دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

نویدکیا: دلیلی ندارد اگر ساکت رفت من هم از سپاهان جدا شوم

نویدکیا: دلیلی ندارد اگر ساکت رفت من هم از سپاهان جدا شوم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ محرم نویدکیا در نشست خبری پیش از دیدار سپاهان برابر آلومینیوم در هفته پایانی لیگ برتر اظهار داشت: این بازی آخر لیگ است. درست است شاید نتیجه بازی در جدول برای ما فرقی ندارد و شانسی برای دومی نداریم، اگر هم ببازیم سقوط نمی‌کنیم، ولی به هر حال بازی‌های سپاهان همیشه مهم بوده است. همه بازیکنان هم دوست دارند بازی خوبی ارائه کنند.

وی در ادامه افزود: بازیکنان زیادی هم در اختیار نداریم، ولی با همه این اوصاف سعی می‌کنیم بازی خوبی مقابل تیم خوب آلومینیوم انجام دهیم. فکر می‌کنم از وقتی رحمتی آمده است آنها سعی می‌کنند بازی شناوری انجام دهند و بازی‌سازی بهتری نسبت به قبل داشته باشند. برای من لذت‌بخش است که مربیان این سبک را انتخاب می‌کنند، چون من آن را دوست دارم. امیدوارم فردا هر دو تیم بازی خوبی انجام دهند. شاید بازی فردا تأثیری در جایگاه‌مان نداشته باشد، اما این بازی برای من و بازیکنانم فوق‌العاده مهم است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه آیا فصل آینده نیز هدایت زردپوشان اصفهانی را بر عهده خواهد داشت یا خیر، گفت: من از بعد از جام باشگاه‌های آسیا این را گفته‌ام و باز هم تکرار می‌کنم. قرار شد بازی‌های لیگ تمام شود و بعد با مسئولان باشگاه در مورد روند کاری من صحبت کنیم و ببینیم آیا سبک کاری من به دردشان می‌خورد یا نه. اگر دوست داشتند در موردش حرف می‌زنیم و اگر هم نه من بارها گفتم که به خاطر مسائل مالی به سپاهان نیامدم که نگران باشم یک سال دیگر قرارداد دارم. اتفاقاً یکی دو جلسه خوب با مسئولان باشگاه داشتیم. ان‌شاءالله بازی‌ها تمام شود و  بعد در دو سه روز آینده قطعاً تصمیم می‌گیریم که همکاری‌مان ادامه داشته باشد یا خیر.

نویدکیا در واکنش به شایعات زیادی که در مورد مذاکره چند بازیکن سپاهان با تیم پرسپولیس مطرح می‌شود، گفت: من با بازیکنان تیم صحبت کردم، با مسئولان باشگاه هم صحبت کردم و در مورد این هم بحث کردیم که چه من باشم و چه مربی دیگری بیاید این بازیکنان را که به اندازه کافی کیفیت دارند، حفظ کنیم. من همیشه معتقدم هر سال نباید به اندازه هشت تا 10 بازیکن تغییرات داشته باشیم؛ مگر اینکه اتفاق خاصی در تیم بیفتد. معتقدم باید برنامه‌ریزی به حدی درست باشد که هر سال دو، سه یا نهایتاً چهار تغییر داشته باشیم. متأسفانه این چیزها در فوتبال ماست و تا یک مربی جا به جا می‌شود به یکباره 10 بازیکن جدا می‌شوند. شما این چیزها را در تیم‌های بزرگ دنیا نمی‌بینید. من فکر می‌کنم این موضوع به سیستم باشگاه و فوتبال یک تیم ثبات می‌دهد و اگر تصمیمات درست باشد بازیکنان آینده باشگاه را می‌سازند. به نظرم بازیکنان خوبی در تیم وجود دارند و در نهایت دو سه تغییر باید در تیم باشد، آنهم بازیکنانی که کمتر به آنها بازی رسیده و یا دوست دارند از تیم جدا شوند.

وی ادامه داد: در فوتبال ایران هواداران تأثیرات زیادی روی مدیران و سرمربیان می‌گذارند. مثلاً با دو سه نتیجه خوب می‌گویند این بازیکنان بهترین هستند و یا با دو سه نتیجه بد می‌گویند اینها به درد نمی‌خورند. به نظرم نباید این صحبت‌ها مدیران و سرمربی را تحت تأثیر قرار بدهند و می‌بایست آینده باشگاه را در نظر بگیرند. اگر با این روش جلو برویم شاید در آینده بتوانیم بهتر و بهتر شویم، ولی اگر هر سال تغییرات زیادی داشته باشیم به نظرم راه اشتباهی را می‌رویم.

«یکسری شایعات در مورد جدایی محمدرضا ساکت از باشگاه سپاهان مطرح شده است. آیا ماندن شما در تیم به حضور ساکت بستگی دارد یا خیر؟»، سرمربی سپاهان در پاسخ به این سؤال گفت: اگر واقع‌بینانه بگویم؛‌ ساکت به من اعتماد کرد و با مجموعه هیئت مدیره صحبت کردیم. در نهایت به من اعتماد کردند و وارد باشگاه شدم. من دنبال کسی نیامدم و به کسی نچسبیدم تا به باشگاه بیایم که حالا نگران باشم. از من خواستند تا به باشگاه کمک کنم، من هم تا جایی که می‌دانستم سعی کردم این راه را ادامه بدهم. قطعاً اگر یک روزی من از این باشگاه بروم باید آقای ساکت به کار خودش ادامه دهد و اگر هم یک روز ساکت از باشگاه برود، دلیلی بر این نیست که چون او رفته من هم از تیم بروم. من بارها گفتم ثبات مهمترین اصل در موفقیت تیم‌هاست. این هم می‌تواند از هیئت مدیره و مدیریت باشگاه شروع شود؛ مگر اینکه تغییراتی باشد که از اختیارات من خارج است.

نویدکیا نظرش در مورد کیفیت فنی مسابقات این فصل را این‌طور بیان کرد: فکر می‌کنم پاسخ به این سؤال احتیاج به زمان طولانی‌تر دارد. من فکر می‌کنم فوتبال ما و باشگاه‌های ما احتیاج دارند که ساختارشان تغییر کند، چه از نظر مدیریتی و چه از لحاظ نوع فوتبال. دلم می‌خواهد طبق آمار بگویم چرا ما نسبت به کشورهای دیگر خیلی عقب هستیم؛‌ حتی از کشورهای حوزه خلچ فارس. از کشورهای آسیای شرق که خیلی عقب هستیم. معتقدم به خاطر خلاقیت‌های فردی است که چند بازیکن‌مان خارج از کشور با کیفیت بازی می‌کنند، اما مابقی یک یا دو سال می‌روند و برمی‌گردند و در اروپا به مشکل می‌خورند. الان وقتش نیست و شاید یک روز در یک برنامه دیدگاهم در مورد فوتبال را بگویم.

وی در واکنش به تکرار سؤالی درباره سرنوشت چهار بازیکن سپاهان که گفته می‌شود با پرسپولیس به توافق رسیده‌اند، توضیح داد: من با بچه‌ها صحبت کردم و همگی گفتند ما رسماً با این باشگاه صحبت نکردیم، ولی یک چیز طبیعی است. من هیچ وقت اجازه ندادم به خودم به بازیکنی که با یک تیم دیگر قرارداد دارد پیشنهاد بدهم، اما ممکن است اگر بدانم فلان بازیکن قراردادش به پایان می‌رسد، آن زمان حق این را داریم که به آن بازیکن پیشنهاد بدهیم. قرارداد چند بازیکن ما هم تمام است و به نظرم حق طبیعی باشگاه‌هاست که در مورد آنها نظر بدهند. اینجاست که باشگاه و خودمان باید با بازیکنان‌مان صحبت کنیم و به جمع‌بندی برسیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.