شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

جام قهرمانی مهم‌تر از کیفیت بازی استقلال است

حسن روشن: حجازی تکه‌ای از قلب من است

حسن روشن: حجازی تکه‌ای از قلب من است
ایمان گودرزی
ایمان گودرزی

به گزارش ایران ورزشی؛ حسن روشن باور دارد که حفظ پایه‌های تیم و تقویت نقاط ضعف استقلال باید از مهم‌ترین برنامه‌های تیم برای فصل بعد باشد و آبی‌ها می‌توانند با مدیریت مناسب به موفقیت‌هایشان ادامه دهند. روشن قهرمانی تیم در پایان فصل را بالاتر از هر رکوردی می‌داند و معتقد است که رکوردها در دنیای فوتبال ارزش چندانی ندارند.

دوم خرداد سالگرد درگذشت ناصر حجازی بود. چه حسی دارید؟
خدا رحمتش کند و روحش شاد باشد. من شمال بودم و متأسفانه نتوانستم در مراسم جمعه گذشته حضور پیدا کنم. اما با همسر ایشان تماس گرفتم و سالگرد درگذشت اسطوره استقلال را تسلیت گفتم. ناصر همیشه در قلب من است. ناصرخان تکه‌ای از قلب من است و هیچ وقت فراموشش نمی‌کنم.
عملکرد این فصل را چطور ارزیابی کردید؟
استقلال این فصل عملکرد خوبی در اکثر بازی‌ها نداشت و بازی‌های زیبایی به نمایش نمی‌گذاشت. اما این بد بازی کردن مهم نیست و مهم نتیجه گرفتن تیم بود که خدا را شکر دل مردم را با قهرمانی شاد کردند. از الان کار باشگاه سخت‌تر خواهد شد. تیم برای ادامه موفقیت‌هایش باید بتواند بازیکنان اصلی را نگه دارد. همین که دل هواداران استقلال شاد شد خدا را شکر می‌کنم اما باز هم می‌گویم از حالا به بعد برای حفظ و ادامه موفقیت‌ها کار باشگاه بسیار سخت‌تر شد.
تیم برای فصل بعد در چه پست‌هایی باید تقویت شود؟
کادر و مدیریت باشگاه باید با توجه به سیستمی که می‌خواهند در زمین ارائه کنند تصمیم بگیرند. باید دید که سیستم فصل بعد استقلال چیست و با توجه به آن کادر و مدیریت به رفع نقص‌های تیم بپردازند.
بازی با مس رفسنجان را چطور می‌بینید؟
یک بازی عادی دیگر خواهد بود، تیم نباید فکر کند که همه چیز تمام شده است و چون قهرمان شده‌اند حریف را دست‌کم بگیرند. استقلال باید با تمام قدرت و به بهترین شکل ممکن لیگ را به پایان برساند.
رکورد نباختن‌های استقلال تا پایان لیگ حفظ می‌شود؟
فوتبال وزنه‌برداری نیست که رکورد‌ها در آن مهم باشد، آخر هر فصل نگاه می‌کنند ببینند که کدام تیم جام را بالای سر می‌برد. رکورد نباختن در طول یک فصل بسیار جذاب خواهد بود و اگر به آن دست پیدا کنیم بسیار خوب است. اما در کل نباید به خاطر یک رکورد تیم را تحت فشار قرار داد و استرس به بازیکنان وارد کرد.
  شایعاتی شده است که فرهاد مجیدی پایان فصل از تیم جدا خواهد شد.
من هم این حرف‌ها را شنیده‌ام اما باید ببینیم در قراردادی که فرهاد با باشگاه بسته است چه مفادی قرار دارد. تا آنجایی که همه ما اطلاع داریم فرهاد با استقلال قراردادی 3 ساله دارد و این فصل هم مدیریت و هم کادر فنی عملکرد بی‌نقصی داشته‌اند. ماندن کادر فنی و تقویت تیم کمک بسیار زیادی می‌تواند به تیم بکند اما اگر در قرارداد مجیدی بندهایی وجود دارد که در صورت قهرمان شدن به او اجازه جدایی از تیم را می‌دهد، من بی‌خبر هستم.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.