شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کاپیتان دوم باور نکرده انتخاب سوم کادر فنی است!

عالیشاه دلایل مربیانش را نمی‌پذیرد

عالیشاه دلایل مربیانش را نمی‌پذیرد

محمد قراگزلو/ بر خلاف آنچه تصور می‌کردیم، داستان امید عالیشاه هنوز تمام نشده است. او باید به کمیته انضباطی باشگاه برود و درباره اعتراضش به نیمکت‌نشینی جواب بدهد، اما کدام کمیته انضباطی، نمی‌دانیم!
داستان عالیشاه را خودش درست کرد. کادر فنی با این بازیکن باسابقه مشکلی ندارد اما عالیشاه توضیحات مربیانش در این باره که چرا به بازی گرفته نمی‌شود را درک نمی‌کند یا نمی‌پذیرد.
کادر فنی پرسپولیس معتقدند امید عالیشاه به اندازه‌ای که باید دوندگی ندارد و به خط دفاع کمک نمی‌کند؛ آن هم در شرایطی که در سیستم مدنظر آنها هافبک کناری بعضا ًباید پشت مدافع میانی‌اش را نیز پر کند و کمک مؤثری برای او در امور تدافعی باشد که عالیشاه اساساً اهل این کارها نیست.
عالیشاه البته می‌گوید در برخی بازی‌ها به اندازه کافی دوندگی داشته و در فاز دفاعی به تیمش کمک کرده است اما مربیانش به او گفته‌اند اولاً او به اندازه کافی نمی‌دود، ضمن اینکه این دوندگی مقدمه و اصل کار یک فوتبالیست است و او چیزی بیش از تعهدش انجام نداده که به‌دنبال مزد باشد.
البته آنچه بین عالیشاه و مربیانش گذشت نکته حاشیه‌ای نداشت و طرفین با هم بحث فنی کردند و هرگز وارد فضای بی‌ادبی و پرخاشگری یا حتی همان جر و بحثی که روز اول مطرح شد، نشدند.
در واقع مربیان پرسپولیس علت نیمکت‌نشینی امید را توضیح دادند و او نپذیرفت. در پی این مسأله یحیی گل‌محمدی از افشین پیروانی خواست به عالیشاه بگوید سه روز کنار تیم نباشد. عالیشاه پنجشنبه و جمعه در تمرین حضور نداشت و شنبه هم از لیست خط خورد و کنار تیم در مسابقه با صنعت‌نفت جایی نداشت.
با این حال او از روز شنبه سر تمرین آمد و اینگونه به نظر می‌رسید که کادر فنی او را بخشیده و همه چیز تمام شده اما مربیان پرسپولیس روی اصول خودشان ایستاده‌اند و می‌گویند اگر به بازیکن حرفی زدند یا چیزی از او خواستند نباید با چنین واکنشی مواجه شوند و حالا قرار است کمیته انضباطی در این مسأله ورود کرده و در خصوص این بی‌انضباطی عالیشاه تصمیم‌گیری کند.
مربیان پرسپولیس با عالیشاه هیچ مشکل شخصی ندارند و اینطور نیست که از قیافه او خوش‌شان نیاید. هرچند به‌صورت کلی ارتباط گرفتن با این بازیکن کار سختی است. او در تمام این7، 8 فصل تقریباً هیچ دوست نزدیکی در تیم نداشته و در غار تنهایی خودش می‌آید و می‌رود اما واقعاً مشکل کادر فنی با عالیشاه شخصی نیست و تنها به مسائل فنی ارتباط دارد.
از سوی دیگر کادر فنی پرسپولیس داشته‌های‌شان در آن پست را نگاه کرده و برای انتخاب بهترین گزینه تصمیم می‌گیرند. فصل قبل آنها برای هافبک راست مهدی ترابی را در اختیار داشتند که نصف بازی‌های تیم را یک‌تنه پیش برده بود، پس طبیعی بود او گزینه اول باشد. 
حالا که ترابی رفته، بشار رسن در آن پست بازی می‌کند که بهترین بازیکن فوتبال عراق است و در پرسپولیس هم یکی از بهترین‌ها بوده است. حتی اگر بشار رسن نباشد پرسپولیس برای آن پست سیامک نعمتی را دارد که با توجه به شرایط فنی و بدنی قطعاً جلوتر از عالیشاه به ترکیب اصلی می‌رسد. کما اینکه دیدید در بازی با صنعت‌نفت یکی از بهترین‌های تیمش بود و نمایشی فوق‌العاده داشت.
برای پست هافبک چپ هم احسان پهلوان با خصوصیات فنی که دارد جلوتر از عالیشاه قرار می‌گیرد. پهلوان در حمله عنصر مهمی است و در دفاع به سعید آقایی کمک می‌کند. به نظر می‌رسد حتی علی شجاعی هم بیشتر از عالیشاه خواسته‌های کادر فنی در آن پست را اجرا می‌کند و اینجا هم کاپیتان دوم تیم انتخاب سوم کادر فنی است، پس طبیعی است که خیلی سخت به او بازی برسد.
در این شرایط یا عالیشاه باید با این موضع کنار بیاید و منتظر باشد تا در برخی مسابقات که 25-20 دقیقه فرصت دارد خودش را به‌عنوان یک ژوکر نشان دهد یا برای پیدا کردن شرایط بهتر راهی تیم دیگری شود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.