شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

باشگاه ذوب آهن تهدید به کناره گیری از لیگ کرد!

باشگاه ذوب آهن تهدید به کناره گیری از لیگ کرد!

بعد از اشتباهاتی که علیه تیم ذوب ‌آهن طی دو هفته ابتدایی لیگ برتر رخ داد، این باشگاه در بیانیه‌ای نسبت به آن واکنش نشان داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از روابط عمومی باشگاه ذوب ‌آهن اصفهان، بیانیه باشگاه ذوب آهن در این خصوص را می خوانید:

در پی ادامه سریال اشتباهات داوری و پایمال شدن حق تیم ذوب ‌آهن در لیگ برتر باشگاه ‌های کشور، این باشگاه طی نامه ‌ای سرگشاده به وزیر محترم ورزش اعتراض خود را بیان کرد.

در این دردنامه که ادامه شرایط موجود و برآیند برخورد ناعادلانه با تیم فوتبال را منجر به کناره ‌گیری این باشگاه از لیگ برتر دانسته آمده است:

همانگونه که مستحضرید باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌ آهن اصفهان در طی قریب به نیم قرن فعالیت و تلاش شبانه روزی و با فعالیت در ده‌ ها رشته ورزشی در دو رده آقایان و بانوان و تربیت هزاران ورزشکار ملی ‌پوش با به دوش کشیدن بار اصلی ورزش استان در برخی از رشته ‌ها و نمایندگی ورزش جمهوری اسلامی ایران در آسیا و حتی جهان نقشی بی‌ بدیل در ورزش استان شهید پرور اصفهان و میهن عزیز اسلامی ‌مان داشته و دارد.

چشم امید هزاران هوادار و کارگران جان بر کف کارخانه ذوب ‌آهن که در سخت‌ ترین شرایط در خط مقدم جبهه صنعت ام ‌القرای جهان اسلام برای آبادی و سرافرازی میهن اسلامی‌ مان مجاهدت می‌ کنند و مطابق تحقیقات مستند و آمار علمی برد‌های تیم ‌های مختلف باشگاه به ویژه تیم فوتبال تاثیر بسیاری بر نشاط و شادمانی و بالا بردن راندمان کاری این عزیزان دارد.

با این همه، متاسفانه و در کمال تعجب و با وجود اخطار‌ها و هشدار‌های قبلی باشگاه و اعتراضات گسترده هواداران و ازعان کارشناسان و حتی متولیان رسمی داوری فوتبال کشور شوربختانه اتفاقی که در بیانه نخست مبنی بر ضرب‌المثل "سالی که نکوست از بهارش پیداست " پیش‌ بینی که کرده بودیم به وقوع پیوست و سریال حق‌ کشی‌ ها و ناداوری ‌ها با شدت پیشتری اتفاق افتاد و گویی بنایی بر بازایستادن ندارد. حتی در این زمینه صاحب رکورد سریع ‌ترین کارت قرمز در لیگ برتر هم شدیم. گویی دست ‌هایی پیدا و پنهان نه تنها به ‌رغم اعتراف به اشتباه کمیته محترم داوران در رویه داوری مسابقات تیم فوتبال ذوب ‌آهن تغییری ندادند بلکه با تمسخر اعتراضات ما سخت‌ گیری و بی عدالتی را به اوج رساندند و نمک بر زخم ‌مان پاشیدند!

بدینوسیله به آن مقام محترم به عنوان عالی ‌ترین کرسی مدیریت ونظارت بر ورزش ایران اسلامی معروض می‌ داریم که در صورت ادامه این روند که به معنای بیهوده بودن حضور و تلاش ما در عرصه فوتبال کشور و جهت جلوگیری از به هدر رفتن میلیارد‌ها ریال بیت المال و هزاران نفر ساعت وقت و استعداد ورزش در این زمینه است از ادامه حضور در لیگ برتر فوتبال امتناع کرده و عطای لیگ رابه لقای مافیای برد و باخت و دست‌های پشت پرده آن خواهیم بخشید.

لذا از آن مقام محترم به عنوان پاسدار اصلی حقوق ورزشکاران و ورزش دوستان این آب و خاک در خواست داریم که با صدور دستور اقدامی عاجل در این زمینه از تضییع بیشتر حق باشگاهی به قدمت و افتخارات باشگاه ذوب‌آهن و هزران ورزشکار و مخدوم ورزش میهن‌مان و دلشکستگی بیشتر هزاران هوادار و کارگران شریف کارخانه ذوب‌آهن و مردم شریف استان شهید پرور اصفهان جلوگیری نمایید.

شایان ذکر است؛ رونوشت نامه مذکور برای مدیرعامل محترم شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، ریاست محترم هیئت مدیره شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، ریاست محترم فدراسیون فوتبال و ریاست محترم سازمان لیگ فوتبال نیز ارسال شده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.