شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

مدافع سوئد به هالند: خودت را با زلاتان مقایسه نکن!

مدافع سوئد به هالند: خودت را با زلاتان مقایسه نکن!
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ تیم ملی نروژ شب گذشته در چارچوب رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا به مصاف سوئد رفت و موفق شد با نتیجه 1-2 برابر این تیم به پیروزی برسد.
هالند هر دو گل تیمش در این بازی را به ثمر رساند و موفق شد اولین پیروزی تیم ملی کشورش در خاک سوئد پس از 70 سال را برای این تیم به ارمغان بیاورد.
این بازیکن در طول این بازی نیز درگیر حواشی عجیبی شد و حتی پس از بازی ادعا کرد که یکی از بازیکنان تیم ملی سوئد در طول بازی بارها به او توهین کرده و حتی تهدید کرده که پای او را خواهد شکست

آگوستینسن در پاسخ به این سوال که از بین هالند و ابراهیموویچ کدام یک را ترجیح می‌دهد گفت:« اگر شما خودتان را با زلاتان مقایسه کنید، هر بار و هر بار شکست خواهید خورد. من فکر می‌کنم هیچکس نباید هرگز خودش را با زلاتان مقایسه کند.»

گفتنی است که  هالند پس از به ثمر رساندن گل دوم به سمت هواداران سوئد رفته و انگشت اشاره‌اش را روی لبش گذاشت تا آنها را به سکوت دعوت کند. او زمینه‌ساز اولین پیروزی نروژ در خاک سوئد پس از سال 1951 شده بود.
اما این دعوت به سکوت لزوما برای هواداران سوئدی نبود. او پس از بازی به TV2 گفت:« او من را عوضی خطاب کرد، چیزی که با اطمینان می‌توانم به شما بگویم که نیستم.» این بازیکن درباره الکساندر میلوسویچ، هافبک تیم ملی سوئد، صحبت می‌کرد که مشخصا سعی داشت در نیمه دوم کاری کند که هالند از کوره در برود اما تلاشش جواب نداد. هالند  در ادامه با لبخند اضافه کرد:« پس از آن، او گفت که سعی دارد پای من را بشکند و یک دقیقه و نیم بعد بود که من توانستم گلزنی کنم.»

میلوسویچ پس از بازی با رسانه سوئدی Aftonbladet صحبت کرد و با اشاره به اظهارات هالند گفت:« مطرح کردن حرف‌هایی که او زده وقاحت می‌خواهد. من به زبان نروژی صحبت نمی‌کنم و او هم سوئدی بلد نیست. بنابراین من نمی‌فهمم که ما چطور باید با هم ارتباط برقرار می‌کردیم. این که او حرف‌هایی را از طرف من مطرح می‌کند که من آنها را نگفته‌ام واقعا عجیب است.»
او در پاسخ به این سوال که آیا صحبت‌های رد و بدل شده را به خاطر ندارد اظهار داشت:« نه. من در یک بازی فوتبال حضور داشتم و مثل همیشه دوئل‌ها و کل‌کل‌هایی در زمین بود. وقتی من زمین را ترک کردم با همه دست دادیم و همه چیز تمام شد.»
این هافبک سوئدی در پاسخ به این سوال که هالند پس از به ثمر رساندن گل دوم به او چه گفته اضافه کرد:« اگر هم او چیزی به من گفته باشد، من متوجه نشدم. من حس نکردم نیازی به ایجاد درگیری و مطرح کردن صحبت‌های او در بیرون از زمین باشد. این تفاوت ما است.»
استاله سولباکن، سرمربی تیم ملی نروژ، پس از پایان بازی با اشاره به رفتار هالند گفت:«احتمالا ارلینگ این انتظار را دارد که حریفان از نظر ذهنی و فیزیکی برای آسیب زدن به او تلاش کنند. من فکر نمی‌کنم که این موضوع مهمی باشد. این اتفاقی است که رخ می‌دهد.»

سوئدی‌ها به پنالتی‌ای که در جریان بازی به سود نروژ اعلام شد اعتراض داشتند و هالند پس از بازی در این باره گفت:« شاید این صحنه کمی تمارض به نظر برسد. او باید توپ را به من در میانه میدان می‌رساند تا بتوانم دروازه را باز کنم. در نهایت شاید بتوان گفت که این صحنه کمی تمارض بود.»
اما یان اندرسون، سرمربی تیم ملی سوئد، از این که چنین پنالتی‌ای حتی از سوی کمک داور ویدیویی نیز تایید شده چندان خشنود نبود و پس از پایان بازی، آن را اتفاقی کاملا فاجعه‌بار نامید.

هالند در حال حاضر یکی از بهترین مهاجمان دنیای فوتبال به حساب می‌آید و رکورد گلزنی باورنکردنی‌ای را به نام خودش به ثبت رسانده است.
او در طول دو فصل و نیم حضورش در ترکیب بروسیا دورتموند موفق شد در 89 بازی برای این تیم به میدان رفته و 86 گل به ثمر برساند که آماری درخشان برای او به حساب می‌آید.
این بازیکن نروژی در پایان فصل 22-2021 از دورتموند جدا شد و با قراردادی پنج ساله به منچسترسیتی ملحق شد تا از فصل آینده در رقابت‌های لیگ برتر حضور داشته باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.