دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اعزام حسن یزدانی و کامران قاسمپور به صربستان در هاله ای از ابهام

تصمیم کادر فنی کشتی را تغییر می دهند؟

تصمیم کادر فنی کشتی را تغییر می دهند؟

چند روز پیش اعلم شد که تیم ملی کشتی آزاد با دو کشتی گیر به جام جهانی انفرادی در صربستان اعزام می شود. نام این دو کشتی گیر حسن یزدانی و کامران قاسمپور اعلام شد اما حالا ظاهرا این تصمیم منافع یک تیم را در لیگ برتر کشتی به هم ریخته است و به همین دلیل در تلاش برای تغییر تصمیم سرمربی تیم ملی هستند.

تصمیم فدراسیون کشتی در معرفی دو کشتی گیر آزادکار برای اعزام به مسابقات جام جهانی انفرادی در صربستان حالا به یک معضل تبدیل شده است. فدراسیون کشتی چند روز پیش اعلام کرد که حسن یزدانی و کامران قاسمپور در کشتی آزاد و حسین نوری و محمد هادی ساروی در کشتی فرنگی به مسابقات جام جهانی صربستان اعزام می شوند، تصمیمی که حالا بعد از گذشت چند روز به چالش کشیده شده و حالا بسیاری معتقد هستند که نباید این تصمیم عملی شود. البته همان موقع هم که این خبر منتشر شد، مشخص بود که این تصمیم شاید خطرناک باشد و نباید برای مسابقات کم اهمیت صربستان ریسک کرد و کشتی گیری در حد حسن یزدانی را که در واقع تک ستاره ورزش ایران در سال المپیک است را راهی این مسابقات کرد که ناگهان سلامتی این کشتی گیر هم به خطر بیافتد.
حالا چند روز پس از تصمیم کادر فنی و فدراسیون کشتی برای معرفی حسن یزدانی و کامران قاسمپور برای حضور در مسابقات جام جهانی انفرادی در صربستان که جایزه نقدی هم به همراه دارد، عده ای که در درون فدراسیون هم حضور دارند، معتقد هستند که چرا باید حسن یزدانی به صربستان اعزام شود؟ ممکن است سلامتی او به خطر بیافتد. بعد از جدی شدن این اظهارات حالا برخی از رسانه ها اعلام کردند که اعزام یزدانی و قاسمپور تقریبا منتفی است و دو کشتی گیر جوان به جای این دو نفر راهی صربستان می شوند اما اینجا یک سئوال وجود دارد که چرا باید تصمیم کادر فنی به یکباره تغییر کند؟ آیا الان و به طور ناگهانی همه متوجه شدند که نباید کشتی گیری در حد حسن یزدانی به صربستان اعزام شود؟ مگر وقتی قرار است تصمیمی اتخاذ شود، همه جوانب سنجیده نمی شود؟ آیا وقتی قرار است تصمیم فنی اتخاذ شود از سوی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، مدیر تیم های ملی و حتی رئیس فدراسیون کشتی مورد بررسی قرار نمی گیرد؟ آیا همه جوانب را نمی سنجند که چند روز بعد این تصمیم تغییر می کند؟
این برای چندمین بار است که تصمیمات در فدراسیون کشتی تغیر می کند، آن هم در شرایطی که اطلاع رسانی صورت می گیرد اما بعد تصمیم به یکباره دچار تغییر می شود. ظاهرا یک نیرویی در بیرون از فدراسیون وجود دارد که خیلی راحت تصمیمات کادر فنی را تحلیل می کند و اگر صلاح بداند می تواند این تصمیمات را تغییر بدهد. این بار هم ظاهرا این افراد نگران وضعیت تیم خود هستند که چنین روندی را در پیش گرفتند اما فدراسیون چرا نگران زیر سئوال رفتن تصمیمات کادر فنی تیم ملی نیست؟
باور این موضوع بسیار دشوار است که تصمیمات فنی در حالی اتخاذ شود که فقط سرمربی تیم ملی در آن دخیل باشد. حتما در اتخاذ این تصمیمات رئیس فدراسوین کشتی و مدیر تیم های ملی هم نظرات خود را داشتند اما چرا آن موقع به خطرناک بودن این تصمیم پی نبردند؟ به نظر اینجا هم منافع عده ای در میان است که تصمیم گرفتند تا بحث خطرناک بودند اعزام حسن یزدانی به صربستان را به میان بکشند. حسن یزدانی و کامران قاسمپور در وزن 86 کیلوگرم یک تیم در لیگ برتر کشتی حضور دارند و طبیعی است که حالا تیم بازار بزرگ تهران که هزینه زیادی را هم برای عقد قرار داد با این دو کشتی گیر متحمل شدند، از اعزام این دو کشتی گیر اظهار نگرانی کند. اما اعزام یزدانی به صربستان خطرناک است اما حضورش در لیگ برتر کشتی آزاد خطرناک نیست؟ هنوز کسی فراموش نکرده که در انتخابی تیم ملی کشتی چه تعداد کشتی گیر و مربیان تیم ملی به کرونا مبتلا شدند. آیا قرار است یکبار دیگر سلامتی ستاره های کشتی به خطر بیافتد؟
ضمن اینکه خب همه از قبل می دانستند که قرار است لیگ برتر دور برگشت خود را استارت بزند. همه افراد تصمیم گیرنده در اعزام این دو کشتی گیر به صربستان هم در جریان این موضوع بودند که اعزام این دو کشتی گیر شاید به لحاظ فنی به یک تیم آسیب بزند اما چرا از قبل به این موارد توجه نشد؟
ظاهرا به خطر افتادن منافع یک تیم باعث شده تا مسائل این چنینی مطرح شود اما چرا در این شرایط که تقریبا غالب کشتی گیران مشکوک به کرونا هستند مسابقات لیگ برتر برگزار شود؟ وقتی همه جا باز بود، لیگ برتر کشتی تعطیل بود و اجازه برگزاری مسابقات را نمی دادند اما حالا که شیوع این ویروس تا این حد جدی و خطرناک شده که دولت مجبور به اعلام تعطیلی فراگیر شده چرا باید به برگزاری لیگ برتر کشتی آزاد اصرار کرد؟
اگر این درست باشد که نباید ریسک کرد و حسن یزدانی را به یک تورنمنت پر ریسک اعزام کرد که البته هم درست است، باید این را هم پذیرفت که حضورش در لیگ برتر هم پر ریسک است. بنابراین باید به نحوی برنامه ریزی کرد که حسن یزدانی را برای رسیدن به المپیک به بهترین شکل ممکن حفظ کرد. اینکه منافع و تصمیمات ملی را تغییر بدهند به خاطر منافع یک تیم در لیگ برتر کشتی آزاد نمی تواند تصمیم صحیحی باشد. اتفاقا به دلیل حضور برخی از کشتی گیران مطرح خارجی در صربستان شاید به لحاظ فنی حضور یزدانی در صربستان پر فایده هم باشد اما ریسکش هم به همان اندازه زیاد است اما حضور در لیگ برتر هیچ آورده فنی ندارد و فقط ممکن است که سلامتی کشتی گیران را به خطر بیاندازد؟
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.