شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

علی خواجوی: امثال دایی و مایلی کهن چون حقایق را می گویند، دیگر در فوتبال نیستند

علی خواجوی: امثال دایی و مایلی کهن چون حقایق را می گویند، دیگر در فوتبال نیستند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، علی خواجوی در واکنش به اینکه برای مطرح کردن برخی مسائل به مراجع قانونی مراجعه کرده و به ساختمان فدراسیون و وزارت ورزش رفته، گفت:

در تاریخ 1401/1/10 که ثبت نام انتخابات هیات فوتبال استان خوزستان شروع شد، مراجعه و ثبت نام کردیم اما تا الان هیچ اطلاعی در خصوص تایید یا رد صلاحیت ندادند. یکی از اعضای کمیته سه نفره به من گفت شرایط مدیریت تان خوب نیست در صوری که من در همه بخش ها فوتبال بودم. من رییس هیات فوتبال شهرستان، رییس تربیت بدنی آموزش و ... بودم. این افراد می گویند شما یا باید رییس هیات فوتبال استان، مدیرکل، مدیرعامل یک تیم دسته یکی باشی و ... اما من خودم داور لیگ برتر بودم و سابقه فوتبالی زیادی دارم.
او افزود:


اساسنامه فدراسیون می گوید کسی که 4 سال داور لیگ برتر، بازیکن لیگ برتر و یا مربی لیگ برتری بوده می تواند برای ریاست فدراسیون ثبت نام کند اما جالب است من که این همه سوابق ورزشی دارم نمی توانم کاندید ریاست هیات فوتبال شوم؟ در حرف ها و قوانین تناقض است. افرادی که در این راس هستند شرایطی ایجاد کردند که خودشان باشند. متاسفانه روند برگزازی انتخابات طوری است که آقایان خودشان ثبت نام می کنند، مدارک را بررسی می کنند و حتی انتخاب مجمع هم دست خودشان است. همین است که فوتبال ما به این روز افتاده است.
خواجوی گفت:

من در استان خودم نتوانستم نتیجه بگیرم و مجبور شدم برای پیگیری به فدراسیون و وزات ورزش و مراجع بروم. بنده علاقع مند هستم به فوتبال استانم کمک کنم و اگر خدا بخواهد در این مسند قرار بگیرم و بتوانم کمک کنم اگر هم نشد بگذارند دیگران بیایند و رییس شوند. متاسفانه شرایطی ایجاد کردند که اجازه نمی دهند کسانی که ورزشی هستند و علاقه مند هستند، بیایند و در مسند قرار بگیرند. شما ببینید علی کریمی یک اسطوره است و ایشان آمدند به فوتبال اما متسفانه انتخابات مهندسی شده بود و نشد که رییس فدراسیون شود.
او افزود:

الان رفته بودم با وزیر ورزش صحبت کنم اما ایشان نبودند. به جد می خواهم این مساله پیگیری شود. بیایند و کمک کنند و نظارت هایی انجام دهند. یکی از اصلی ترین وظایف وزارت ورزش، رصد و پیگیری فدراسیون فوتبال و هیت فوتبال ها است.
خواجوی افزود:

شرایط هیات فوتبال استان خوزستان بسیار بد است و اصلا اجازه نمی دهند ما و امثال ورود کنیم. بچه هایی هستند که سابقه خوبی در لیگ برتر داشتند و دوار ملی بودند اما اجازه ورود به ورزشی ها نمی دهند. من همه شرایط ورزشی و مدیریتی هم دارند، معلم و فرهنگی هستم اما شرایطی ایجاد کردند که فقط خودشان راس کار باشند. برخی هستند 30 40 سال در هیات های استانی در راس کار هستند، آب وقتی یک جا بماند، گندیده می شود. چرا نگذاریم افکار جدید وارد ورزش شود؟ فوتبال تجارت، علم و صنعت است و ما باید اجازه بدهیم تحول وارد این رشته شود و با برنامه جلو بیاید. فوتبال دیگر با روش سنتی جواب نمی دهد. به هر حال متاسفانه افکار غلطی که از گذشته بر ورزش حاکم شده موجب شده فوتبال ما به این روز بیفته، هر روز تعلیق و مشکلات و ... یک روزی محمد مایلی کهن گریه می کرد و می گفت در فوتبال ما فساد است و خیلی ها تمسخر کردند و خندیدند. الان حرف های مایلی کهن مشخص شد، افرادی که می آیند؛ مطالبه گری می کنند و حقایق را می گویند، جایی در فوتبال ندارند. امثال آقای دایی، مایلی کهن چون واقعیت های را می گویند، در فوتبال امروز نیستند. من واقعا دوست دارم این اعتماد به جامعه و مسئولین برگردد.یکی از مواردی که مردم ما بی اعتماد شدند، وجود افراد ناکار آمد و غیر متخصص در بدنه کشورمان هستند. من انتظر دارم مسئولین، به خوص صرییس جمهور کشورمان که خیلی خوب ورود کردند، بیایند و این کار را پیگیری کنند و دست این فاسد ها که در ورزش ورود کردند را کوتاه کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.