سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

صالحی امیری: اجازه بدهید مهدوی‌کیا کارش را دنبال کند

صالحی امیری: اجازه بدهید مهدوی‌کیا کارش را دنبال کند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ سید رضا صالحی امیری در پایان مراسم تجلیل از مدال‌آوران المپیک ناشنوایان گفت: شاد کردن دل این عزیزان از همه چیز مهم‌تر بود. اشتغال اولین مسئله این قهرمانان است و آنها باید حس کنند نظام جمهوری اسلامی و دولت به آنها توجه ویژه‌ای می‌کند. ما به‌عنوان اولین کار، یک نفر از آنها به نام ابوذر ربیع‌زاده را استخدام کردیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید برای اشتغال ورزشکاران ناشنوا تلاش کنند، یادآور شد: این افراد وضعیت معیشتی خوبی ندارند و حقوق‌شان ناچیز است. باید برای معیشت این ورزشکاران تلاش کرد و موضوع مسکن آنها اهمیت دارد. با رئیس فدراسیون ناشنوایان در ارتباط هستم و مسائل این ورزشکاران را دنبال می‌کنم. هیچ تمایزی میان ورزشکاران سالم و ناشنوا وجود ندارد.

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: فدراسیون ناشنوایان در مجمع کمیته، به عضوی افتخاری تبدیل شد و بودجه آن را همطراز فدراسیون‌های المپیکی قرار دادیم. برای هزینه‌های اعزام و البسه هم به این فدراسیون کمک کردیم و الان پاداش خوبی دادیم، اما باید گام‌های موثرتری برداریم‌. با مسئولان بخش‌های مختلف صحبت کردم و خودمان در کمیته برای کمک پیش‌قدم شدیم. با سازمان بهزیستی مذاکره کردیم و تا روزی که هستیم، تمام توانایی خود را برای ناشنوایان به کار می‌گیریم.

صالحی امیری در خصوص وضعیت وزنه‌برداری کشور گفت: امروز (سه‌شنبه) با علی مرادی (رئیس فدراسیون وزنه‌برداری) جلسه دارم و فردا با قهرمانان ملاقات می‌کنم. تلاش می‌کنیم مشکل را با بررسی ابعاد قضیه حل کنیم. وزنه‌برداری بعد از کشتی و این دوره کاراته، یکی از سه رشته پُرمدال المپیک بوده و برای ما افتخارآفرین است.

وی خاطرنشان کرد: این رشته می‌تواند در بازی‌های کشورهای اسلامی، مسابقات آسیایی و المپیک نقش آفرین باشد و باید جایگاه خود را پیدا کند. درکی روشن از مطالبات وزنه‌برداری داشته و حمایت از فدراسیون را در دستور کار داریم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص آخرین وضعیت موزه‌ ورزش، المپیک و پارالمپیک عنوان کرد: این موزه یک رود جاری است و هر روز آثار جدیدی به آن اضافه می‌شود. 10 تالار تعریف کردیم و در چند روز آینده، تالار مشاهیر فوتبال ایران را افتتاح می‌کنیم.

صالحی امیری در خصوص وضعیت تیم امید اظهار داشت: در قضاوت عجله نکنید. اجازه دهید مهدوی‌کیا (سرمربی تیم امید) کارش را با برنامه‌های خود دنبال کند و ان‌شاءالله انتظارات مردم برآورده می‌شود. مهدوی‌کیا صلاحیت کامل رساندن این تیم به المپیک پاریس را دارد و حمایت فدراسیون فوتبال، کمیته ملی المپیک و‌ همراهی باشگاه‌ها را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه با سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال در تماس است، تصریح کرد: روز گذشته با میرشاد ماجدی صحبت کردم. به یاد داشته باشید مسئولیت هدایت و نظارت فنی با فدراسیون است و حمایت‌های ما جنبه مالی دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد وضعیت آیین‌نامه این کمیته برای ارسال به کمیته بین‌المللی المپیک بیان کرد: این آیین‌نامه بعد از اصلاح و تأیید در مجمع، آماده و ترجمه شده و حداکثر تا فردا ارسال می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.