شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

حمایت عجیب از اتفاقات تبریز و زیر سؤال بردن قهرمانی‌های متوالی

اتحاد برای دوم نشدن پرسپولیس!

اتحاد برای دوم نشدن پرسپولیس!
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو

به گزارش ایران ورزشی؛ پرسپولیس امشب آخرین بازی خانگی فصل خود را در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد کرد و این مسابقه با توجه به نیمه تمام ماندن دیدار با تراکتور و البته شرایط جدول در جنگ نایب قهرمانی بین سپاهان و پرسپولیس از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین با توجه به اینکه برد پرسپولیس در این مسابقه می‌تواند تکلیف سقوط شهر خودرو را یکسره کند، این بازی برای تیم مشهدی و دو رقیب فانوس به دستش اهمیت ویژه‌ای پیدا خواهد کرد. با این حال مسأله نایب قهرمانی برای پرسپولیس  و رقیب مستقیمش اهمیت این بازی را از جنبه دیگری بالا خواهد برد.
سپاهان طی دو فصل گذشته هزینه‌های گزافی متحمل شد تا قهرمان شود اما فصل قبل در گام‌های آخر مقابل پرسپولیس کم آورد و تسلیم شد و امسال هم از هفته‌ها قبل مشخص شد تیم نویدکیا مدعی قهرمانی نیست. سپاهان در مقطعی حتی 10 امتیاز از پرسپولیس عقب افتاده بود و به نظر می‌رسید اگر تیم یحیی در جنگ قهرمانی مغلوب استقلال شود حداقل جایگاه دومی‌اش تضمین شده است و هواداران پرسپولیس می‌توانند به این دلخوش باشند که بالاتر از این حریف قرار گرفته‌اند. در عین حال با وجود نگاه همراه با انتقاد هواداران که کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس را در منگنه گذاشته بودند، برای اعضای تیم پرسپولیس بالاتر از سپاهان ایستادن به خاطر هزینه‌های گزافی که این باشگاه طی این فصل داشته خودش یک پیروزی است.
در نقطه مقابل طبیعتاً سپاهان هم تلاش خواهد کرد تا عکس این قضیه را با رسیدن به عنوان نایب قهرمانی اثبات کند و برای هواداران این باشگاه به زیر کشدن پرسپولیس بعد از 5 سال می‌تواند حکم قهرمانی داشته باشد. سپاهان از افت هفته‌های اخیر پرسپولیس نهایت استفاده را برد و خودش را به تیم یحیی نزدیک و نزدیکتر کرد تا جایی که حالا با یک بازی بیشتر جای سرخ‌ها را گرفته است. در عین حال همان تلاش‌هایی که فصول قبل بخصوص در دو فصل گذشته صورت می‌گرفت تا پرسپولیس را از مسیر قهرمانی خارج کند حالا به شکل دیگری صورت می‌گیرد تا این تیم حتی نایب قهرمان نشود!
در واقع همه باشگاه‌هایی که از 5 قهرمانی متوالی پرسپولیس خسته و عصبانی بودند حالا تلاش می‌کنند که با نایب قهرمان نشدن این تیم دوباره به این باشگاه و ارکانش حمله کرده و قهرمانی‌های قبلی‌اش را زیر سؤال ببرند. طبیعتاً مهم‌ترین  تحرکات از سوی هواداران سپاهان دیده می‌شود که بعد از تبریک قهرمانی استقلال و به کار بردن صفت «پاک» برای قهرمانی این تیم، حتی از اتفاقات تبریز حمایت کرده و حاشیه‌های ایجاد شده در ورزشگاه تبریز را محصول تحریک بازیکنان پرسپولیس می‌دانند!
نشریه صدای سپاهان که به نوعی نشریه نزدیک به باشگاه اصفهانی به حساب می‌آید بعد از برد این تیم مقابل پرسپولیس حاشیه‌سازی‌ها را آغاز کرده و قهرمانی‌های قبلی پرسپولیس را در تیتر اصلی‌اش «پس از سلطانی‌فر، قهرمانی‌های سریالی پَر» زیر سؤال برده بود، بعد از اتفاقات تبریز هم علناً در حمایت از میزبان به بازیکنان پرسپولیس حمله کرد و تیتر زد: «پرسپولیس به دنبال امتیاز مفت و مجانی برای نایب قهرمانی». این روزنامه همچنین نوشت: «تصاویر رفتارهای زشت و تحریک‌آمیز امید عالیشاه  و سعید آقایی در تبریز گویای همه چیز است / این تصاویر در رسانه‌های رسمی قابل نشر نیست». این تیترها در حالی که همه دیدند چه اتفاقی در ورزشگاه تبریز افتاد از سوی هر رسانه‌ای غیر از رسانه‌ای وابسته به تراکتور عجیب و غیر قابل باور به نظر می‌رسد اما رسانه غیر رسمی سپاهان نشان داد حتی نایب قهرمانی پرسپولیس در این فصل را هم تاب نمی‌آورند. همان روز مدیر باشگاه سپاهان با بهانه توضیح درباره بازی فصل قبل دو تیم در اصفهان که منجر به حکم سنگینی علیه دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان شد رسماً این جمله را به زبان آورد که: «یک باشگاه تریبون ملی دارد و همه باشگاه‌ها را متهم می‌کند». این یعنی حمایت هواداران سپاهان از رفتار تماشاگران تراکتور به جای تقبیح اتفاقات تبریز و تأسف خوردن برای آنچه در آن ورزشگاه رقم خورد. این یعنی که برای حمله به پرسپولیس از هر آن‌ کس که مقابل این باشگاه موضع می‌گیرد، حمایت می‌کنند تا پرسپولیس امتیاز نگیرد و دومی‌اش بیشتر به خطر بیفتد!
بازیکنان و مربیان پرسپولیس طی روزهای گذشته به درستی به این نکته اشاره کرده‌اند که مشکل بقیه باشگاه‌ها با پرسپولیس 5 قهرمانی متوالی این تیم است و حالا هر اتفاقی ممکن است بیفتد تا جلوی قهرمانی این باشگاه گرفته شود. قهرمانی که از دست رفت اما حالا نایب قهرمانی پرسپولیس هم برای همان باشگاه‌ها ثقیل و سنگین خواهد بود.

پاداش 40 میلیونی برای شکست پرسپولیس
سپاهانی‌ها فقط چند روز بعد از برد پرسپولیس پاداش این پیروزی را به بازیکنان تیم‌شان پرداخت کردند تا نشان دهند این برد برای‌شان چقدر ارزشمند بوده است. سپاهان که برای پیروزی در بازی رفت دو تیم پاداش 20 میلیونی تعیین کرده بود حالا به هر بازیکن اصلی‌اش برای شکست سرخ‌ها 40 میلیون تومان پرداخت کرده که معادل پاداش 8 برد پرسپولیسی‌هاست!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.