دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

دولت مجارستان: منتقدین هواداران ما احمق هستند

دولت مجارستان: منتقدین هواداران ما احمق هستند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ در جریان دیدار تیم‌های ملی انگلیس و مجارستان در لیگ ملت‌های اروپا که به میزبانی مجارستان برگزار شد و با پیروزی 1-0 این تیم به پایان رسید، تماشاچیان حاضر در ورزشگاه پیش از شروع بازی زمانی که بازیکنان انگلیسی روی زمین زانو زدند به هو کردن آنها پرداختند.

این اقدام تماشاچیان مجارستانی که از قضا همگی نوجوانان زیر 14 سال بودند با انتقادهای زیادی مواجه شد. علت حضور نوجوانان به عنوان تماشاچی این بود که یوفا بعد از توهین‌های نژادپرستانه مجارستانی‌ها که تابستان سال گذشته در جریان جام ملت‌های اروپا انجام شده بود تیم ملی این کشور را به برگزاری مسابقه پشت درهای بسته محکوم کرد.

دولت مجارستان از یک حفره قانونی استفاده کرد و اجازه داد نوجوانان زیر 14 سال به صورت رایگان بازی را تماشا کنند.

پیش از شروع بازی وقتی بازیکنان انگلیسی به عنوان ژست ضدنژادپرستی روی زمین زانو زدند از سوی هواداران نوجوان مجارستانی هو شدند.

بعد از انتقادهای شدید از این واقعه در پوشکاش آرنا، حالا وزیر ارتباطات خارجی مجارستان به میدان آمده و با دفاع از هواداران مجارستانی، منتقدین بین‌المللی را احمق خطاب کرد.

این وزیر مجارستانی که کوواچ نام دارد در توییتی نوشت:"کسی که فکر می‌کند می‌تواند کودکانی را که برای تماشای یک مسابقه فوتبال در بوداپست به ورزشگاه رفته بودند، به خاطر یک اعلام نظر سیاسی خاص محکوم کند احمق است. تبریک به تیم ملی کشورمان و تشویق برای 35هزار کودک". 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.