دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

رقابت با ناصر حجازی باعث پیشرفت من شد

منصور رشیدی: حسینی استــــــــقلال را سرپا نگه داشت

منصور رشیدی: حسینی استــــــــقلال را سرپا نگه داشت
ایمان گودرزی
ایمان گودرزی

به گزارش ایران ورزشی؛ منصور رشیدی دروازه‌بان سابق استقلال از سیدحسین حسینی به‌عنوان یکی از ارکان اصلی قهرمانی استقلال در لیگ بیست و یکم یاد می‌کند. دروازه‌بان سابق استقلال که خود نیز در دوران اوج با ناصر حجازی رقابت تنگاتنگی داشت حضور دو دروازه‌بان مطرح در قفس توری را هرگز به ضرر یک تیم نمی‌داند و معتقد است اگر بخوبی اوضاع مدیریت شود، این ماجرا به سود یک تیم خواهد شد. اتفاقی که البته در دوران حضور رشید مظاهری در استقلال رخ نداد.

عملکرد این فصل دروازه‌بان‌های استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
    سیدحسین حسینی عملکرد متفاوتی را این فصل از خود به نمایش گذاشت. استقلال اول فصل را با از دست دادن چند بازیکن آغاز کرد و تا هفته هشتم و نهم به ثبات دفاعی نرسیده بود و این واکنش‌های فوق‌العاده حسینی بود که تیم را سر پا نگه داشت. تا استقلال به ثبات دفاعی رسید دوباره از هفته چهاردهم و سیزدهم بحث مدافعان سرباز استقلال پیش آمد و با از دست دادن دو مدافع اصلی خودش دوباره مشکلات دفاعی تیم آغاز شد اما حسینی بار دیگر خودش را نشان داد و هر بازی با مهارهای‌ حیاتی تیم را زنده نگه داشت. می‌توان گفت حسینی یکی از آماده‌ترین بازیکنان تیم است که مزد زحماتش را با قهرمانی در لیگ و دعوت شدن به تیم ملی گرفت.
حق سیدحسین را فیکس شدن در تیم ملی می‌دانید؟
    فیکس شدن بازیکنان به نظر سرمربی بستگی دارد، اما چیزی که ما می‌بینیم این است که حسینی از آمادگی روحی و بدنی بالایی برخوردار است. عابدزاده و بیرانوند اصلاً مشخص نبود در لیگ‌هایی که حضور دارند چند دقیقه بازی به آنها رسیده و از چه میزان آمادگی جسمانی خوبی برخوردارند. حسینی قطعاً با این سطح از آمادگی می‌تواند به تیم ملی کمک بسیار زیادی کند و به نظر من باید نگاه ویژه‌ای به شماره یک استقلال شود. البته اعتقاد دارم تصمیم‌گیرنده سرمربی تیم ملی است و او باید درباره بودن یا نبودن بازیکنان در تیمش نظر نهایی و قطعی را اعلام کند.
آینده رضایی دروازه‌بان جوان استقلال را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
    رضایی دروازه‌بان بسیار خوبی است. در بازی‌هایی که فرصت بازی داشت بخوبی خودش را نشان داد. قطعاً دروازه‌بان آینده‌داری برای استقلال و تیم ملی ایران خواهد بود. ما رشید مظاهری را هم داشتیم که دروازه‌بان بسیار آماده‌ای بود اما با جدا شدنش رضایی فرصت این را پیدا کرد که خودش را ثابت کند و در این راه موفق بود.
موافقید که حضور دو دروازه‌بان آماده در تیم باعث به وجود آمدن حاشیه در تیم می‌شود؟
    خدا رحمت کند ناصرخان حجازی را؛ ما هشت سال در یک تیم با هم حضور داشتیم و کوچکترین اختلافی بین ما پیش نیامد. بلکه این رقابت باعث رفاقت و پیشرفت بیشتر ما نیز شد. در دنیای امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی فهم و درک بازیکنان نیز بیشتر شده، همه چیز نسبت به زمان ما تغییر کرده است و بازیکنان باید بخوبی این را درک کنند که رقابت سالم باعث پیشرفت بیشتر خودشان خواهد شد.
با این حساب شما موافقید که این روند ادامه پیدا کند.
    همین‌طور است. البته مدیریت هم مهم است. اعتقاد دارم باید به طور دقیق مسائل میانی دو دروازه‌بان رصد شود. باید بخوبی آنها را تفهیم کرد تا در طول یک فصل در اوج آرامش کنار هم فعالیت کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.