جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱

قربانی: سبک کی‌روش در جام جهانی بهتر نتیجه می‌گیرد

قربانی: سبک کی‌روش در جام جهانی بهتر نتیجه می‌گیرد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ پیروز قربانی در گفت‌وگو با ایرنا، در مورد عملکرد تیم ملی فوتبال مقابل الجزایر اظهار داشت: اسکوچیچ به دنبال شناخت از بازیکنانش است و می‌خواهد بهترین پست‌ها را برای آنها پیدا کند اما به نظرم تغییر پست امیدنورافکن و بازی به عنوان مدافع وسط، درست نبود زیرا با این روش هم بازیکنانی که به عنوان دفاع وسط دعوت شدند مورد توهین قرار می‌گیرند و هم خود بازیکن با عملکرد ضعیف‌ زیر سوال می‌رود. گل‌هایی که ما خوردیم به خاطر اشتباهات فردی بود اما این اشتباهات که از قرار گرفتن بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی سرچشمه می‌گیرد، بر عملکرد سایر بازیکنان هم تاثیر منفی گذاشت.

مدافع اسبق تیم ملی در خصوص تفکرات تاکتیکی اسکوچیچ تصریح کرد: به نظر من سبک کی‌روش در جام‌جهانی بهتر نتیجه می‌گیرد. اسکوچیچ با روش خود توانست در آسیا به نتیجه خوبی برسد اما نمی‌تواند مقابل حریفان سطح بالاتر که با آمادگی کامل برای جام‌جهانی می‌آیند هم نتیجه مطلوبی بگیرد.

وی افزود: بازی تدارکاتی برای همین باخت‌ها و اصلاح ضعف‌هاست. فکر نکنید کادرفنی بیکار نشسته است. مدام در حال بررسی بازیکنان و سبک‌ بازی آنها هستند و ایرادهایشان را اصلاح می‌کنند. البته تیم الجزایر با حریفان ما در جام جهانی خیلی متفاوت بود و نمی‌توانست انتخاب خوبی برای بازی تدارکاتی با ایران باشد.

قربانی با تاکید بر مشکلات تیم ملی، گفت: وقتی نمی‌توانند یک بازی دوستانه مناسب برگزار کنند، این نتایج عجیب و غیر قابل باور نیست. باید بدانیم که زمان شعار دادن تمام شده و باید برنامه‌ریزی درستی انجام دهیم و برای کسب نتیجه دل به اتفاقات احتمالی نبندیم. اگر نتوانیم بازی‌های تدارکاتی مناسبی بر مبنای نوع بازی حریفان برنامه‌ریزی کنیم، ضعف‌های تیم اصلاح نمی‌شود و مثل سال‌های گذشته از گروهمان هم نمی‌توانیم صعود کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما تدارکات خوبی نداریم و فدراسیون فوتبال هم در این خصوص عملکرد بسیار ضعیفی داشته است. برای برگزاری بازی های دوستانه خوب باید خیلی زودتر از اینها برنامه ریزی می کردیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.