شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

کاش می‌شد این روزها از کتاب فوتبال پاک شود

کاش می‌شد این روزها از کتاب فوتبال پاک شود

ایران ورزشی - قرار بود تیم ملی فوتبال سه‌شنبه این هفته راهی کانادا شود. قرار بود تیم ملی بامداد 16 خرداد دیداری دوستانه را مقابل تیم ملی کانادا برگزار کند و... قرار بود یک تا دو دیدار دیگر در کانادا داشته باشیم.
اما همه این قرار و مدارها به باد رفت چون گز نکرده بریدیم. متر نکردیم و بریدیم و به قاعده دو آستین کم آوردیم. اینها که نوشتیم طنز نبود. همه اینها حقایق تلخ این روزهای فوتبال ما است. حقایقی که اشک همه را درآورده و هیچ‌کس نمی‌داند چه بکند.
حالا در شرایطی که همه حریفان تیم ملی پریده‌اند، اردوی تیم ملی در قطر برگزار می‌شود. اردویی که قرار است از فردا در تهران آغاز شود و از سه‌شنبه در قطر ادامه پیدا کند. اردویی که تا اینجا فقط به تمرین ملی‌پوشان اختصاص خواهد داشت، در حالی که فیفا این روزها را برای مسابقات تدارکاتی تیم‌های ملی اختصاص داده.
استوری مهدی طارمی (کسی می‌داند اردوی تیم ملی چه روزی شروع می‌شود؟) روایتی شفاف از وضعیت مبهم تیم ملی است. در روزهایی که همه اعضای هیأت رئیسه رودرروی هم قرار گرفته‌اند و میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون هم از بیان این تقابل در رسانه ملی واهمه ندارد، تیم ملی به عنوان بزرگترین قربانی بی‌برنامگی فدراسیون فوتبال در شرایطی تأسفبار راهی قطر می‌شود. اردویی که با اتفاقات اخیر و لغو بازی پرحاشیه با کانادا، برگزار نشدنش به مراتب بهتر بود. در روزهایی که هیچ‌کس نمی‌داند برنامه فردای تیم ملی چیست، هزینه برای برپایی اردو در قطر (آن‌ هم در حالی که حریف تدارکاتی برای ما پیدا نشده) یکی دیگر از اشتباهات هیأت رئیسه و مدیران فعلی فدراسیون خواهد بود.
قرار بود رئیس فدراسیون عزل شود تا از بریز و بپاش و بی‌برنامگی به فدراسیونی بابرنامه و شفاف برسیم اما شرایط فعلی به مراتب بدتر و نگران‌کننده‌تر از فدراسیونی است که با رمل و اسطرلاب و پاداش‌های نجومی برای دوستان رئیس اداره می‌شد.
کاش می‌شد 18 ماه اخیر را از کتاب فوتبال ایران پاک می‌کردند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.