چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

اقبالی: دعوت کنعانی‌زادگان باعث آنارشیسم اخلاقی در تیم ملی می‌شود

اقبالی: دعوت کنعانی‌زادگان باعث آنارشیسم اخلاقی در تیم ملی می‌شود
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فارس، در خصوص فهرست جدید فوتبال ایران برای دیدار با کانادا اظهار داشت: اسکوچیچ در مرحله مقدماتی جام جهانی نشان داد ترجیح می‌دهد از ترکیب و نفرات ثابتی استفاده کند و زیاد مدنظرش را تغییر نمی‌داد اما اکنون این رقابت‌ های مقدماتی تمام شده و تیم ملی اردوهای آماده‌سازی را برای حضور در جام جهانی آغاز می‌کند ترجیح داده برخی بازیکنان جوان دعوت کرده و آنان را مورد استفاده قرار بدهد. اکنون زمان مناسبی برای شناخت بیشتر از بازیکنان جوان است، زیرا آید نفراتی که یک تا دو دوره در جام جانی بازی کرده‌اند، مثل بازیکن جوان انگیزه کافی برای اردوهای تیم ملی نداشته باشند.

وی افزود: تیم ملی باید از همه پتانسیل‌های خود در لیگ برتر و نفرات لژیونر به بهترین شکل استفاده کند. انتخاب بازیکن هم به تفکرات سرمربی بازمی‌گردد و نمی‌توانیم به او ایراد خاصی بگیریم. بازیکن مثل امیرحسین حسین‌زاده به تیم ملی دعوت شده که اگر روی مهارت‌های دفاعی و هجومی‌اش کار شود جزو آینده‌سازان فوتبال کشورمان خواهد بود و در ماه‌های باقی مانده تا جام جهانی اگر بیشتر مورد محک قرار بگیرد می‌تواند به تیم ما در این رقابت‌ها کمک کند.

کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص بازگشت امید ابراهیمی به فهرست تیم ملی پاسخ داد: ابراهیمی سال گذشته در تیم قطر عملکرد خوبی داشت و جزو بازیکنان باتجربه‌ای است که با وجود توانایی‌هایش در پست هافبک دفاعی می‌تواند در بازیسازی کارایی خاصی داشته باشد. به هر حال اسکوچیچ ترجیح داده که از او استفاده کند. ما قبل از این عملکرد خوبی از ابراهیمی در تیم ملی دیده‌ایم و امیدواریم بالا رفتن سنش مانع از تکرار اتفاق نشود.

اقبالی در مورد دعوت علی علیپور در تیم ملی گفت: من به جز تیم‌هایی مثل پورتو، اسپورتیک لیسبون شناخت زیادی از تیم‌های پرتغالی ندارم و مطمئن نیستم سطح سایر تیم‌های این کشور از تیم‌های ایرانی بالاتر باشد. به هر حال علیپور هم در تفکرات کادرفنی قرار گرفته و باید پس از حضور در اردو ببینیم در مورد استفاده از وی چه تصمیمی خواهند گرفت. البته یکی از معضلات فوتبال ما این است که در سالهای اخیر بسیاری از بازیکنان لژیونر ایرانی که به لیگ‌هایی مثل پرتغال رفته‌اند خیلی زود به کشور ما برگشته‌اند نمونه بارز آن هم علیرضا بیرانوند است اما بازیکنی مثل علیپور در پرتغال به تیم رفته که شنیده‌ام از تیم قبلی‌اش شرایط بهتری دارد.

وی در خصوص دعوت کادرفنی تیم ملی از محمدحسین کنعانی‌زادگان با وجود اینکه کمیته استیناف فوتبال او را از دو جلسه دوستانه تیم ملی محروم کرده بود گفت: بزرگترین آفت فوتبال این بی‌قانونی‌هاست. کمیته اخلاق به خاطر یک حرکت بیشرمانه و دور از شان تیم ملی، کنعانی زادگان را دو جلسه از حضور در بازیهای رسمی محروم کرد اما آقایان این رأی را تغییر داده و ترجیح دادند کنعانی‌زادگان از بازی‌های دوستانه محروم شود. اکنون می‌بینیم باز رأی خودشان را قبول نداشته و رأی کنعانی را تغییر دادند. این بی‌قانونی‌ها سبب آنارشیسم اخلاقی در فوتبال کشورمان می‌شود. البته در بحث دعوت از بازیکنان تیم ملی گاهی مواقع سرمربی هم تصمیم‌گیرنده نهایی نیست. می‌بینیم برخی افراد از محل‌های مختلف بازیکنانی را به تیم ملی تحمیل می‌کنند این موضوع در زمان کارلوس کی‌روش هم وجود داشت اما در هر حالتی باید شأن و شخصیت تیم ملی را درنظر گرفت.

کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به احتمال لغو دیدار با کانادا گفت: همه تیم‌های دنیا با برنامه‌ریزی مناسب مشغول فراهم کردن تدارکات برای رویدادی مثل جام جهانی هستند تمام 32 تیم حاضر در جام جهانی با برنامه‌ریزی مناسب مشغول فراهم کردن بهترین تدارکات برای خود هستند اما ما هنوز مشخص نیست به کانادا می‌رویم. شرکت در جام جهانی برنامه‌ریزی می‌خواهد اما ما همه چیز را رها کردیم و با رمل و اسطرلاب هم نمی‌توان به جایی رسید. البته این‌بار هم فقط 3 بازی در جام جهانی انجام می‌دهیم و بازمی‌گردیم اگر غیر از این باشد جای تعجب دارد. نمی‌توانیم با این وضعیت آماده‌سازی امیدی به نتیجه‌گیری در این رقابت‌ها داشته باشیم زیرا حریفان قدرتمندی در این مسابقات حضور دارند که می‌خواهند با کار و برنامه‌ریزی نتیجه کسب کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.