروزینی آن را در دست گرفته بود. میلان در آن سال قهرمان اروپا شده بود و اینتر اسکودتو گرفته بود و لفظ توهین آمیز در این مورد استفاده شده بود.

---

این تنها بنر و شعار ضداینتر نبود. تئو هرناندز نیز در حال خواندن یک شعار توهین آمیز به اینتر بود و زلاتان ابراهیموویچ در میکروفون از هواداران میلان پرسید که آنها پیامی برای هاکان دارند؟

همچنین آنته ربیچ یک پوستر بزرگ را به دست گرفته بود که روی آن سیمونه اینزاگی با کلمه "Spiaze" حک شده بود. این کلمه برای تمسخر سیمونه اینزاگی در فضای مجازی بسیار پرکاربرد شده است. گفته می شود سیمونه اینزاگی هنگام گفتن کلمه "dispiace" در ایتالیایی به معنی نا امید کننده، می گوید"Spiaze" و این به لهجه پیاچنزایی او بر می گردد.

کمیته انضباطی فوتبال ایتالیا تحقیق در مورد اتفاقات جشن میلان را آغاز کرده و احتمال جریمه آنها وجود دارد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.