سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

زهره هراتیان: وقفه بین بازی ها کوید برک است نه کولینگ برک

زهره هراتیان: وقفه بین بازی ها کوید برک است نه کولینگ برک

مدیر پزشکی ایفمارک گفت: وقفه هایی که در مسابقات لیگ برتر می بینید، کوید بریک است نه کولینگ بریک

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، زهره هراتیان در مورد انتقادهایی که به انجام کوید برک( دو وقفه در دقایق ۳۵ و ۷۰ ) در جریان مسابقات لیگ برتر انجام می شود گفت:

با توجه به اینکه بیماری کووید ۱۹ پدیده جدیدی در دنیاست و عوارض دقیق ویروس کرونا و این بیماری را روی بدن بازیکنان نمی دانیم تصمیم گرفته شد که وقفه هایی مثل کولینگ برک با نام کوید برک اجرا شود و به همین دلیل در دقایق ۳۰ و ۷۵ مسابقه داور برای نوشیدن آب به بازیکنان دو تیم و پایین امدن دمای مرکزی استراحت می دهد. کوید برک از اواخر فصل گذشته در فوتبال ایران انجام شد وپیش از آن هم در فوتبال باشگاهی اسپانیا اجرا شده است.

مدیر پزشکی ایفمارک اضافه کرد:

در حال حاضر نیز در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال در مورد اجرای کوید برک در فصل سرما بحث و گفتگو خواهیم کرد و البته بازخورد این کوید برک را از پزشکان تیم ها، بازیکنان و مربیان خواهیم داشت و سپس در مورد اینکه کوید برک ادامه یابد یا نه تصمیم گیری قطعی انجام می شود.البته اجرای کوید برک در راستای کاهش آسیب به بدن  فوتبالیست ها بوده است زیرا تضعیف سیستم ایمنی یکی از عوامل ابتلا به بیماری کووید است و ما به عنوان بدنه حافظ سلامت بازیکنان از همه ایزارهای موجود من جمله کووید برک جهت حفظ ایمنی بدن بازیکنان استفاده کردیم.

هراتیان افزود:

قانون کولینگ برک نیز به این دلیل اجرا شد که بازیکنان در گرمای زیاد تمرکز و بازدهی شان کم می شد واحتمال آسیب دیدگی شان افزایش پیدا می کرد. اکنون با توجه به سرد شدن هوا احتمال دارد بعد از بحث در ستاد مقابله با کرونا در فوتبال این قانون کوید برک هم لغو شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.