جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

هفته سوم لیگ برتر والیبال/ عیارسنجی از شهرداری و سپاهان!

هفته سوم لیگ برتر والیبال/  عیارسنجی از شهرداری و سپاهان!

هفته سوم لیگ برتر والیبال عصر فردا با برگزاری هر هفت مسابقه خود پیگیری می شود.

لیگ برتر والیبال به هفته سوم خود رسیده و فردا با هفت دیدار پیگیری می‌شود. رقابت‌هایی که یکشنبه گذشته آغاز شد، چهارشنبه گذشته هفته دوم خود را پشت سر گذاشت و حالا هفته سومش برگزار خواهد شد.  رقابت‌های این هفته در شهرهای قزوین، اراک، ورامین، تهران، ارومیه، اصفهان و سیرجان پیگیری خواهد شد که سه بازی مهم و حساس در خود دارد.

  • شهرداری ارومیه – پیکان

رقابت شهرداری ارومیه و پیکان همواره جزو بازی‌های حساس لیگ والیبال بوده. حتی در شرایطی که یکی یا هردو تیم بازیکنان برجسته زیادی نداشته و در شرایط متوسطی قرار داشته باشند. چیزی شبیه به حال و روز این روزهای پیکان که سه پاسور اصلی خود را به خاطر کرونا از دست داده و در هفته اول هم به همین خاطر به راحتی بازنده شد. آن‌ها اگرچه در هفته دوم و به سختی از پس شهرداری گنبد برآمدند اما در این هفته و در دیدار با شهرداری ارومیه قطعا کار دشوارتری پیش رو دارند.

ارومیه‌ای‌ها هم که امسال تیم نسبتا پرستاره‌ای را بسته‌اند و در زمره مدعیان قرار دارند، از این مسابقه چیزی جز سومین پیروزی خود را نمی‌خواهند. شاگردان پیمان اکبری در دو بازی ابتدایی خود آذرباتری ارومیه و شهداب یزد را از پیش رو برداشتند.

این بازی به نوعی تقابل پیمان اکبری با تیم اسبق خود هم هست. تیمی که سال‌ها در آن بازی و هفت – هشت سال هم روی نیمکت آن نشست اما حالا سومین لیگ دور از پیکان خود را پشت سر می‌گذارد.

  • سپاهان – هراز

یکی دیگر از رقابت‌های حساس این هفته در اصفهان و بین تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و لبنیات هراز آمل برگزار می‌شود. رقابت بین دو تیم مدعی که البته اولی بازیکنانی جوان‌تر دارد که این روزها در تیم ملی حضور دارند و دومی ترکیبی از ملی‌پوشان سابق و بازیکنان بومی مازندران است.

سپاهان با رحمان محمدی راد دومین فصل حضور خود در لیگ برتر والیبال را پشت سر می‌گذارد. پس از حضور در لیگ گذشته به عنوان نخستین تجربه لیگ برتری با یک تیم معمولی اما خوش ترکیب و آماده، امسال نوبت حضور زردپوشان به عنوان یک مدعی است. مدعی که البته طبق برنامه بلند مدت یک سال دیگر برای رسیدن به قهرمانی زمان دارد اما با توجه به ستاره‌هایی نظیر میرزاجانپور، مجرد، پزشکی و مباشری همین امسال هم شانس رسیدن به مراحل بالایی لیگ را دارد.

تیم آملی هم با هدایت بهروز عطایی، بدنه اصلی کاله سال گذشته را در اختیار دارد و با وجود بازیکنان با تجربه‌ای چون عادل غلامی و حمزه زرینی، حریف جدی برای سپاهان است و برای غلبه بر تیم محمدی راد هم چیزی کم ندارد.

  • شهرداری ورامین – شهداب

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر والیبال اگرچه فاصله قابل توجهی با تیم سال گذشته دارد و بسیاری از بازیکنان تاثیرگذار خود را از دست داده، باز هم در قامت یک مدعی خودش را نشان داده و حداقل در همین دو هفته گذشته، پیروز میدان بوده است.

شهرداری ورامین پس از دو قهرمانی در لیگ والیبال، نفرات برجسته‌ای چون میرزا، مجرد و پزشکی را از دست داد اما با توجه به تمرینات مستمر و قابل توجه خود پیش از آغاز لیگ، شرایط خوبی دارد و جزو پنج تیم 6 امتیازی لیگ به حساب می‌آید. آن‌ها در هفته سوم میزبان نماینده یزد یعنی تیم شهداب هستند. این دو تیم درحالی برابر هم قرار می‌گیرند که کادر فنی فصل گذشته شهرداری ورامین، امسال هدایت یزدی‌ها را در لیگ برتر برعهده گرفته‌اند و به همین خاطر رویارویی محمدعمده غیاثی سرمربی و محمدحسین نجاتی مربی شهداب یزد با تیم سابقشان، جذابیت این دیدار را بالا خواهد برد.

در سایر دیدارها شهرداری قزوین با آذر باتری، شهروند اراک با خاتم اردکان، سایپا با راهیاب ملل مریوان و فولاد سیرجان با شهرداری گنبد دیدار می‌کنند.

قرعه استراحت در این هفته به نام تیم هورسان رامسر افتاده و این تیم که بیشتری آمار تست مثبت کرونا را به نام خود ثبت کرده در این هفته استراحت خواهد کرد.

برنامه کامل هفته سوم:

قزوین، ساعت ۱۶، سالن شهید بابایی
شهرداری قزوین – آذرباتری ارومیه

اراک، ساعت ۱۶، سالن شهیدان ثامنی
شهروند اراک – خاتم اردکان

ورامین، ساعت ۱۶، سالن شهید گل عباسی
شهرداری ورامین – شهداب یزد

تهران، ساعت ۱۶، سالن سایپا
سایپا تهران – راه‌یاب ملل کردستان

ارومیه، ساعت ۱۶، سالن غدیر
شهرداری ارومیه – پیکان تهران

اصفهان، ساعت ۱۶، سالن نقش جهان
فولاد مبارکه سپاهان – لبنیات هراز آمل

سیرجان، ساعت ۱۶، سالن سردار سلیمانی
فولاد سیرجان – شهرداری گنبد

تیم هورسان رامسر در هفته سوم لیگ برتر استراحت دارد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.