شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

تفریحات ورزشی لوکس یا گران قیمت کدامند؟

تفریحات ورزشی لوکس یا گران قیمت کدامند؟

بعضی از ورزش ها، مانند کارتینگ و تنیس، نسبت به دیگر تفریحات، هزینه های بیشتری دارند. در این مقاله به معرفی چند مورد ورزش گران قیمت می پردازیم.

ورزش های بسیاری هستند که مربوط به قشر خاصی از جامعه می شوند و انجام دادن آن ها نیازمند هزینه های بیشتری است مانند کارتینگ، تنیس، گلف، سوارکاری، قایق رانی و ... . در ادامه به معرفی سه ورزشی که گران قیمت هستند، می پردازیم.

اغلب اوقات تنیس، به عنوان یک ورزش لوکس در نظر گرفته می شود زیرا تعداد باشگاه تنیس خصوصی زیاد است. در مورد گلف هم همینطور است. در حالی که واقعا هیچ باشگاه خصوصی بیسبال، بسکتبال یا فوتبال وجود ندارد.

دلایلی که نشان می دهد، تنیس یک تفریح لوکس است:

ورزشکاران حرفه ای در ویمبلدون، باید سفید پوش باشند. حامیان مالی مسابقات، برند های لوکس هستند. همچنین طرفداران بازی تنیس، قشر مرفه جامعه هستند. هم طرفداران تنیس و هم بازیکنان تنیس در طول مسابقات از یک استاندارد رفتاری برخوردار هستند. تشویق کردن به طور کلی نسبت به سایر رویداد های ورزشی کمتر است و هیچ رهبر تشویق کننده، گروه موسیقی یا شیپور و ... وجود ندارد. لیست باشگاه تنیس در شیراز و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو بیابید.

تفریحات گران قیمت را بهتر بشناسید!

آیا اسب سواری، یک تفریح لوکس و گران قیمت است؟

شاید اسب سواری را یک تفریح لوکس بدانیم. زیرا اسب سواری ورزشی است که هزینه های اضافی دارد که سایر تفریح ها، این هزینه ها را ندارند.

اسب سواری، ورزشی است که نیاز به نگهداری از اسب دارد. به همین دلیل است که باید نگهداری در شرایط خوب رخ دهد. جدا از فضا های لازم برای نگهداری از اسب و مشاوره های دامپزشکی و معاینات منظم، محل انجام ورزش سوارکاری نیز، باید وسیع باشد. لیست باشگاه اسب سواری در شیراز و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو میتوانید مشاهده نمایید.

اسب ها، زیاد غذا می خورند. علاوه بر این، رژیم غذایی آنها باید به خوبی تنظیم شود تا از بیماری هایی مانند قولنج یا لامینیت جلوگیری شود. البته تمام این موارد در باشگاه های اسب سواری، انجام می شود.

اسب سواری یک ورزش است، اما هنر و فرهنگ هم هست. در بسیاری از کشورها به نخبه گرایی، تجمل گرایی و پول مربوط می شود. در واقع، در جوامع قرون وسطی باستان، اسب ها موقعیت اجتماعی و ثروت افراد را اندازه گیری می کردند. نگه داشتن اسب گران بود و همه نمی توانستند این امتیاز را به خود بدهند.

بدین ترتیب، بسیاری از ما معتقدیم که هر کسی که اسب داشته باشد، باید سطح اقتصادی بسیار بالایی داشته باشد. علاوه بر این، می‌توانید برند های لوکس بزرگی را ببینید که از سوارکاران بین‌المللی حمایت می‌کنند.

پیست رقابت! اوج هیجان در کارتینگ

کارتینگ گران است. اگر قرار است در مسابقات قهرمانی شرکت کنید، هزینه های اضافی مانند هزینه ورودی، سوخت، مواد مصرفی، تعمیرات و سفر وجود دارد. به عنوان مثال، در ورزش های دیگری مانند تنیس، می توانید به سادگی راکت و توپ های تنیس خود را بخرید و شروع کنید. اما کارتینگ نیاز به هزینه های جاری دارد که آن را نسبت به سایر تفریحات، گران تر می کند. باشگاه کارتینگ شیراز وسایر شهرهای ایران را در سایت پی جو میتوانید مشاهده نمایید.

 

---

کارتینگ اغلب به عنوان "گوهر پنهان" موتور اسپرت شناخته می شود. تقریبا همه رانندگان اتومبیل های مسابقه ای حرفه ای جهان، در کارتینگ، کار خود را آغاز کردند و مسلما خانواده محورترین ورزش تفریحی است. در حالی که هزینه کارتینگ ممکن است بالا به نظر برسد، خاطراتی که از انجام آن می‌سازید، بسیار ارزشمند است.

چرا کارتینگ گران است؟

تست لاستیک، سوخت، هزینه های جاری، حمل و نقل و قطعات یدکی بیشتر هزینه های جاری یک ماشین مسابقه را تشکیل می دهند. ناگفته نماند که ممکن است موتور اتومبیل، هر چند هزار کیلومتر نیاز به بازسازی داشته باشد.

باشگاه های معتبر ورزشی در سایت پی جو

سایت پی جو، بستری را فراهم کرده است که به راحتی می توانید ورزش های تفریحی لوکس را در شهر خود پیدا کنید و اوقات خوشی را سپری کنید.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.