دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

مهدی: ادامه دادن لیگ بعد از فیفادی سخت است

مهدی: ادامه دادن لیگ بعد از فیفادی سخت است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره لغو پنج دیدار لیگ برتر به دلیل آلودگی هوا و اینکه محمد اصغری کارشناس هواشناسی گفته روز چهارشنبه نیز شرایط مهیا نیست و بازی‌ها باید روز پنجشنبه برگزار شود و با این شرایط تکلیف این دیدارها و سایر دیدارها چه خواهد شد، گفت: از هواشناسی خواهش می‌کنم که درباره برنامه بازی‌ها چیزی اعلام نکند که بهتر است بازی‌ها روز پنجشنبه برگزار شود، چون آنها از برنامه فوتبال اطلاع ندارند و این انتقادی است که از این عزیزان دارم.

وی ادامه داد: آنها به ما در زمینه هواشناسی کمک می‌کنند، اما برنامه ما را پیشاپیش اعلام نکنند! بعد از این اتفاق، لیگ‌های دو و سه هم به ما زنگ می‌زنند و می‌گویند که با این شرایط ما بازی‌ها را برگزار نکنیم و چه باید کرد. بهتر است اطلاع‌رسانی در مورد فوتبال با ما باشد که سازمان تخصصی ما هستیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، در مورد لغو پنج مسابقه خاطرنشان کرد: سه استان اصلی ما که میزبان بازی‌های امروز بودند، بازی‌های آذربایجان شرقی، خوزستان و تهران به دلیل شرایطی که داشتند، به تعویق افتاد. طبق قانون باید 24 ساعت صبر کنیم تا بلکه شرایط آب و هوایی بهبود پیدا کند تا بازی‌ها برگزار کند و اگر اینطور نشود، متأسفانه با فیفادی تداخل دارد و تیم ملی راهی کانادا خواهد شد و سخت است بخواهیم لیگ را به خاطر یک هفته، 20 تا 25 روز تعطیل کنیم و بعد از فیفادی بازی‌ها را به پایان برسانیم. این امید را داریم تا آخر وقت فردا، آب و هوا در این سه استان بهبود ببخشد و شرایط برگزاری فراهم شود که این فشار را از روی تیم‌ها برداریم، چون خدای نا کرده تیم‌ها و تیم ملی ضربه می‌خورند.

مهدی راجع به اینکه آیا در صورت عدم بهبود شرایط آب و هوایی باز هم بازی‌ها در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد، گفت: قاعدتاً شرایط بهداشتی و ایمنی افراد و مردم برای ما دارای اهمیت است و بالاتر از سازمان‌های بالادستی تصمیم‌گیری نمی‌کنیم. برای همین گفتم درباره سازمان ما هم تصمیم‌گیری نکنند و ما تابع شرایط آب و هوای هر استان هستیم و اگر مجوز صادر شود، مطابق آن به سمت برگزاری بازی‌ها خواهیم رفت.

وی درباره اینکه آیا بازی‌ها در صورت تعویق مجدد روز جمعه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: اجازه بدهید که منتظر باشیم که شرایط فردا چگونه است. پنج بازی در لیگ برتر و هشت بازی در لیگ دسته دوم این شرایط را دارند. هفته‌های آخر است و بازی‌ها باید همزمان برگزار شود، چون سایر تیم‌ها نیز ذینفع هستند و باید این شرایط را هم در نظر بگیریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.