پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

زیدان متعلق به رئال مادرید است اما شاید نظر او هم عوض شود

فلورنتینو پرز: امیدوارم لواندوفسکی به بارسلونا بپیوندد؛ ام باپه از فشارهای سیاسی رئیس جمهور و قطر ترسید

فلورنتینو پرز: امیدوارم لواندوفسکی به بارسلونا بپیوندد؛ ام باپه از فشارهای سیاسی رئیس جمهور و قطر ترسید
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛  فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید در مصاحبه ای مفصل و اختصاصی که با ال چرینگیتو در پاسخ به اینکه آیا سوالی هست که او حاضر به پاسخگویی به آن نباشد، گفت:

نه، پاسخگو خواهم بود. چرا کریستوبال سوریا (منتقد رئال مادرید) اینجا نیست؟ من آرام هستم. سخت نیست که بگویم آرام باشید. گفته بودم که در صورت قهرمانی اروپا به اینجا می آیم و حالا اینجا هستم.
سوپرلیگ اروپا
مسلماً سوپرلیگ هنوز زنده است. ما در دادگاه لوگزامبورگ هستیم و به زودی نتیجه را خواهیم شنید. معتقدم که حق سازماندهی رقابت ها بین خودمان را خواهیم داشت. هیچکس سوپرلیگ را ترک نکرده است. من برای ایجاد سوپرلیگ اقدام کردم چون معتقدم که در غیر اینصورت فوتبال می میرد. می خواهم به این هدف دست پیدا کنم. ترس اینکه چفرین ما را از لیگ قهرمانان بیرون کند؟ نه، هرگز. من هیچوقت با هیچ داور، بازیکن یا رئیس باشگاهی دیگر درگیر نشده ام. با هیچکس درگیر نمی شوم، چون مایه خجالت است، معتقدم که مادرید ارزش های خود را دارد. رقابت به اوج می رسد، اما معرفت و احترام وجود دارد.

در هیچ کدام از بازی های مرحله حذفی لیگ قهرمانان حس نکردیم که حذف شده ایم. مقابل پاری سن ژرمن 20 دقیقه از بازی باقی بود. نه پاری سن ژرمن، نه چلسی و نه منچسترسیتی دشمن ما نیستند. همگی دوست هستیم. می خواهم به لحظه ای اشاره کنم که در جریان بازی با منچسترسیتی، بازیکنان با تجربه تری که روی نیمکت بودند هرگز دست از حمایت و تشویق بازیکنان جوان تر داخل میدان برنداشتند. مودریچ، بنزما، کورتوا،... همگی لیدرهای این باشگاه هستند و اسطوره محسوب می شوند.
تا پایان فصل 2022/23 برنابئوی جدید آماده خواهد شد. ورزشگاه ما به لطف سانتیاگو برنابئو، بهترین مکان مادرید است. سالی 26 یا 27 بازی در این ورزشگاه انجام می دهیم و اتفاقی رخ داد که مجبور به تعطیلی ورزشگاه شدیم تا برنابئوی جدید را به سرگرم کننده ترین مرکز اروپا تبدیل کنیم و این کار را خواهیم کرد.
انتقال شوامنی و ناکامی در جذب ام باپه
یک نفر، که شفاف تر بگویم کیلیان ام باپه بوده، به او گفته که به پاری سن ژرمن برود، اما او می خواست به رئال مادرید ملحق شود. ام باپه به کسی خیانت نکرده است. رویای ام باپه بازی برای رئال مادرید بود و همیشه پیراهن ما را می خرید، اما شرایط به خاطر فشار های سیاسی و اقتصادی عوض شد. در نهایت ما گفتیم که این ام باپه ای نبود که ما می خواستیم. او رویای خود را تغییر داد. البته که هنوز هم او را دوست دارم. مادر ام باپه می خواست که او به مادرید بیاید، چون این رویای پسرش بود. مادرش هم ناراحت بود. ما به خاطر پاری سن ژرمن با ام باپه پیش قرارداد امضا نکردیم، چون باید این مسئله را به اطلاع پاری سن ژرمن می رساندیم و چنین چیزی را نمی خواستیم چون در اینصورت فشار بیشتری به ام باپه وارد می شد.
اگر ام باپه اینطور است، پس بگذارید در پاری سن ژرمن بماند. این ام باپه ای نبود که ما می خواستیم. هرگز نگفتم تمام شده است، طی 3 سال شرایط می تواند عوض شود، تنها چیزی که من گفته ام این است که این ام باپه من نبود، اما ممکن است عوض شود. فکر می کنم آنها او را گیج کردند. به او و رویایی که داشت باور داشتم، اما گاهی اوقات رویاها به حقیقت نمی پیوندند. وقتی من مشکلات ام باپه با فدراسیون فوتبال فرانسه در خصوص حق تصویرش را دیدم، شوکه شده بودم. با خودم گفتم که این ام باپه مد نظرم نیست. هیچ بازیکنی هرگز بالاتر از باشگاه نخواهد بود. از دو کشور مختلف ام باپه را تحت فشار قرار داده بودند و در نهایت هم او را سردرگم کردند.
امانوئل مکرون با ام باپه تماس گرفته بود، این بی معنی و غیرمنطقی است. پاری سن ژرمن رهبری پروژه را به او پیشنهاد کرد و این همه چیز را تغییر داد. من آن ام باپه ای که می خواستیم را دیگر ندیدم. راحت نیست که رئیس جمهور کشورت، شهردار شهر،... با تو تماس بگیرند و سپس به قطر بروی و آنها پیشنهادات دیوانه واری ارائه کنند. این چیزها نظر ام باپه را عوض کردند. مسئولیت ام باپه در پروژه جدید پاری سن ژرمن دیوانه کننده است، اگر این چیزی است که او می خواهد، پس موفق باشد. ترجیح می دهم او در پاری سن ژرمن بماند چون این ام باپه ای نیست که می شناختم. در حال حاضر او را نمی خواهم.
ام باپه پول را انتخاب کرد؟ نه فقط پول نبود، مسائل سیاسی هم وجود داشت. او ترسید. آیا می توانید تصور کنید که پادشاه اسپانیا با یک بازیکن تماس بگیرد؟ اینجا پای دو کشور در میان است - قطر و فرانسه، که با هم رابطه دارند و قطر چیزی از آنها خواست. من نمی توانم از پادشاه اسپانیا بخواهم که با بازیکنی تماس بگیرد. درهای رئال مادرید به روی هر بازیکنی که درک کند هیچکس بزرگتر از ما نیست، باز است. حالا اگر کسی از من بخواهد که ام باپه را به خدمت بگیرم، می گویم: ترانکوییلو (به معنی آرام باش)!
ارلینگ هالند
ما بهترین مهاجم دنیا را در اختیار داریم. نمی توانیم هالند را که بازیکنی شگفت انگیز است به خدمت بگیریم و روی نیمکت قرار دهیم. امضای قرارداد با هالند ارتباطی به ام باپه نداشت، ما از قبل بنزما را داشتیم بنابراین خرید هالند بی معنا بود. جانشین بنزما یک روز از راه خواهد رسید اما نه برای اینکه او روی نیمکت بنشیند.
حمایت تباس در مقابل پاری سن ژرمن
ما هرگز مورد حمایت تباس نبوده ایم، ما احساس می کنیم از طرف او به ما ظلم شده است، و ما همراه بارسلونا و اتلتیک بیلبائو پرونده ای باز علیه قرارداد CVC در جریان داریم. فکر می کنم لاپورتا برای ورود به این توافقنامه تحت فشار بسیاری بوده، اما بارسا باشگاهی جدی است و درگیر نخواهد شد و در دادگاه علیه CVC هستند، و برای آنها امضای چنین قراردادی بی معنی خواهد بود. امیدوارم لواندوفسکی به بارسلونا بپیوندد چون برای لالیگا فوق العاده خواهد بود.
تمدید قرارداد وینیسیوس
سعی می کنیم قرارداد او را هرچه زودتر تمدید کنیم، نباید مشکلی وجود داشته باشد چرا که او فقط رئال مادرید را می خواهد و همیشه یک چیز می گوید: 'نمی خواهم از رئال مادرید جدا شوم'. او هر سال پیشرفت می کند و این لذت بخش است. فکر می کنم وینیسیوس یک روز برنده توپ طلا خواهد شد. شاید رودریگو هم چنین شانسی داشته باشد. رودریگو همه را تحت تأثیر قرار خواهد داد. ام باپه؟ نمی دانم، من در مورد بازیکنان خودم صحبت می کنم. امسال بنزما برنده توپ طلا خواهد بود.
رئیس باشگاه رئال مادرید در ادامه صحبت های خود با اشاره به تغییر محل فینال لیگ قهرمانان اروپا گفت:

نمی دانم چرا آنها سنت دنیس را انتخاب کردند. همه می دانند که آنجا مشکلاتی دارد. ما در دیدار رفت مقابل پاری سن ژرمن در پاریس خوب بازی نکردیم و 1-0 شکست خوردیم و سپس آنها طی 3 هفته محل برگزاری فینال را عوض کردند، شاید تصور می کردند که در برنابئو پیروز خواهند شد و فینال لیگ قهرمانان را در خانه برگزار خواهند کرد! می خواهیم بدانیم چرا پاریس را برای فینال لیگ قهرمانان انتخاب کردند. ما از یوفا توضیح می خواهیم. یوفا یک سازمان انحصاری است. ما هیچوقت از تهدید های آنها نترسیده ایم. این قهرمانی در لیگ قهرمانان را تا ابد در یاد خواهیم داشت.
من کامنت های پوچ و بی ارزشی در مورد قهرمانی این فصل لیگ قهرمانان شنیده ام. ما جادویی بازی کردیم. می گویند به خاطر دروازه بان بوده، انگار که دروازه بان تیم ما نیست و ما او را از خیابان گرفته ایم.

رابطه با اتلتیکو مادرید
هیچ پیمانی بین ما وجود ندارد، برای مثال اگر ما ژائو فلیکس را بخواهیم با اتلتیکو صحبت خواهیم کرد تا ببینیم قصد فروش او را دارند یا نه. من با رئیس باشگاه اتلتیکو مادرید در ارتباط هستم. روز شنبه در یک مراسم عروسی دور یک میز بودیم. رابطه خوبی داریم، می توانید رقیب باشید اما رابطه شخصی فراتر از هرچیزی است. من خوشحال می شوم اگر اتلتیکو مادرید و بارسلونا برنده رقابتی شوند. این برای فوتبال اسپانیا هم بهتر است. عدم تشکیل تونل افتخار از سوی اتلتیکو؟ آنها هرکاری بخواهند می توانند انجام دهند و من احترام می گذارم.
احتمال سرمربیگری زیدان در پاری سن ژرمن
نمی دانم، من با زیدان صحبت نکرده ام، چیزی که می دانم او همیشه متعلق به رئال مادرید و تیم ملی فرانسه است، اما شاید حالا در شرایط متفاوتی باشد و ممکن است نظرش را عوض کند.
فصل نقل و انتقالات
با رودیگر و شوامنی فعلاً دست نگه می داریم. سه بازیکن جدا شده اند و سه بازیکن آمده اند. ببینیم چه اتفاقی برای سایر بازیکنان می افتد. من گفتم 3 بازیکن به خدمت گرفته ایم؟ نه، فقط دو نفر بوده است. 3 نفر جدا شده اند. خرید بیشتری نخواهیم داشت. فعلاً جایی برای خرید جدید وجود ندارد. اما تابستان طولانی است و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. تقریباً همه بازیکنان می خواهند برای رئال مادرید بازی کنند. رسانه ها پر از شایعاتی هستند که توسط مدیر برنامه های بازیکنان پخش می شوند.
وضعیت بارسلونا
جذب گاوی؟ باید از مدیر ورزشی مان بپرسید (با خنده). رئال مادرید و بارسلونا بزرگترین باشگاه های دنیا هستند، و شما در حین برگزاری ال کلاسیکو این را متوجه می شوید. شاید بارسلونا الان در شرایط سختی باشد اما راهی پیدا خواهند کرد. دست کم گرفتن بارسلونا به خاطر این شرایط بد به نظرم بیهوده است. نمی دانم سایر باشگاه ها چرا قرارداد CVC را امضا کرده اند. آنها به خاطر پاندمی به پول احتیاج خواهند داشت. در حال حاضر باشگاه ها بازیکنان بزرگ خود را نمی فروشند، یا قیمت بسیار بالایی دارند. ما رقم فسخ 1 میلیارد یورویی در قرارداد بازیکنان می گنجانیم تا کسی نتواند آنها را از ما بگیرد.
مارکو آسنسیو
باید از خوزه آنخل سانچز که مدیر ورزشی است بپرسیم. من کل ساعات روز را کار می کنم. خوزه آنخل سانچز به قدری با استعداد است که یک باشگاه فوتبال را اداره کند. او ساختار خوبی ایجاد کرده، و بهترین مدیر اجرایی است که در زندگی ام دیده ام. من باید به اینکه تیم خوبی داریم، ببالم. ما بازیکنان خوب زیادی داریم که همگی می خواهند بازی کنند.
احتمال بازگشت سرخیو راموس به رئال مادرید
به این بستگی دارد که بخواهد بعد از فوتبال چه کاری انجام دهد. راموس بهترین مدافعی است که من در رئال مادرید داشته ام. آیا جدایی او یک اشتباه بود؟ به مرور زمان همه این تصمیم را پذیرفتند. در آن زمان او کاری که فکر می کرد باید انجام دهد را انجام داد. او جزو بزرگان رئال مادرید است و یکی از بزرگترین مدافعان تاریخ محسوب می شود. گل او در لیسبون فراموش نشدنی است.
اعتماد به ادن هازارد
هازارد بد شانس بوده، به محض اینکه آمد، هموطنش در تیم ملی او را مصدوم کرد. حالا امیدهای زیادی دارد. به او باور داشته باشید. او پلاتین پای خود را برداشته و نسبت به امسال هیجان زیادی دارد. او گفت که بازخواهد گشت، و باید به او ایمان داشته باشیم.
یک بازیکن که خواستم و به دست نیاوردم؟ یادم نمی آید، چون همه بازیکنانی که می خواستم را به خدمت گرفته ام، بازیکنان بسیار خوب، با همه آنها قرارداد بسته ام. نفر به نفر و رو در رو از زیدان، رونالدو، فیگو و بکام تا کاکا و کریستیانو قرارداد بسته ام. در 20 سالگی از بنزما پرسیدم که می خواهی به رئال مادرید بیایی؟ او سر تکان داد و بسیار جوان و خجالتی بود. تنها بازیکنی که در خانه اش با او قرارداد بستم بنزما بود.
گرت بیل
بیل یکی از بزرگترین بازیکنانی است که رئال مادرید داشته است. او بازیکنی منحصر به فرد بود و من خیلی دوستش داشتم و آن روز همه تشویقش کردند.
الگوی کودکی
آلفردو دی استفانو الگوی من بود. قبلاً من فوتبال بازی می کردم، و هم پست مودریچ بودم!
آخرین باری که آشپزی کردم؟ خب، احتمالاً باید نیمرو بوده باشد، آن هم سال ها پیش!
چرا به میدان سیبلس نمی روید؟
هرگز نرفته ام. آنجا جایی است که بازیکنان با هواداران ملاقات می کنند و به همین خاطر اعضای هیئت مدیره به آنجا نمی روند. چیزی که بیشتر شگفت زده ام کرد حضور افراد جوان بسیاری بود که در آنجا حاضر بودند.
از تمام شما هواداران رئال مادرید ممنونم. قهرمانی هایی که امسال جشن گرفتیم بزرگترین پاداشی بود که می توانستم داشته باشم. تلاش می کنم تا بتوانیم هر سال به میدان سیبلس برویم. مادریدیستا ها ناامید شدند اما ام باپه ای که می خواستم به مادرید بیاید اینطور نبود. همانطور که دی استفانو گفت، هیچکس بزرگتر از باشگاه نیست. اینجا ارزش هایی وجود دارد که نمی خواهیم آنها را تغییر دهیم.
اشک های مسی در زمان جدایی از بارسلونا
مارسلو هم روز گذشته هنگام خداحافظی گریه کرد. آنها انسان هستند.
از کارلو آنچلوتی به خاطر اینکه برگشت، تشکر کردم. او کار خوبی انجام داد. هدایت ترکیبی 25 نفره سخت است. جو تیم امسال بسیار خوب بود. پینتوس هم یک پدیده است. سالی به یاد ماندنی بود. ما مایل به ساخت تیمی جدید با بازیکنان جوان هستیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.