شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

امیر قطر: میزبانی کشوری مسلمان از جام جهانی هنوز هم برای برخی قابل پذیرش نیست

امیر قطر: میزبانی کشوری مسلمان از جام جهانی هنوز هم برای برخی قابل پذیرش نیست
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایرنا، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با ۳.۵ میلیارد مخاطب تلویزیونی از سراسر جهان، از این حیث رکورددار است.

«جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) می‌گوید براساس برآوردها، انتظار می‌رود جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در سراسر جهان، ۵ میلیارد مخاطب تلویزیونی داشته باشد.

قطر کشور کوچک اما متمول حاشیه خلیج فارس در اواخر نوامبر سال جاری برای نخستین بار از جام جهانی میزبانی خواهد کرد.

«شیخ تمیم حمد آل ثانی» امیر قطر نیز که در مجمع جهانی اقتصاد حضور دارد، از حملات کلامی به این کشور بابت میزبانی این رویداد که به گفته وی از سوی «بسیاری از افراد بانفوذ» صورت گرفته است، به شدت انتقاد کرد.

وی در نطق خود در مجمع جهانی اقتصاد گفت: حتی امروز هم هستند افرادی که نمی‌توانند این موضوع را قبول کنند که یک کشور مسلمان عرب، از تورنمنتی مثل جام جهانی میزبانی کند.

به گفته وی، قطر هم مثل سایر کشورها «بی‌نقص» نیست اما برای اصلاحات و پیشرفت تلاش کرده است که از جمله آن می‌توان به افزایش حداقل دستمزد و وضع مقررات جدید به منظور مصون نگه داشتن کارگران از معضلاتی همچون گرمای شدید اشاره کرد.

قطر به واسطه نحوه برخورد با کارگران مهاجر شاغل در پروژه‌های جام جهانی در این کشور، از سوی نهادهای بین‌المللی حقوق بشری به شدن مورد انتقاد قرار گرفته است.

دوحه اعلام کرده که نظام کاری این کشور همچنان در حال بهبود بوده و گزارش عفو بین‌الملل در سال ۲۰۲۱ مبنی بر تداوم استعمار هزاران کارگر مهاجر در این کشور را رد کرده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.