شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

عاشقانه مادریدی به برداشت چهاردهم رسید

رئال مادرید 1-0 لیورپول؛ قدم زنی پادشاه با لیلی در پاریس!

رئال مادرید 1-0 لیورپول؛ قدم زنی پادشاه با لیلی در پاریس!
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی, رئال مادرید در شبی که بارها تیبو کورتوا با عکس العمل های خیره کننده خود دروازه را نجات داد، با تک گل وینیسیوس جونیور در اوایل نیمه دوم از سد لیورپول گذشته و باز هم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

در دقایق ابتدایی مسابقه اتفاق خاصی رخ نداد و دو تیم به وضوح تحت تاثیر جنجال های پیش از شروع بازی بودند. اولین فرصت در دقیقه 16 و برای لیورپول ایجاد شد، اما ضربه زمینی محمد صلاح در شرایطی نامتعادل و دشوار را تیبو کورتوا با عکس العملی تماشایی مهار کرد.

اما در دقیقه 21 لیورپول فاصله ای تا زدن گل اول خود نداشت. سادیو مانه در سمت چپ محوطه صاحب فرصت گلزنی شد، اما ضربه زمینی او ابتدا به دست تیبو کورتوا و در ادامه به دیرک دروازه رئال مادرید برخورد کرد و بهتریم فرصت لیورپول برای زدن گل اول از دست رفت.

لحظاتی بعد این بار تیاگو آلکانتارا در پشت محوطه جریمه رئال مادرید صاحب فرصت شده و از فاصله ای قابل توجه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد، اما ضربه فنی او را نیز دروازه بان حریف مهار کرد.

در اواسط نیمه اول بود که ترنت الکساندر آرنولد با ارسال خود از سمت راست موقعیت مناسبی برای گلزنی لیورپول فراهم کرد، اما ضربه سر محمد صلاح دقیق نبود و در مرکز دروازه در اختیار تیبو کورتوا قرار گرفت.

اما در دقیقه 45 رئال مادرید توسط کریم بنزما به گل رسید و داور در نهایت بعد از بازبینی صحنه و در تصمیمی مشکوک، گل او را آفساید اعلام کرد تا نیمه اول در نهایت با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

لیورپول نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و در دقایق ابتدایی مالک توپ و میدان بود، اما دفاع متراکم و منسجم رئال مادرید اجازه خلق موقعیت به حریف نمی داد.

اما در دقیقه 59 این رئال مادرید بود که به گل اول این دیدار دست یافت. فده والورده با نفوذی بسیار خوب و ارسال زمینی و دقیق خود از سمت راست، در جناح مخاف وینیسیوس جونیور را در مقابل دروازه خالی صاحب فرصت کرد و این ستاره برزیلی توانست گل اول را به ثمر برساند.

لیورپول خیلی زود در صدد جبران برآمده و دقایقی بعد و روی نفوذ محمد صلاح از سمت راست می توانست به گل تساوی دست یابد، اما ضربه فنی این بازیکن را تیبو کورتوا با عکس العملی فوق العاده دفع کرد.

در دقیقه 69 این بار ارسال جوردن هندرسون از سمت راست در آن سوی محوطه با اثرگذاری دیگو ژوتا همراه شد و در زاویه ای دشوار توپ در مقابل محمد صلاح قرار گرفت، اما ضربه او نیز باز هم با مهار کورتوا همراه شد.

دقایقی بعد این بار محمد صلاح از سمت راست حرکت کرده و ضربه او بعد از برخورد به پای دیگو ژوتا در راه ورود به دروازه رئال مادرید بود که باز هم تیبو کورتوا واکنش خوبی نشان داد.

اما در دقیقه 83 لیورپول بهترین فرصت را برای زدن گل تساوی از دست داد. محمد صلاح از سمت راست وارد محوطه شده و فاصله ای تا باز کردن دروازه رئال مادرید نداشت، اما تیبو کورتوا با عکس العمل خیره کننده خود این موقعیت را نیز دفع کرد.

در اوقات اضافی دنی سبایوس بهترین فرصت برای زدن گل دوم رئال مادرید را به راحتی از دست داد. تلاش لیورپول برای بازگشت بی اثر بود و رئال مادرید با برتری 0-1 قهرمان اروپا شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.