یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

محمد علیپور: عباس‌زاده صد در صد خواسته منصوریان بود

محمد علیپور: عباس‌زاده صد در صد خواسته منصوریان بود

مدیرعامل سابق پیشین می گوید محمد عباس زاده خواسته علیرضا منصوریان بوده است.

به گزارش ایران ورزشی، محمد علیپور درباره فعالیتش در باشگاه تراکتور تبریز به برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت:

 45 روز در خدمت این باشگاه بزرگ بودم که برای من پُر از خاطرات خوب و ماندگار بود. شرایط شخصی خودم، اختلاف نظرها و بحث‌هایی که در باشگاه تراکتور بود، ما را از نعمت ادامه این همکاری منع کرد.

علیپور درباره فعالیت‌های نقل و انتقالاتی باشگاه تراکتور و نقش آن در پایان کار علیپور گفت

این هم بخشی از موضوع بود. مشکل اساسی فوتبال ما این است که در نحوه مدیریت در فوتبال و هزینه‌ها، هیچ استانداردی در هیچ باشگاهی تعریف شده و باشگاه‌ها فاقد استانداردهای مدیریتی هستند. یعنی اگر من را مثلاً در باشگاه ذوب‌آهن منصوب کنند، چارچوب اختیارات را به من نمی‌گویند تا بر اساس آن، برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلندمدت داشته باشم.

مدیرعامل پیشین باشگاه تراکتور با بیان اینکه هیچ چیز در فوتبال ایران به صورت حرفه‌ای تعریف نشده است، گفت:

با این حال وقتی پای امضای قرارداد، گرفتن پول و شرط و شروط آن می‌رسد، مباحث حرفه‌ای مطرح می‌شود. باید ساختار چابک و روانی برای باشگاه‌ها در نظر گرفته شود و هر کسی در آن، وظایف خودش را بداند. کسی نباید در کار دیگری دخالت کند و فوتبال ما سال‌هاست به این کسالت مبتلا شده است.

علیپور که با برنامه گفت‌‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه تعریف مشخصی از باشگاه‌های دولتی و خصوصی در فوتبال ما وجود ندارد گفت:

من وقتی مدیرعامل یک باشگاه دولتی هستم، تمام فضاهای مدیریتی برای من لازم‌الاجراست و این شرایط در باشگاه‌های مالک‌محوری حاکم است. البته منظور من باشگاه تراکتور نیست. همچنین نمره صفر هم برای ما در زمینه آموزش خوب است و اگر این موضوع حل می‌شد، خیلی از مشکلات فوتبال وجود داشت.

علیپور در خصوص عدم جذب مهاجم ششدانگ و به خدمت گرفتن محمد عباس ‌زاده گفت:

در این موضوع برای ما و هواداران نگرانی به حقی وجود داشت. پیش‌تر هم گفتم آیا امروز یا یک ماه پیش، مهاجم ششدانگ گلزنی وجود داشت که با او مذاکره نکنیم؟ اصلاً مهاجمی نبود. بخشی از اصول حرفه‌ای‌گری این است که با انتخاب سرمربی، اختیارات فنی به او واگذار می‌شود.

مدیرعامل پیشین تراکتور با بیان اینکه درخواست ‌های یک سرمربی باید اجابت نشود تا او بهانه‌ای نداشته باشد گفت:

 عباس‌زاده را سرمربی تیم از من خواست و او صد در صد درخواست منصوریان بود. من هم نظراتم را به سرمربی منتقل کردم که صحبت او منطقی بود. منصوریان معتقد بود این مهاجم سوابق خوبی دارد و می‌تواند در تراکتور احیا شود. به نظرم عباس‌زاده در تراکتور احیا خواهد شد.

علیپور در مورد بیانیه باشگاه  تراکتور علیه خودش گفت:

من موضعی ندارم و تلاش کردم به کسی تعرض نشود. احساس کردم باید واقعیت گفته شود و اگر دوستان برداشت دیگری داشتند، حرفی ندارم.

علیپور درباره عدم حفظ چند بازیکن تأثیرگذار تراکتور گفت:

زمانی که من به تراکتور آمدم، این بازیکنان تصمیم نهایی خود را برای جدایی از باشگاه گرفته بودند. به شهادت این بازیکنان، من تمام تلاشم را کردم تا آنها را در تراکتور نگه دارم، اما از لحاظ عاطفی هیچ علاقه‌ای به بازگشت نداشتند و موفق نشدیم. ان‌شاءالله این بازیکنان در تیم‌های جدید خود موفق باشند.

مدیرعامل پیشین باشگاه تراکتور در مورد جذب نشدن پیمان بابایی افزود:

حرکت بابایی در ابتدای مذاکرات قابل تأمل نبود، اما با گذشت زمان و علاقه او به تراکتور، به یکدیگر نزدیک شدیم و کار تقریباً تمام شده بود. با این حال سیاست‌گذار باشگاه هم سیاست‌هایی بحقی دارد و اگر بحق هم نباشد، باید از آن تبعیت کرد. ما به اختلاف رسیدیم و بابایی به تراکتور نیامد. اینکه گفته شد بابایی مدتی گم شده بود، صحت نداشت و دعا می‌کنم او در ماشین‌سازی موفق شود.

علیپور در پاسخ به این پرسش که آیا اگر به دو ماه پیش بازگردد، باز هم پیشنهاد باشگاه تراکتور را می ‌پذیرفت یا خیر، گفت:

خیر.

علیپور در پایان با تمجید از طرفداران تراکتور تبریز گفت:

از هواداران نجیب و بزرگ تراکتور و مالکیت باشگاه که تمام توان خود را برای هزینه‌های باشگاه گذاشت، تشکر می‌کنم و ان‌شاءالله که موفق باشند. شبیه هواداران تراکتور را کمتر جایی می‌توان دید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.