چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

پیروانی: می خواهند بگویند داوری‌ها به سود پرسپولیس نیست اما از آن طرف بام می‌افتند

پیروانی: می خواهند بگویند داوری‌ها به سود پرسپولیس نیست اما از آن طرف بام می‌افتند

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس از قضاوت های اشتباه علیه پرسپولیس گلایه کرد.

به گزارش ایران ورزشی،افشین پیروانی درباره اعتراض باشگاه پرسپولیس به داوری دو دیدار ابتدایی خود در لیگ برتر اظهار داشت:

قبل از هر چیز باید درگذشت معلم اخلاق استاد پرویز دهداری را گرامی بداریم. نسبت به داوری بازی قبل که متاسفانه کمال کامیابی نیا به اشتباه اخراج شد اعتراض کردیم و امیدوار بودیم مانند لیگ قهرمانان آسیا به اعتراض به حق مان پاسخ داده شودمتاسفانه اعلام کردند این اخراج اشتباه بوده اما قانون به ما اجازه نمی دهد وی را ببخشیم. مطمئنا دنبال احقاق حق بودیم زیرا بازیکن ما به اشتباه اخراج شد اما جوابی که به ما دادند منطقی نبود. خواهش می کنم کمیته داوران و داوران زحمتکش روی لحن صحبت ها کار کنند.

مدیر تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد:

نیمکت تیم ما واقعا اخلاقی است و مربیان مان خیلی کم اعتراض می کنند. آنها سعی دارند در زمین قدرت خود را نشان بدهند اما به یحیی گل محمدی خیلی فشار می آید زیرا خطاهایی گرفته می شود که درست نیست. ما هم فوتبال بازی کردیم و کادرفنی ما فوتبالی هستند. می دانیم چه موقعی خطا است و خود مربیان ما می توانند قضاوت های خوبی داشته باشند.

پیروانی تصریح کرد:

باید به ۴۰-۵۰ میلیون نفر پاسخگو باشیم. هر پنج متر به ضرر پرسپولیس خطا می گیرند. اتفاقی رخ داده که سرمربی متین و اخلاقی ما چنین حرکتی انجام داد اما روی اخراج گل محمدی هم بحث دارم و داور می توانست تصمیم دیگری بگیرد. در بازی های دیگر دیده ایم مربیان بطری آب روی زمین می کوبند یا توپ را شوت می کنند اما فقط کارت زرد می گیرند. اخراج گل محمدی سختگیرانه بود و خودش هم نسبت به این اقدام ناراحت است اما ببینید چه اتفاقی رخ داد.

وی افزود:

آن صحنه از وسط زمین شروع شد. سپس آن سمت زمین به اشتباه علیه ما خطا گرفتند و در ادامه رو به روی نیمکت ما خطا اعلام شد. اگر این خطای اشتباه به گل می‌رفت، باید چه کار می کردیم. تمام بازی های پرسپولیس حکم فینال را دارد و باید درباره امتیاز آنها پاسخگو باشیم. تیم ما قهرمان چهار دوره لیگ و فینالیست آسیا است و همه از آن انتظار برد دارند. نمی خواهیم برای ما تبعیض قائل شوند اما نباید قدرت خود را هم به پرسپولیس نشان بدهندمی خواهند بگویند داوری ها به سود پرسپولیس نیست اما از آن طرف پشت بام می افتند.  باید قضاوت ها عادلانه باشد و نحوه حذف شدن داوران هم منطقی و متین باشد. ما اعتراضی نمی کنیم اما متاسفانه کارت حربه برخی داوران شده است.

پیروانی درباره اینکه به نظر می رسد باید یک دوربین نحوه رفتار مربیان تیم ها را رصد کند، گفتخواهش می کنم برای بازی های ما دو دوربین استفاده کنند. تمام مربیان ما بازیکن تیم ملی بوده و برخی کاپیتان های تیم ملی رو نیمکت پرسپولیس  می نشینند. می دانیم باید به داوران احترام بگذاریم اما این احترام باید متقابل باشد.  اگر سر و صدایی می کنیم هم به حق است‌. برخورد داوران باید بهتر شود و نمی خواهیم به ناحق صحبت کنیم.

وی درباره صدور ITC مهدی مهدیخانی توضیح داداین مجوز روز بازی با صنعت نفت رسید و مهدیخانی اکنون در کنار تیم است و هر وقت کادرفنی صلاح بداند از وی استفاده می کنند.

مدیر تیم پرسپولیس درباره احضار امید عالیشاه به کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس توضیح دادوی در یک جلسه تمرینی نسبت به بازی نکردن خود معترض شد و به کمیته انضباطی  باشگاه فرخوانده شد. انشاءلله این موضوع هم ختم به خیر شود.

پیروانی ادامه داد:

سال گذشته برخی دوستان که دنبال تعطیلی لیگ بودند علیه ما مصاحبه کرده، بی احترامی کردند، بیانیه دادند و تهمت زدند و گفتند برای پرسپولیس جام مهم تر از جان است که دلیل این موضوع هم اختلاف ۱۰ امتیازی بود اما با همت، زحمت بچه ها  و درایت کادرفنی این اختلاف به ۱۴ امتیاز رسید و تیم ما قهرمان شددر آن زمان تعداد فوتی های روزانه کرونا ۵۰ نفر بود اما این آقایان مدام می گفتند لیگ تعطیل شود اما اکنون که تعداد فوتی ها ۱۰ برابر شده همه سکوت کرده اند. فصل گذشته معجزه کرونا دیدیم و آقایان در  ۲۰ ساعت کرونا گرفتند و خوب شدند. در ادامه هم بهانه تماشاگر را آوردند اما پرسپولیس که  پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا است بیشتر از همه ضرر کرد‌وجدان یگانه محکمه ای است که احتیاج به قاضی ندارد. دوستان به صحبت های سال گذشته رجوع کنند. من فصل قبل داد میزدم که اگر لیگ برگزار نشود امسال هم نمی‌توانیم مسابقات را برگزار کنیم. مطمئن باشید پرسپولیس هم به فینال است نمی رسید. اگر مورد هجمه و انتقاد قرار گرفتم عیب ندارد زیرا چهارمین قهرمانی خود را کسب کرده و به فینال آسیا رسیدیم. به امید خدا جام قهرمانی لیگ قهرمانان را هم به مردم اهدا می کنیم.

پیروانی درباره اظهارات اخیر علیرضا مرزبان مبنی بر اینکه سپاهان امسال به استقلال و پرسپولیس اجازه قهرمانی نمی دهد، توضیح دادباید همه تیم ها زحمت بکشند و ایرادی ندارد. مطمئن باشید پنجمین قهرمانی خود را هم در زمین کسب می کنیم و حرف خود را در زمین می زنیم. در فدراسیون و روی نیمکت کار خود را پیش نمی بریم و با احترام به حریف به زمین می آییم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.