چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

رونالد کومان: مسی و دی یونگ به استراحت نیاز داشتند؛ نبود پیکه، فقدان بزرگی است

رونالد کومان: مسی و دی یونگ به استراحت نیاز داشتند؛ نبود پیکه، فقدان بزرگی است

رونالد کومان، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با دینامو کیف اعلام کرد که تصمیم گرفته به لیونل مسی و فرنکی دی یونگ استراحت دهد و به همین دلیل این دو بازیکن به دیدار با دینامو کیف دعوت نشده اند.

به گزارش ایران ورزشی، رونالد کومان در این کنفرانس مطبوعاتی گفت:

تصمیم گرفته ایم که لیونل مسی و فرنکی دی یونگ با ما سفر نکنند چون وضعیت ما در لیگ قهرمانان با توجه به امتیازاتی که داریم، تقریباً خوب است و این دو بازیکن به استراحت نیاز دارند. بازی های زیادی در پیش است. مسی و دی یونگ در تمام بازی ها به میدان رفته اند و نه فقط با بارسا، بلکه با تیم های ملی خود نیز همیشه فیکس بوده اند. در مورد لئو، او به آمریکای جنوبی سفر کرده بود و این یک سفر طولانی است.  ما باید از بازیکنانمان مراقبت کنیم، آن ها نمی توانند همیشه در سطح بالا و با آمادگی کامل باشند. همه این موضوع را می دانند اما ما همچنان باید بازی های زیادی را انجام دهیم و یوفا و فیفا باید یک فکری کنند چون بازی کردن در این تعداد بازی غیر ممکن است. لیونل مسی؟ ما زیاد در مورد او صحبت می کنیم. او همیشه تاثیر زیادی روی دستاوردهای این باشگاه داشته است و هنوز هم می تواند تاثیرگذار باشد. من متقاعدم او هنوز همان بازیکنی است که ما به آن نیاز داریم و برای ما اهمیت زیادی دارد.

نمی توانیم از این نتایج خوشحال و راضی باشیم اما ما اشتیاق و جاه طلبی داریم و از کار کردن با این گروه خوشحالم. فردا بازی دیگری در پیش است، شانس صعود داریم و باید از آن بهره ببریم. کسب پیروزی در لیگ قهرمانان برای ما آسان تر از کسب پیروزی در لالیگا نیست. متقاعدم که در پایان فصل، ما نیز برای قهرمانی لالیگا خواهیم جنگید و در بالای جدول خواهیم بود. من از وضعیت فعلی راضی نیستم، ما شرایط خود و تصمیماتی که گرفتیم را می دانیم اما تمام انرژی من صرف تمرکز روی کارم می شود. من از تلاش بازیکنانم راضی ام اما از امتیازاتی که کسب کرده ایم، نه. در کل ما باید پیشرفت کنیم. نه تنها از نظر دفاعی، بلکه از نظر هجومی نیز باید تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم چون از نظر هجومی هم چندان خوب نیستیم. تغییر سیستم برای بازی فردا؟ ما سیستم 1-3-2-4 را داریم و به نظر می رسد بارسا فقط در سیستم 3-3-4 می تواند بازی کند اما این بستگی به شرایط بازی دارد. ما می توانیم با سه هافبک نیز بازی کنیم. درست است که دینامو کیف در نیوکمپ باخت اما بازی آسانی نخواهد بود. آن ها رقیب خوبی هستند و مطمئنم که بخاطر معضل کرونا، با بازیکنان دیگری بازی خواهند کرد اما ما با میل به پیروزی به این دیدار می رویم.

اومتیتی مدت زیادی مصدوم بوده است، او عالی تمرین می کند و فکر می کنم پس از دو هفته آینده، بتوانیم روی او حساب کنیم. آرائوخو هنوز برای اتمام ریکاوری خود به زمان نیاز دارد و نمی توانیم به دلیل کمبود مدافع، روی او ریسک کنیم. مینگوئزا می تواند فرصت بازی داشته باشد. ماتئوس فرناندز عالی تمرین می کند و لایق قرار گرفتن در لیست بود. دست هنوز به زمان نیاز دارد تا با تیم هماهنگ شود و با توجه به مصدومانی که داریم، او مهم خواهد بود و تا به حال نیز در دو پست مختلف برای ما بازی کرده است. غیبت پیکه یک فقدان بزرگ است. او سال های زیادی اینجا بوده و شخصیت بزرگی دارد و این یک فقدان مهم است. این اتفاق برای تیم و باشگاه ناراحت کننده است. سخت است اما باید بپذیریم و به دنبال راه حلی برای حل این معضل باشیم

نقل و انتقالات ژانویه؟ دو یا سه پست هستند که نیاز به تقویت آن ها داریم و یکی از آن پست ها، پست دفاع وسط است اما فردا کاری در این مورد نمی توانیم انجام دهیم. خروجی ها؟ الان زمان مناسبی برای فکر کردن به این چیزها نیست، هنوز ژانویه فرا نرسیده است. جدایی تودیبو و کوئنکا و کمبود دفاع وسط؟ برای من این یک شرایط ریسکی نیست، کوئنکا جوان است و به زمان نیاز دارد. از آن جایی که من سرمربی بارسا هستم، این ها تصمیماتی هستند که باید با پلانس می گرفتیم.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.