یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

اختر: مجیدی نه بازیکن تراز اولی بوده و نه مربی بزرگی است

اختر: مجیدی نه بازیکن تراز اولی بوده و نه مربی بزرگی است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ ادموند اختر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص جدایی فرهاد مجیدی از استقلال اظهار داشت: به نظر من تصمیم مجیدی یک تصمیم حرفه‌ای بود و از این نظر انتقادی به او وارد نیست اما از لحاظ احساسی ماجرا متفاوت است. مجیدی با رفتن از استقلال با احساسات چهل میلیون جوان بازی کرد. کار فرهاد از نظر حرفه‌ای مشکلی نداشت و حق طبیعی‌اش است که امکانات و پول خوب بگیرد اما او فراموش کرده که طرفداران فوتبال در ایران حرفه‌ای نبوده و احساسی هستند. فوتبال ما فوتبالی احساسی است و عمده هواداران را جوانان ۲۰ تا ۲۵ سال تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه افزود: مگر می‌شود تیمی بعد از سال‌ها قهرمان شود و سرمربی‌اش ۲۴ ساعت بعد تیم را ترک کند؟ او حتی اجازه نداد هواداران استقلال ۲۴ ساعت بابت قهرمانی خوشحال باشند. فرهاد همانطور که در دوران بازی هم فوتبالیست بزرگی نبود، در دوران مربیگری هم نشان داد که مربی بزرگی نیست. نباید یادش برود که استقلال باعث شد فرهاد مجیدی شود.

پیشکسوت آبی‌پوشان با انتقاد از رفتار مجیدی گفت: نمی‌دانم مجیدی چگونه می‌خواهد سال‌های آینده به این تیم برگردد؟ نمی‌دانم آیا واقعا هواداران از بازگشت او استقبال می‌کنند؟ می‌گویند او تیم را قهرمان کرد و رفت اما مگر بدون او این تیم رتبه‌های پایین‌تر از دوم یا سوم به دست می‌آورد. با او هم فینال جام حذفی از دست رفت و اصلا هر نتیجه‌ای جز قهرمانی یک نتیجه افتضاح به حساب می‌آمد. استقلال قهرمان شد و انتظار هواداران تداوم بود. تداومی که باعث تکرار قهرمانی‌ها شود اما حالا شرایطی به وجود آمده که مدیریت هم دچار اشکال شده است.

اختر در رابطه با آینده نیمکت استقلال پاسخ داد: مربیان خوب زیاد داریم اما حالا شرایطی است که هر مربی ایرانی روی نیمکت استقلال بنشیند دچار حاشیه می‌شود. امیر قلعه‌نویی پرافتخارترین مربی ایران است و نکونام آینده روشنی دارد اما مربی ایرانی امسال زیر فشار خرد می‌شود. فعلا بهتر است مربی خارجی روی نیمکت بنشیند نظرم این است که در حال حاضر یک مربی خارجی خوب و نامدار می‌تواند به استقلال بیاید و کار را جمع کند اما آمدن یک مربی خارجی بزرگ و توانمند زمان‌بر است. بحث هزینه‌ را که کنار بگذاریم، مربی خارجی‌ای که بخواهد یک‌ماه مانده به مسابقات بیاید یا ۲۰ روز مانده به بازی‌ها کارش را شروع کند، به درد استقلال نمی‌خورد.

اختر عنوان کرد: امیدوارم هر اتفاقی رخ می‌دهد سریع باشد. آجورلو در فصل گذشته نشان داد که مدیر خوبی است. در استقلال سابقه نداشته میزان پرداختی به اعضای تیم اینقدر کامل و خوب باشد اما او چنین کاری را در فصل گذشته انجام داد. از او خواهش می‌کنم هر تصمیمی که در ذهن دارد به سرعت بگیرد چرا که تیم نیاز به استارت زدن برای فصل جدید دارد. دلخوشی هواداران این است که موفقیت های استقلال تداوم داشته باشد. به خاطر فرهاد مجیدی ۲ جام حذفی را در سال‌های گذشته از دست دادیم. امیدوارم سرمربی به سرعت انتخاب شود تا کام هواداران مثل دو سه روز گذشته تلخ نباشد.

وی درباره خریدهای احتمالی استقلال اظهار داشت: هر تیمی نقاط ضعف و قوتی دارد. اگر مجیدی خودش روی نیمکت بود نقاط صعف را می‌شناخت و می‌توانست آن‌ها را حل کند. اگر هم قرار است امسال یک مربی خارجی روی نیمکت بنشیند باید هرچه سریع‌تر انتخاب و فعالیت‌ها انجام شود.امیدوارم شرایطی رقم بخورد که اکثر بازیکنان این تیم حفظ شوند و بتوانند قراردادشان را تمدید کنند. استقلال در این فصل جوانانی مثل حسین‌زاده، سلمانی، حردانی داشت که اتفاقاً خیلی خوب عمل کردند. باید برنامه باشگاه به گونه‌ای باشد که جوانان آینده‌دارش را حفظ و با حفظ نفرات تأثیرگذارش، برای فصل بعد بازیکنان مدنظر کادرفنی را هم جذب کند. قطعاً فصل آینده استقلال به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی کار سختی خواهد داشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.