چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

محسن بنگر: مرتضی پورعلی‌ گنجی نیاز به زمان لازم و اعتماد یحیی گل محمدی دارد

محسن بنگر: مرتضی پورعلی‌ گنجی نیاز به زمان لازم و اعتماد یحیی گل محمدی دارد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از خبرورزشی، صحبت های محسن بنگر را می خوانید:
بدون هیچ مقدمه‌ای می‌خواهیم از تمدید قرارداد مهدی ترابی از شما بپرسیم؟
نیازی به گفتن نیست که مهدی ترابی یکی از ستاره‌های تأثیرگذار نه تنها پرسپولیس بلکه لیگ برتر ماست. تمدید قرارداد این بازیکن خبرخوبی بود که به هواداران رسید و من هم این موضوع را اقدامی خوب از سوی مدیریت باشگاه می‌دانم.
ظاهرا پرسپولیس با مرتضی پورعلی‌گنجی نیز توافق کرده است. در این خصوص نظری ندارید؟
مرتضی پورعلی‌گنجی تجربه بین المللی زیادی دارد. از بازی در جام جهانی، لیگ ستارگان قطر بگیرید تا چین و با پختگی لازم به پرسپولیس می‌آید. به نظر من او می‌تواند بهترین خرید پرسپولیس در فصل جدید باشد.
تا زمانی که این بازیکنان با پرسپولیس قرارداد امضا نکنند نمی‌توان گفت که همه چیز قطعی است. من درمورد پورعلی‌گنجی و بیرانوند صحبت کردم و می‌دانم حضور این دو در پرسپولیس قطعی است اما بازیکنانی که اسم بردید هنوز چنین شرایطی ندارند و امیدوارم با تیم قرارداد ببندند. با این وجود با این خریدهای جدید پرسپولیس می‌تواند بوی قهرمانی بدهد.
چرا؟
تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید ابزار لازم را داشته باشد. اولین ابزار هم بازیکن است و پرسپولیس نیاز به فوتبالیست ملی پوش و بزرگ دارد. به نظرم در فصل جاری تیم به اهداف مورد نظر نرسید.
این حرف من تنها نبود. اغلب فوتبالی‌ها چنین تصوری داشتند اما گاهی در فوتبال اتفاقاتی می‌افتد که کسی فکرش را نمی‌کند. استقلال هم فصل را خیلی منطقی و یکنواخت پیش برد. کم گل خورد و نباخت تا به قهرمانی برسد. من خودم این فصل روی سپاهان حساب ویژه‌ای باز کرده بودم اما موتور این تیم هم دیر روشن شد. شاید همین بازی‌های آخر فصل را سپاهان در نیم فصل اول و شروع نیم فصل دوم انجام می‌داد می‌توانست حتی قهرمان شود اما ...
این استقلال می‌تواند فصل آینده هم قهرمان لیگ برتر شود؟
به هر حال خاطرات خوبی در این تیم داشتم و برای شهرداری نوشهر آرزوی موفقیت می‌کنم اما این جدایی‌ها در فوتبال امری طبیعی است.
متأسفانه آلودگی هوا این بازی را به تعویق انداخت. این تأخیرها به ضرر تیم‌هاست و برنامه ریزی مربیان را به هم می‌ریزد اما اصلا نمی‌توان گفت مسابقه راحتی است. لطفا به جایگاه شهرخودرو در جدول لیگ برتر نگاه نکنید. این تیم چیزی برای از دست دادن نداشته و آخرین فرصت آنها برای بقا در لیگ برتر بازی با پرسپولیس است. شهرخودرو اگر ببازد باید با لیگ برتر خداحافظی کند و بنابراین با تمام وجود تا سوت پایان بازی خواهند جنگید. از طرفی پرسپولیس هم نیاز به برد دارد. نایب قهرمانی پرسپولیس در گروی این بازی است و باید برنده شود. در غیر این صورت ممکن است نایب قهرمانی را نیز به سپاهان واگذار کند. به شخصه پیش بینی می‌کنم بازی زیبا اما سخت و درگیرانه‌ای شود که با برتری پرسپولیس همراه خواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.