شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

بهترین‌ها را برای حفظ شخصیت ایران بخواهیم

بهترین‌ها را برای حفظ شخصیت ایران بخواهیم
امیر هاشمی مقدم
امیر هاشمی مقدم

به گزارش ایران ورزشی؛ وقتی صحبت از تیم ملی ایران می‌شود به این معنی است که باید بهترین‌ها را برای حفظ پرستیژ، شخصیت و اعتبار ایران بخواهیم.
برنامه‌ریزی درست و درازمدت کلید اصلی این امر ‌مهم است که البته افرادی که از این کلید بتوانند استفاده کنند هم شرط اصلی این مهم هستند.
تدارکات برای تیم ملی یک کلمه جامع است. یعنی فراهم کردن و توجه به فاکتورهای مهمی مثل لباس تیم ملی، اسپانسرها، اردوها و کمپ‌ها، نوع و کیفیت کمپ‌ها، سفرهای داخلی و خارج از ایران، نوع چارتر، گرفتن ویزا و تدارک بازی‌های دوستانه با تیم‌های باکیفیت و غیره...
برای تدارک موارد بالا زمانبندی نقش بسیار مهمی خواهد داشت. با کمال تأسف هیچ‌کدام از موارد ذکر شده برای تیم ملی عزیز ما فراهم نشده است، تیمی که برای سومین بار متوالی به جام‌جهانی‌ خواهد رفت.
ساده‌ترین احتیاج تیم ملی تهیه لباس مناسب و با کیفیت است که حتی این را هم نمی‌توانیم تهیه کنیم. ما چندین ماه است که می‌دانستیم به جام جهانی می‌رویم ولی منتظر شدیم تا تیم‌های دیگر به ما پیشنهاد بازی دوستانه بدهند؟ حتی تیم‌های باشگاهی آماتور حریف دوستانه ۶ ماه آینده‌شان را می‌شناسند. برای این امر به افرادی کاردان با نت ورک بالا، بانفوذ و خوب احتیاج است. باید از ماه‌ها پیش اقدام به جست‌و‌جو، رایزنی و درخواست حریفان خوب برای ایران می‌شد.
بازی با کانادا برای من یک سؤال بزرگ بود. برای یک سفر حداکثر ده روزه به کانادا باید تیم‌ ملی ۱۸ ساعت پرواز کند و ۴ ساعت از قبل و دو ساعت هم بعد پرواز در راه باشد، یعنی حدود ۲۴ ساعت رفت و ۲۴ ساعت برگشت فقط در راه! تفاوت ساعت (شب و روز) خستگی راه و... آن هم برای یک بازی دوستانه. این بازی نه از لحاظ فنی، نه مالی و نه روحی هیچ سودی برای ایران‌ نداشت و شخصاً خوشحالم که کنسل شد.
این نسل تیم‌ ملی ما با تلفیقی از انرژی و تجربه می‌تواند به دور بعدی صعود کند، ولی باید تدارکات خوب داشته باشد و شرایط خیلی بهتری برای کل تیم فراهم‌ شود.
خیلی کنجکاو هستم که در نهایت با چه تیمی بازی دوستانه خواهیم داشت؟ در نهایت امیدوارم که ارگان‌ها، سازمان ورزش، فدراسیون فوتبال و همه و همه دست به دست هم‌ بدهند و شرایط بهتری برای تیم‌ ملی فراهم کنند. طبیعتاً مردم‌ عزیزمان هم مثل همیشه در کنار و پشت تیم‌ ملی باشند و تیم ‌ملی را یک تیم یکپارچه ببینند و به رنگ لباس بازیکنان از باشگاه‌های مختلف نگاه نکنند، چرا که برای همه ما فقط یک‌ چیز مهم‌ خواهد بود و آن درخشیدن تیم ملی‌مان‌ است.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.