سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

انگلیس می‌تواند سه تیم مدعی قهرمانی داشته باشد

جهـــانبخش: من و واکــــر آن درگیــــری را فراموش کردیــــم

جهـــانبخش: من و واکــــر آن درگیــــری را فراموش کردیــــم
امیر اسدی
امیر اسدی

به گزارش ایران ورزشی؛ بعد از انجام قرعه‌کشی جام جهانی 2022 و همگروهی ایران با انگلیس، یکی از سوژه‌هایی که البته کمتر مورد توجه فوتبالدوستان قرار گرفته، تقابل علیرضا جهانبخش با کایل واکر انگلیسی است. دو بازیکنی که دو سه فصل قبل و در ترکیب دو تیم برایتون و منچسترسیتی با یکدیگر درگیری لفظی داشتند و به همین دلیل مدتی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتند. از جهانبخش درباره بازی با انگلیس سؤال کردیم. بخصوص که می‌توانیم شاهد دوئل دوباره جهانبخش با کایل واکر باشیم. بعد از اتفاقات بازی برایتون - منچسترسیتی و آن درگیری، آیا جهانبخش ارتباطی با واکر داشته یا با او صحبت کرده‌؟ کاپیتان تیم ملی ایران می‌گوید: «نه، هیچ رابطه‌ای با هم نداشتیم اما بعد از آن، یک بار دیگر جلوی هم بازی کردیم که در ورزشگاه خانگی برایتون بود. صحبت‌های مثبتی بین ما رد و بدل شد و هر دو آن اتفاقی که رخ داده بود را فراموش کردیم.»

جهانبخش از سختی‌های بازی با انگلیس هم می‌گوید: «درباره انگلیس هم یک نکته جالب بگویم. قرار است 5 ماه دیگر با این تیم بازی کنیم اما واقعاً مشخص نیست کدام بازیکنان در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند و اصلاً چه کسانی با این تیم به جام جهانی می‌آیند. انگلیس همزمان می‌تواند سه تیم مختلف داشته باشد که همه آنها مدعی قهرمانی باشند. تعداد زیادی بازیکن باکیفیت در تیم ملی انگلیس حضور دارند که همین کار را برای رقبا سخت می‌کند. به این نکته هم می‌توان اشاره کرد که آرنولد -دفاع راست آماده لیورپول– جایی در ترکیب اصلی تیم ملی انگلیس ندارد. آنها در هر پستی دو سه بازیکن درجه یک دارند و از حالا مشخص نیست که کدام‌یک در ترکیب اصلی بازی خواهند کرد. بنابراین خیلی نمی‌توان پست به پست این تیم را آنالیز و تحلیل کرد.»

فاینورد در نیمه‌نهایی لیگ کنفرانس اروپا، مارسی را شکست داد و توانست به فینال راه یابد. آیا این تیم در تقابل با رم شانس قهرمانی دارد؟ جهانبخش اینگونه پاسخ می‌دهد: «در نیمه‌نهایی با مارسی بازی کردیم. آنها رده دوم جدول لیگ فرانسه را در اختیار داشتند اما شکست‌شان دور از دسترس نبود که همین اتفاق هم رخ داد. ما در لیگ کنفرانس خوب کار کردیم و تیم‌های قدرتمندی را از پیش‌رو برداشتیم. حضور در فینال قدم بزرگی برای باشگاه ما است و امیدوارم بتوانیم در شهر تیرانا که میزبان بازی ما با رم است، سربلند باشیم و عنوان قهرمانی را به دست بیاوریم.»

آیا جهانبخش از عملکردش در فصلی که رو به پایان است، رضایت دارد؟ او می‌گوید: «من اکثر فصل ریتم خوبی داشتم اما اگر بخواهم بازی‌هایم را بالا و پایین کنم، خیلی نه. با این حال اولین فصل حضور در فاینورد را سپری کردم و مصدومیت هم دست از سر من برنداشت. بعد از سه فصل پر فراز و نشیب در برایتون، کم کم در فاینورد جا افتادم و امیدوارم مسابقات را بهتر تمام کنم و به فکر موفقیت در فصل بعد باشم. متأسفانه الان چند هفته است که مصدومیت دارم، مراعات می‌کنم و گاهی اوقات با آن کلنجار می‌روم. برخی اوقات بیشتر اذیتم می‌کند و گاهی اوقات کمتر. در چند دیدار هم تصمیم مربی نسبت به ترکیب رقبا این بود که من از ابتدا بازی نکنم. من اما نگران این موضوع نیستم. خدا را شکر شرایط پای من خوب شده و سعی کردم بتوانم بازیکن مثمرثمری برای فاینورد باشم.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.