سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

خوان لاپورتا: صرف مبالغ هنگفت برای مسی و نیمار عاقلانه نیست؛ لواندوفسکی با بایرن مونیخ قرارداد دارد!

خوان لاپورتا: صرف مبالغ هنگفت برای مسی و نیمار عاقلانه نیست؛ لواندوفسکی با بایرن مونیخ قرارداد دارد!
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا، مصاحبه ای مفصل با نشریه L'esportiu داشته و از مسائل مختلفی از جمله نقل و انتقالات بارسا صحبت کرده که باهم می خوانیم:

فران تورس بازیکن فوق العاده ای است. از او راضی هستیم، ولی باید در نظر بگیریم که منطبق شدن با بارسا، زمان بر است.
مسی آن طور که دیدید، باشگاه را ترک کرد. حقیقت این است که همه‌مان می خواستیم او اینجا فوتبالش را به پایان برساند. مساله این است که وقتی چنین بازیکنانی با پاریس قرارداد می بندند، به این نتیجه می رسند که هیچ گاه نمی‌توانند آنجا را ترک کنند. نمی دانم قرار است قرارداد نیمار در پاریس فسخ شود یا نه. در فرانسه سیستم مالی آزادانه تری برقرار است، ولی فسخ قرارداد او، بسیار گران تمام می شود. با این حال، یک کشور از پاری‌سن ژرمن حمایت می کند و ممکن است آنها بتوانند مستقیما هزینه های جدایی اش را پرداخت کنند. چه کسی است که از نیمار خوشش نیاید؟ او بازیکن خارق العاده ای است.

بازیکنانی که با پی‌اس‌جی قرارداد بلندمدت می بندند، می پذیرند که برده پول باشند. برگشت نیمار یا مسی به بارسلونا؟ فقط در شرایطی ممکن است که به عنوان بازیکن آزاد بیایند. حقیقت این است که در جایگاهی نیستیم که بتوانیم برای این بازیکنان، پول هنگفتی خرج کنیم. آنها بازیکنان قابل اتکایی هستند، ولی انجام چنین کاری عاقلانه نخواهد بود.

لواندوفسکی همچنان یک سال دیگر با بایرن مونیخ قرارداد دارد. شرایط این است، همین!

بازیکنانی داریم که اخیرا قراردادشان را با باشگاه تمدید کرده اند. آنها حال و آینده بارسلونا هستند. در مورد دیگران، باید بگویم بازیکنان باکیفیتی داریم، ولی ممکن است پیشنهاداتی دریافت کنیم و در این شرایط، باید قانون فیرپلی مالی را در نظر بگیریم.
صورت حساب دستمزدهای ما، 40 درصد از سایر تیم ها بیشتر است. این بخشی از میراث فاجعه باری است که ناشی از سال ها مدیریت افتضاح بوده است. تا زمانی که کاملا زمام امور را دست نداشته باشید، نمی توانید از وضعیت دقیق اقتصادی بارسلونا آگاه شوید. می دانستیم اوضاع خوب نیست. دستمزدها به تعویق می افتاد و در مورد دستمزدهای عادی هم صحبت نمی کنم. دستمزدهای هنگفتی بودند که دیگر توان پرداخت‌شان را نداریم. بارسلونا دستمزدهایی پرداخت می کرده که هیچ کس در بازار چنین کاری نکرده است. مدیریت سابق، خجالت بار بوده است.
فکر نمی کنم یوفا بخواهد یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا را به خاطر سوپرلیگ تعلیق کند. آنها در جایگاهی نیستند که چنین کنند. تنها چیزی که ما به دنبال آن هستیم، فوتبال سطح بالا است. نمی خواهیم مالکان روس یا عرب، بازار را خراب کنند. باشگاه هایی همانند سیتی و پاریس، بازار را خراب می کنند و باشگاه های دیگری هم در حال اضافه شدن هستند. اداره کردن باشگاهی همچون بارسلونا، سخت تر شده است.
ادامه حضور ام باپه در پاری‌سن ژرمن شمایی تلخ از وضعیت فعلی فوتبال است. وقتی یک کشور پشت تیم فوتبالتان باشد، همین می شود. بازیکنان با پول، سرقت می شوند. این برخلاف تمام اصول مدنظر اتحادیه اروپا است.
ما نباید اهمیتی به نرفتن ام باپه به رئال مادرید بدهیم. باید تمرکزمان روی داشتن تیمی رقابتی باشد که تلاشمان هم همین است. وقتی در مورد رقبایمان فکر نکنیم، بهترین عملکردمان را خواهیم داشت.
از حضور آداما ترائوره بسیار خوشحالیم. ریتم باشگاه را تغییر داد، ولی دوباره باید به فیرپلی مالی اشاره کنم، چون مبلغ خرید دائمی اش بسیار بالا است. بازار به حرکت درآمده است و باید با توجه به قوانین عمل کنیم.

 قوانین فیرپلی مالی در اسپانیا مانع و محدودیت بزرگی ایجاد می کند. باید از پس این چالش بربیاییم. هیچ حمایتی از جانب لالیگا نداریم و قوانین در مقایسه با سایر کشورها، سختگیرانه تر است.
تحلیل واضحی از شرایط داریم. البته که شکست عواقب خود را دارد. مربی تیم را تغییر دادیم، چون دیدیم که لیگ را از دست داده ایم و شروع فصل خوبی هم نداشتیم. میراثی که برایمان گذاشته شده بود، فاجعه ای بیش نبود. این یک حقیقت است و زمان می برد تا اوضاع را تغییر دهیم.

به عنوان رئیس باشگاه، می دانم که قدرت مالی‌مان در طول فصل، چندان مناسب نبود. در هر حال، باید در نظر بگیریم که هیچ کدام از فینال هایی که هفته گذشته، چه در بخش زنان و چه فینال بسکتبال، را برنده نشدیم.
در حال مطالعه پروسه هایی هستیم که وضعیت حساب هایمان را بهتر کند، ولی لیگ تلاش می کند به ما آسیب بزند که غافلگیرم می کند. تلاش کرده ایم برای فصل آتی برنامه ریزی خوبی داشته باشیم، ولی مدیربرنامه عثمان دمبله، برایمان دردسر ایجاد می کند. او مدتی است که پیشنهاد ما را دریافت کرده است. در حال حاضر، اولویت‌مان برگشت به مسیر اقتصادی صحیح است.
گاوی تنها 17 سال دارد، ولی حال و آینده اش در بارسلونا رقم خواهم خورد. نمی دانم مدیربرنامه‌اش برای چه در بستن قرارداد، تاخیر ایجاد می کند. دستمزد پیشنهادی‌مان قابل تامل است و قرار نیست آن را بالا ببریم، چون نمی خواهم بارسلونا در همان مسیری که قبل از این بود، قدم بردارد.

لاپورتا در ادامه صحبت هایش با L'esportiu، به موضوع نقل و انتقالات و تمدید قراردادها هم پرداخته است:

مربی از ما خواسته قرارداد سرجی روبرتو را تمدید کنیم. از نظر ژاوی، این بازیکن کاملا سیستم باشگاه را درک می کند. او همواره تعهد باشگاه نسبت به باشگاه داشته است. می خواهیم قرارداد او را تمدید کنیم، ولی حقیقت این است که فیرپلی مالی دستمان را بسته است.
به ایجنت گاوی توصیه کرده ام هر چه زودتر پیشنهادمان را بپذیرد. کمک‌مان می کند برای فصل بعد برنامه ریزی کنیم.
ژاوی و دستیارانش هستند که باید در مورد آینده دنی آلوز تصمیم بگیرند. از جوی که او در رختکن ایجاد کرده و عملکردش، راضی هستیم. او به جوان ترها هم کمک می کند. او می خواهد در جام جهانی حاضر باشد، ولی کادر فنی باید در مورد ادامه حضورش در نیوکمپ قضاوت کنند.
فروش دی یونگ؟ بازار شروع به حرکت کرده است. همین. بازیکنان خوبی داریم و پیشنهادهای بسیاری دریافت می کنیم. در حال حاضر، باید صبر کنیم و ببینیم چه می شود. با توجه به قانون فیرپلی مالی باید تصمیم بگیریم. همه چیز ممکن است. فرانکی بازیکن باکیفیتی است. سیستم ما را می شناسد، ولی به هر حال مشتریان قابل توجهی در بازار دارد. در موردش پیشنهاداتی دریافت کرده ایم، ولی به نظرمان باید در بارسلونا ادامه دهد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.