سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

صالحی امیری: مشکلی در مورد آیین نامه برای برگزاری انتخابات نخواهیم داشت

صالحی امیری: مشکلی در مورد آیین نامه برای برگزاری انتخابات نخواهیم داشت
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ سیدرضا صالحی امیری در مراسم تجلیل و رونمایی از سردیس چهار چهره ماندگار ورزش ایران اظهار داشت: قبل از هر چیزی باید از اصحاب رسانه که همیشه کنار ورزش ایران بودند؛ صمیمانه تقدیر کنم و بارها گفتم و تکرار می‌کنم که رکن چهارم ورزش ایران رسانه‌ها هستند. بدون رسانه ما امکان ارتباط با جامعه را نداریم و از این جهت رسانه‌ها حلقه ارتباطی بین ورزش قهرمانی و متن جامعه هستند.

وی افزود: امروز چهاردهمین برنامه از سلسله برنامه‌های رونمایی تندیس‌ها در قالب 10 تالاری که برنامه ریزی کردیم، برگزار شد. موزه ملی ورزش ایران علاوه بر ثبت ملی، ثبت جهانی شده است و 2600 اثر ثبت شده است و همه این‌ها سرمایه‌های ورزش ایران زمین در یک قرن اخیر هستند و نکته مهم این است که این جریان تداوم دارد و آغاز راه است و پایان راه نیست.  چهار سال از عمر موزه می‌گذرد و این در حالی است که موزه‌ها در دنیا عمر چند هزار ساله دارند.

صالحی امیری در خصوص حادثه متروپل آبادان گفت: با این مردم زیست کردم. انسان‌های بامعرفت، خونگرم و با فضلیت هستند. خوزستان بی نظیر است و پاره تن ایران است و خوزستانی به شدت به مبانی اخلاقی و انسانی وفادار هستند. تاریخ خوزستان تاریخ شجاعت، رشادت و شهادت است و حق مردم خوزستان توجه بیشتر است و این خوشایند نیست که در خرمشهر مردم از آب شیرین بنالند و از آبادان دائم از گرد و خاک بنالند. برداشت من این است که دولت باید برنامه ویژه در حوزه خوزستان داشته باشد. در برخی کشورهای بزرگ دنیا وقتی مطالعه می‌کنیم وقتی در شرایط ویژه قرار می‌گیرند یک وزیر منتخب را در کابینه برای استان خاص قرار می دهند که مسئولیتش پیگیری مسائل باشد. جا دارد خوزستان در کابینه یک فرد داشته باشد و سخنگوی استان باشد و مسائل استان را دنبال کند. فراموش نکنید سفره یک ملت در خوزستان پهن است.

وی خاطرنشان کرد: به خانواده‌ها و به همه کسانی که رنج دیده‌اند، تسلیت می‌گوییم. برای همه کسانی که این شرایط غم بار را تحمل می‌کنند آرزوی عزت و سلامت داریم و برای انسان‌های بی گناهی که در این حادثه مرحوم شدن آرزوی غفران داریم.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد لغو دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا تصریح کرد: من در جریان مسائل مربوط به لغو دیدار ایران و کانادا نیستم و قضاوتی ندارم.

صالحی امیری در مورد آیین نامه انتخابات کمیته ملی المپیک اظهار داشت: آیین نامه را اسفندماه ارسال کردیم و پاسخ آن یک روز قبل از مجمع به ما رسید. اصلاحات لازم را در مجموعه انجام دادیم و امیدوارم امروز یا حداکثر فردا آن را ارسال کنیم. برداشت ما این است که مشکلی در مورد آیین نامه برای برگزاری انتخابات نخواهیم داشت.

وی در مورد تیم فوتبال امید گفت: در این مورد 2 نکته وجود دارد. وظیفه ما  حمایت مادی و معنوی است ولی مسئولیت مسائل فنی به عهده فدراسیون فوتبال است و ما دخالتی در آن نداریم. من تقریباً به صورت هفتگی با میرشاد ماجدی و فدراسیون فوتبال ارتباط دارم و مسائل را پیگیری می کنم. مقداری کمک مالی کرده ایم و باز هم کمک خواهیم کرد. ما باور داریم که آقای مهدوی کیا و همکارانش اراده جدی دارند که این تیم را به المپیک ببرند و انشاالله این اتفاق خواهد افتاد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.