دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

رابرتسون: قهرمانی در فینال 2019 تا آخر عمر همراهم است؛ کلوپ ذهنیت لیورپول را تغییر داده است

رابرتسون: قهرمانی در فینال 2019 تا آخر عمر همراهم است؛ کلوپ ذهنیت لیورپول را تغییر داده است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ به بهانه فینال لیگ قهرمانان، رابرتسون مصاحبه‌ای با وبسایت یوفا انجام داده‌است که آن را در ادامه می‌خوانید.

اندی رابرتسون راجع به بهترین لحظاتش در لیورپول گفت:

آن‌شب در مادرید که قهرمان لیگ قهرمانان شدیم، تا آخر عمر با من زندگی خواهد‌کرد. بدیهی‌است که سال قبل از آن در کیف کوتاهی کردیم و نتوانستیم قهرمان شویم اما به فاصله یک‌سال دوباره به فینال رسیدیم، این اتفاق همیشه رخ نمی‌دهد. بعضی از مردم فقط یک‌بار چیزی را تجربه می‌کنند و از آن خوشحالند اما ما به فاصله یک‌سال، دوبار آن موقعیت را تجربه کردیم و بالاخره قهرمان شدیم. قهرمانی در لیگ برتر و عناوینی که در آن فصل داشتیم عالی بودند ولی کووید آسیب‌های زیادی در آن سال به دنیا وارد کرد و فصل هم بسیار طولانی شد اما هربار به شب قهرمانیمان در مادرید، پیشرفت تیم، اتفاقات پیش از آن مسابقه و بلندکردن آن جام بزرگ فکر می‌کنم لبخند می‌زنم.

رابرتسون راجع به مسیر تبدیل شدنش به یک ستاره عنوان کرد:

نمی‌توانستم تصور کنم چه اتفاقی افتاده است، اما از مسیری که در این سفر پیمودم و اینکه چگونه همه چیز به پایان رسید خوشحالم؛ اما فکر می‌کنم اگر من را به آن دوران که در تیم‌های آماتور بازی می‌کردم برگردانی و بگویی که در آینده چه کارهایی خواهم کرد و در چه بازی‌های بزرگ و مهمی به میدان خواهم رفت، حتما به تو می‌خندیدم! من همیشه سخت کار کردم و به جای نگاه به نقاط قوتم، به نقاط ضعفم توجه و سعی کردم در طول این سال‌ها آنها را بهبود بخشم؛ وقتی شما این کار را بکنید، به آرامی اما مطمئنا بهتر می‌شوید و می‌توانید کمی طولانی‌تر بازی کنید یا به شکلی متفاوت بازی خوانی کنید و اتفاقاتی از این دست برای شما می‌افتد. این تجربه‌ها با بالاتر رفتن سن و انجام تعداد بازی‌های بیشتر به دست می‌آیند که من فکر می‌کنم به آن‌ها رسیده‌ام.
رابرتسون معتقد است که نباید او را هم‌تراز با اسطوره‌های اسکاتلندی لیورپول مثل کنی دالگلیش، گریم سونس و آلن هانسن قرار داد:

 

من خودم را مطمئنا هم‌سطح این بزرگان نمی‌دانم؛ من همچنان این افراد را به عنوان الگوهای خود می‌بینم و آن‌ها نیز توصیه‌های ارزشمندی به من می‌کنند. من آن‌ها را در بازی‌هایمان و مراسم‌هایی از این دست می‌بینم و از کمک‌های آن‌ها استفاده می‌کنم. لیورپول همیشه بازیکنانی اسکاتلندی را در ترکیب داشته است و من نیز خوشحالم که به این روند ادامه می‌دهم. هنگامی که قراردادم با لیورپول را امضا کردم، مردم در خیابان به من می‌گفتند: «ما همیشه در تیممان یک پسر اسکاتلندی داشته‌ایم که با او جام‌های زیادی به دست آورده‌ایم» و من نیز خوشحالم که با لیورپول جام‌های زیادی با لیورپول بردم و این جمله راجع‌به من هم درست است، مردم سال‌های بعد می‌توانند بگویند: «آره ما با این پسر اسکاتلندی جام‌های زیادی بردیم!».  
مدافع اسکاتلندی لیورپول درباره همکاری با یورگن کلوپ گفت:

او وضعیت این باشگاه را بهبود داده است؛ او ما را به موقعیتی رساند که همیشه مدعی کسب جام‌های مختلف هستیم. وقتی او هدایت تیم را به عهده گرفت، کسی فکر نمی‌کرد کلوپ لیورپول را به قهرمانی لیگ قهرمانان و لیگ برتر برساند؛ ما همیشه راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم. او ذهنیت کارکنان باشگاه را تغییر داده است و مردم نیز به این موضوع توجه دارند و او را دوست دارند. او رهبر تیم ما است و اسطوره این تیم محسوب می‌شود. همه‌ی ما در سال‌های آینده وقتی به گذشته نگاه کنیم، به خاطر کارکردن با کلوپ به خودمان افتخار خواهیم کرد.   

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.