یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

پرونده ای برای چهره تازه پرسپولیس

سرخ نونوار

سرخ نونوار

پرسپولیس در دو دیدار اخیر خود در لیگ قهرمانان آسیا چهره‌ای جدید از یک قهرمان را نمایان کرد.

برای هوادارانی که عادت کرده بودند پرسپولیس را چهار پنج سال به رنگ و شکلى دیگر ببینند دیدن چهره زیر و رو شده پرسپولیس در آسیا تازگى داشت. انگار همه چیز عوض شده، نصف تیم چهره‌هاى جدیدى هستند و این مهم‌ترین تغییر پرسپولیس در شروع دوباره لیگ قهرمانان است. دیدن چهره‌هاى تازه در ترکیب تیمى که مهم‌ترین عامل موفقیتش در چند سال اخیر ثبات بوده کاملاً قابل توجه است. تغییرات گسترده که بیشتر آنها جا نیفتاده و هنوز راه درازی را در پیش دارند. آیا این تغییرات گسترده به سود پرسپولیس بوده؟ آنالیز امروز این موضوع را بررسی می‌کند.

1

سام ستارزاده: جدایی سه ستون مهم پرسپولیس و مصدومیت‌های طولانی‌مدت انصاری و نادری، یحیی گل‌محمدی را ناچار به ایجاد تغییرات گسترده در ترکیب پرسپولیس کرد؛ اتفاقی که چندسالی بود در بدنه قرمزها انجام نشده‌بود؛ ولی سرمربی باشخصیت قرمزها گام نخست و دشوار انجام آن را در کم‌ترین زمان و بیش‌ترین فشار ممکن با بهترین انعطاف‌پذیری ممکن انجام‌داد. پرسپولیس شاید بدون ترابی و علیپور کندتر و بی‌دقت‌تر باشد؛ اما در انسجام، رسوخ‌ناپذیری دفاعی و طمأنینه در اجرای نقشه‌های تاکتیکی یحیی کوچک‌ترین افتی نسبت به روزهایی که قهرمانی لیگ نوزدهمشان را مسجل‌کردند دیده نمی‌شود.

2

میعاد نیک: پرسپولیس در دو دیدار اخیر خود در لیگ قهرمانان آسیا چهره‌ای جدید از یک قهرمان را نمایان کرد. بین همه نماینده‌های ایرانی که عملکردی مفتضحانه را به بار آوردند و قلیل آبروی فوتبال ایران بین اعراب را زیر سوال بردند، این پرسپولیس بود که با دو بار شکست دادن نماینده عربستانی آبروداری کرد و از قعرنشینی به بخت صعود رسید. شوالیه قرمزها از تاریکی عملکرد ضعیفش طی فصل پیشین رقابت‌های آسیایی درس گرفته و با صورتی جدید برخاسته تا تبدیل به همان پرسپولیس حاضر در نیمه‌نهایی و فینال ACL شود.

3

سامان موحدی راد: به نظر می‌رسد تغییرات هم نمی‌تواند ترمز پرسپولیس را بمشد و این تیم همچنان در مسیر پیروزی قرار دارد. نگاهی به ترکیب این تیم در این فصل لیگ قهرمانان آسیا در برابر فصل قبل تغییرات فروانی را نشان می‌دهد اما با این حال و علیرغم تغییرات فراوان در زمین و روی نیمکت این تیم همچنان با پیروزی و شکست حریفان به پیش می‌رود. این بار در لیگ قهرمانان آسیا

4

علی کمانگری: به نظر می‌رسد علی‌رغم خروجی‌های مهمی که پرسپولیس در این فصل داشته، آن‌ها باز هم یکی از عمیق‌ترین اسکواد‌های لیگ را در اختیار دارند و نسبت به همه‌ی تیم‌ها این مزیت را دارند که خیلی زود تیم خود را تکمیل کردند و در رقابت‌های لیگ قهرمانان هم فرصت هماهنگی نفرات جدید و قدیم برای آن‌ها فراهم شده است . این هماهنگی می‌تواند همانند فصول پایانی برانکو، در هفته‌های ابتدایی بین پرسپولیس و سایرین اختلاف امتیازی ایجاد کند که توشه‌ی راهشان در مسیر قهرمانی پنجم باشد.


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.