شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

پائولو مالدینی: مدیران میلان هنوز صحبتی برای تمدید قرارداد با من نداشته اند

پائولو مالدینی: مدیران میلان هنوز صحبتی برای تمدید قرارداد با من نداشته اند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛  از 11 سال صبر، بالاخره میلان در دوران مدیریت پائولو مالدینی به اولین قهرمانی پس از دوران بازیگری این ستاره افسانه ای دست پیدا کرد تا جشن و شادی هنوز در میلان در جریان باشد. حالا مدافع و کاپیتان سابق میلان که رهبری بر عهده دارد، در گفت و گو با Gazzetta dello Sport از شرایط خود و باشگاه میلان صحبت کرده است.
از 2019 تا الان، ما 21 بازیکن به خدمت گرفتیم که مخلوطی از بازیکنان با تجربه در کنار تعداد زیادی بازیکن جوان بودند؛ من و ماسارا پروژه ای را در سر داشتیم که حالا تبدیل به واقعیت شده و بخش مهمی از موفقیت ما را در بر می‌‌گیرد. البته که هر کدام داستان متفاوتی را دارند؛ برای مثال از زلاتان خواستیم تا هرچه می تواند به تیم ما در حال حاضر اضافه کند اما خواسته ما از بازیکن جوانی مثل کالولو، به این شکل تعریف شد که:" در شش ماه اول، ببین و یاد بگیر؛ دفاع کن، همه چیز را به خاطر بسپار و دیر یا زود فرصت تو فرا خواهد رسید.
برخی بر این باورند که بیش از شایستگی میلان، عدم شایستگی اینتر باعث قهرمانی روسونری شده و معتقدند که نراتزوری، خودش اسکودتو را واگذار کرده است؛ مالدینی در این باره تاکید کرد:
این فقط نظر برخی است؛ ما 86 امتیاز به دست آوردیم که امتیاز بسیار خوبی است؛ من همینطور می خواهم به کمکی که هواداران به ما کردند و شهامتی که به تیم تزریق کردند نیز اشاره کنم. حتی تصمیمات میلان در بازار نقل و انتقالات نیز در این پیروزی عاملی کلیدی بود؛ در زمستان، کیائر و توموری را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و می توانستیم که یک بازیکن را برای پر کردن جای خالی قرض بگیریم. با این حال ترجیح به اعتماد به جوانان تیم گرفتیم و از این بابت بسیار خوشحال هستیم زیرا می دانیم که آن ها می توانند آینده میلان را به خوبی گارانتی کنند.
به عنوان کسی که الگوی بسیاری است، مالدینی در مورد ارتباط خود با بازیکنان جوان و مسئولیت های فرافوتبالی خود تاکید کرد:
رابطه شخصی که با بازیکنان ساخته ام بسیار خوب و کارآمد است؛ بیشتر با بازیکنان جوانی که نیاز به راهنمایی دارند در ارتباط هستم و اکثر آن ها مرا به عنوان پدر دوم خود می دانند.
با توجه به پایان قرارداد مالدینی در پایان ماه آینده، وی صحبتی را خطاب به مدیران این باشگاه انجام داد:
ما در دوران گذار بودیم و برای ماه ها، منابع مالی مناسبی را برای افزایش کیفیت خود نداشتیم و این مسئله همچنان نیز کم و زیاد گریبان گیر ماست؛ اما در کنار آن باید به قرارداد من و ماسارا بپردازیم که به زودی تمام شده و هنوز پیشنهادی برای تمدید دریافت نکرده ایم. باید بگویم که با توجه به گذشته و حتی نگاه به دوران پر انتقاد رانگنیک، بنظر غیر محترمانه می آیند که مدیران باشگاه و الیوت، هنوز با ما برای تمدید قرارداد صحبت نکرده اند؛ مالکان در حال حاضر با ما صحبتی نداشته اند و این بنظر خوب نیست.
یکی از ستارگان محوری میلان در راه موفقیت این فصل، بدون شک رافائل لیائو بود که فصلی بسیار خوب را سپری کرد؛ مالدینی در مورد این بازیکن گفت:
باورنکردنی بود؟ بله وی هنوز یک الماس تراش نخورده است که سال به سال پیشرفت چشمگیری را نشان می دهد؛ ما او را از نیمکت لیل با 24 میلیون به خدمت گرفتیم و خیلی سریع بند آزادسازی 150 میلیونی را بر روی قراردادش گنجاندیم زیرا من، بوبان و ماسارا کاملا به وی اعتقاد داشتیم. لیائو همیشه پتانسیل قهرمان بودن را داشت؛ حتی در سال هایی که این روند برای وی محقق نمی شود. او باید مسیری را طی کند که هنوز به پایان نرسیده. رافائل بسیار باهوش است و فقط نیاز به اندکی کمک دارد تا راه خود را به خوبی تشخیص دهد پس به همین دلیل من با او به مقدار زیادی صحبت می کند. شاید در آینده، راه لیائو و میلان از هم جدا شده و این دو در سطح یکدیگر نباشند اما در حال حاضر، او مهره ای ارزشمند برای ما و میان باشگاهی مهم برای وی است.
دوشنبه با او صحبت کردم و قرار شد دو هفته بعد یک جلسه بگذاریم؛ من مشکلی که سد راه توافق باشد نمی بینم. مشخصا او با کم بازی کردن مشکل دارد اما حالا باید ببینیم که تا دو هفته آینده به چه جایی می رسیم. سعی می کنیم که به بهترین نتیجه که برای او و میلان مناسب باشد برسیم؛ چیزی که من می دانم این است که زلاتان علاقه دارد که رو به جلو حرکت کنیم.
مالدینی همینطور توافق میلان با دیووک اوریگی را پس از پایان قراردادش تایید کرده و اعلام کرد که این توافقات، پس از فینال لیگ قهرمانان اروپا شدت بیشتری به خود خواهند گرفت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.