دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

راننده تمام وقت برای مرد پرتغالی

سرمربیان خارجی استقلال، ۴۴ سال و فقط یک جام!

سرمربیان خارجی استقلال، ۴۴ سال و فقط یک جام!

ایران ورزشی - استقلال دوباره سراغ سرمربی خارجی رفته و می‌خواهد با یک چهره غیربومی موفقیت‌های خوبی که همراه با فرهاد مجیدی به دست آورد را تکرار کند. حالا ریکاردو ساپینتو مرد شماره یک امور فنی آبی‌ها تلقی می‌شود و باید ببینیم رکورد فوق‌العاده خلق شده توسط فرهاد مجیدی را تا کجا می‌تواند تداوم ببخشد؟
اگرچه استقلال در تاریخ خود سرمربیان خارجی بسیار موفق و تأثیرگذاری همچون رایکوف و جگیج را داشته ولی باید قبول کنیم طی ۴۴ سال اخیر همه موفقیت‌های این تیم همراه با سرمربیان ایرانی به دست آمده و سکانداران خارجی تقریباً همیشه ناموفق بوده‌اند. از سال ۵۷ که جگیج به کشورش بازگشت استقلال سرمربی خارجی اصلاً کم نداشته است. یوگنی سکوموروخوف طی دو مقطع هدایت استقلال را برعهده گرفت و رولند کخ، وینفرد شفر و آندره‌آ استراماچونی نیز هر کدام در مقاطعی سرمربیان استقلال شدند اما حاصل عملکرد همه آنها طی این چهل و اندی سال، فقط یک جام حذفی بوده که توسط وینفرد شفر به دست آمده است و بقیه کاپ‌های پرشمار استقلال در مقطعی که برشمردیم همه و همه حاصل زحمات مربیان ایرانی بوده است. حالا باید ببینیم ساپینتو این قاعده را عوض می‌کند یا نه؟
سرمربی جدید استقلال قطعاً برای آشنا شدن با تهران به زمان احتیاج دارد و تا وقتی منزل مسکونی برایش اجاره نشود، در هتل زندگی خواهد کرد. البته باشگاه تمام امکانات رفاهی لازم را برای او مهیا می‌کند تا از این بابت کوچک‌ترین دغدغه‌ای نداشته باشد. قرار شده ساپینتو در یکی از بهترین هتل‌های تهران سوئیت داشته باشد و تا هر وقت که خانه مورد علاقه‌اش را پیدا کند، بدون هیچ مشکلی در هتل به هزینه استقلال زندگی کند. همچنین قرار شده یک راننده تمام وقت نیز در اختیار او باشد و هرکجا این مربی خواست، او را ببرد تا کاملاً با فضای شهر آشنا شود.
به احتمال زیاد برای سرمربی پرتغالی استقلال هم دقیقاً مانند آندره‌آ استراماچونی در منطقه سعادت‌آباد آپارتمان اجاره خواهد شد یا اینکه او را در حوالی شهرک غرب اسکان می‌دهند تا هم برای رفت و آمد سر تمرین مشکل چندانی نداشته باشد و هم اینکه به ساختمان باشگاه استقلال نزدیک باشد. این سیاست سال‌هاست که در استقلال پیرامون مربیان و بازیکنان خارجی اعمال می‌شود.

کپی
نظرات
نظرات | 1 نظر
حقگو
1401/4/4 - 18:17
باسلام و خسته نباشید واقعا جای تاسف داره که‌این سایت ایران ورزشی اینطور مغرضانه نظر میده با اینکه پیشینه و سابقه مربیان بزرگ خارجی در استقلال و تاج کاملا روشنه از سال ۴۹ تا ۵۷ استقلال همراه با دومربی خارجی یعنی زدراکو رایکوف و ولادمیر جکیچ صاحب کلکسیونی از جامهاشد ار جام قهرمانی لیگ تخت جمشید تا جام قهرمانی آسیا و تهران و جام حذفی ایران. اما از سال ۵۷ تا ۱۳۷۰ استقلال اصلا مربی خارجی نداشته بجز بونژاک که اوهم قهرمانی آسیا و جام باشگاه‌های تهران درکارنامه دارد واگر تنها سرمبیان مد نظر شماست بلید بنویسید از سال ۱۳۷۲ که سکومورخوف آمد تا ۱۳۹۸ که استراماچونی صدر نشین رفت فقط ۲۶ سال محاسبه میشود نه ۴۴ سال. لطفا در نوشته های های خود غرض ورزی نکنید و احساسات میلیونها نفر از هواداران باشگاه مرد
rateup 0
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.